Ako vplýva reklama na vaše deti?

miska158
22. feb 2013

Ahojte zenicky, mam na vas taku otazocku..mam trojrocneho syna a ten je uplny blazon do reklam, staci ze pocuje ze ide reklama a prestane ho zaujimat vsetko okolo co sa deje a sustreduje sa len na reklamu... uz sa mi aj stalo ze nechcel zjest napr. iny jogurt ako taky co bol v reklame, musim mu kupovat len to co videl a co sa mu pacilo, co si o tom myslite vy? je to spravne? ako by ste nato reagovali vy a ako by ste to riesili.... dakujem

zuzkalujza
22. feb 2013

Ahoj aj moja malá je blázonko do reklám. Je to také isté ako opisuješ ty. Akurát, že ju možno až tak neovplyvnia, čo sa týka toho, že by chcela len to čo je v reklame. Z vlastnej skúsenosti zo staršou dcérkou viem, že to prejde. Jednoducho, keď išla reklama, tak sme prepli kanál a hotovo. Zo začiatku sa trošku jedovala, no po čase jej to ani neprišlo na um... Už to tak začínam roby aj pri Lujze. tak uvidím či to bude platiť aj na ňu 🙂

bubelko
22. feb 2013

@miska158 vypnut cez den televizor? 😉

zuzulica
22. feb 2013

@miska158 Ja zatiaľ deti nemám, ale zažila som to u kamarátky, malá sa hrala nepozerala telku a zrazu keď išla reklama, tak len zostala stáť pred telkou a zhypnotizovane na ňu hladela, ako reklama skončila tak sa hrala ďalej.Ja osobne si myslím, že je to preto, že oni tú reklamu dávajú o niečo hlasnejšie než ide film a ešte k tomu aj tie zvučky, asi to ich tak vyruší z inej činnosti 😉 To veľa detičiek robí, že chcú to čo je v reklame, alebo teraz tie jogurty hello kitty atď., ale netreba mu vždy ustupovať, napadla ma taká finta, dávaj mu ten jogurt do misky, pár krát mu ukáž, že je to ten jeho a potom už tam dávaj hocijaký, keď ťa nevidí 😉 Možno ho ošáliš 🙂 Ja by som mu radšej pustila dvd, alebo niečo kde nejsú reklamy

soldi
22. feb 2013

@miska158 u nas TV nepozerame a reklamy budu mat deti zakazane, aj ked budu vacsie.
okrem toho u malych deti reklamy podporuju selektivnu pamat, co nie je moc vhodny predpoklad do skoly a pri uceni.

takze za mna: nie je nic jednoduchsie, nez vypnut celu telku, a pokial je to pre Teba problem, tak aspon nepovolit reklamy.

renab
22. feb 2013

@soldi my doma tiež televízor moc nemusíme, ale ako vidím, reklamám sa nevyhneme. synátor už chodí do školy a niekedy mám dojem, že to už ani nie je vzdelávacia inštitúcia. aj napr. včera u nich bola v každej triede Veselá krava. moje dieťa naozaj takéto "hlúposti" počúvať nemusí a keď ich ešte donútili sa s ňou fotiť, tak to už bol celý "šťastný". samozrejme dostali syr a k tomu tie tyčinky. podľa mňa je to "humus" a nechápem, ako môže škola povoliť niečo takéto. ale zvykám si. neprejde mesiac, aby neprišiel domov s niečim zaručene "zdravým" alebo s niečim, čo "nevyhnutne" potrebuje, aby náhodou neosprostel. len im balamutia hlavy. 😒

soldi
22. feb 2013

@renab och, tak to je vazne na porazenie. dufam, ze maly bude v tomto po mne a po muzovi- ani jeden z nas nikdy neholdoval tymto komercnym s prepacenim srackam. 🙂
sa obavam aj skolky, ktora sa nezadrzatelne blizi 😒

renab
22. feb 2013

@soldi no veď oni vedia, ako zarobiť. narozprávajú deťom hlúposti, strčia im to do skriniek, že si to môžu doma poprezerať, vyskúšať a na druhý deň zaplatiť. a skús dať niečo dieťaťu a potom mu to zobrať. ja som zvolila takú taktiku, že som to hneď v ten deň vrátila učiteľkám. ani sme to domov neniesli. a tie predvádzacie akcie synátor doslova pretrpí..... naozaj nie je ten typ, čo sa bude predvádzať a napr. za krabičku syra vyspevovať texty z reklám. ale by si sa divila, aký to vraj máva úspech.

