• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

24. marca 2017 
jeej, aj moj drahy rozprava po francuzsky :slight_smile: okrem ineho :slight_smile: len s jeho rodicmi sa tazko dohovorim :grinning: po francuzsky a arabsky neviem, a draheho papa ma velmi slabu anglictinu... on chce, ze ak raz budeme mat deti, jeho rodicia sa budu s nimi bavit po francuzsky...no musim popracovat na tej franine, lebo vlastnym detom nebudem rozumiet :grinning: akymi jazykmi hovorite s vasimi polovickami? no idem ja do hajan, zajtra vstavam, musim sa ucit.papa
14. máj 2008 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mne sa to stalo v praci, ked sme boli dve slovenky a sme sa bavili po slovensky, ze k nam neboli mili :rolling_eyes: ze sa mame pred nimi rozpravat francuzky. Aki su premudreli, oni keby boli napr v nemecku, tak urcite by sa bavili v rodnom jazyku ako po nemecky medzi sebou nie? :confounded:
Devlin, ja som raz pracovala s jednym chlapikom z Libanonu, doteraz si este obcas piseme sms, lebo on je naspat tam, takze sa uz asi neuvidime :unamused: Hlavne pri tej situacii co je tam teraz...
14. máj 2008 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Karolinka,

no, situacia je tam strasna :unamused: Buduci svokrovci a svagor su tam a ani sem nemozu prist, letisko je zatvorene, no hroza...Bohuzial, tam asi nikdy nebude klud :frowning2:
15. máj 2008 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, ked dam spinkat malu tak vas precitam...zatial pa :dizzy_face: :slight_smile:
15. máj 2008 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