blumka
22. feb 2013

u nas sa telka zapina az ked deti zaspia 😉 ony si pozeraju svoje rozpravocky na DVD, takze ziadne reklamy nehrozia. Naozaj nie je nic jednoduchsie, nez vypnut tv.

sissy27
22. feb 2013

@miska158 silno by som obmedzila pozeranie TV, iné riešenie ma nenapadá... moje dieťa síce tiež pozerávalo reklamy, ale nikdy ju nezaujímali reklamy na potraviny, dokonca ani tie na čokoládu, iba hračky...

suzann
22. feb 2013

Určite je najlepšie ani nezapínať telku, ale niekedy sa tomu nedá vyhnúť. Ja osobne reklamy nenávidím. Synovi som sa to snažila vysvetliť tak, že reklamy dávajú iba na potraviny, ktoré chutia zle a sú nezdravé a na veci, ktoré nechce nik kupovať, lebo sú to hlúposti a zbytočnosti. Toto nám prešlo, pretože vo väčšine prípadov aj kupujeme veci, ktoré v reklame nie sú. Horšie je to s reklamami na všelijaké hračky. Ma ide vychytiť, keď počujem tú gumáreň počas bloku kreslených rozprávok a veľmi ťažko sa to potom vysvetľuje, ked danú figúrku alebo autíčko má polovica detí v škôlke ☹ ☹ ☹

bubbles
22. feb 2013

ked mi niekto pred par rokmi povedal, ze doma nesleduje telku, prisiel mi ako z inej planety.. nenormalny, lebo nesleduje telku!!
ved ja pridem vecer domov, zapnem si serial, pustim hudbu, pozriem spravy.. lenze to je ten problem, pustila som si to co chcem vidiet, prepnem ak je nieco zle a ide mi to tam len cast dna... deti sa pomaly hraju pri beziacej telke cele dni, len nech im tam nieco huci...
ved prepana, ked sme boli my deti, telka sice bola bezna, ale rozpravky nesli cele dni, neexistovali disney kanaly a pod. Takze ak sa dieta nauci hrat bez telky, bez reklam, ked mu budem pustat rozpravku na dvd, tak podla mna o nic nepride...
problem vyrieseny 🙂

zvedavamt
22. feb 2013

hovori sa kadeco o reklamach, ze sa vtedy vysiela nejaky divny signal a tak
no cosi na tom bude,lebo si pamatam,ze ked mala bola cca2r telku si ani nevsimla ale ked zacala reklama ,dobehla a stala ako zhypnotizovana
ja mam telku vypnutu cely tyzden, vobec mi nechyba, radsej si knizku precitam,mala kuka vedla u babky stv,ct kadejake dokumentarne,take ju bavi /disney chanel som zakazala,ako zacala opakovat te ich hlasky a maniere/
zapneme telku len ked pride ocko z prace na vikend,ale cez reklamy aspon zvuk vypinam,lebo to iste pocuvat cely den dokola 🙄
a ked si chcem pozriet film,kuknem si na nete aky ja chcem a bez reklam v case aky mne vyhovuje

sendy182
22. feb 2013

@miska158 no tak že chcú všetky hračky z reklamy 😀 😀 😀 😀 ......a že i najmenšie detičky sa naučia tie hlášky ....že díky Broňa, mobil necvakám, vaša banka.............atď ..............pospevujú si........a najlepšie na tom je že aj reklamy starnú 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
22. feb 2013

@miska158 moje deti krmim od zaciatku tym, ze vsetko co vidia v reklame je prehnane a v podstate nepravdive... Dnes ked ich aj zaujme pritazliva hudba alebo hocico ine... Popozeraju a na konci sa na mna obratia s hlaskou... Mami tam ale klamu....
Ale u vas by som asi vyrazne obmedzila zapnutu telku.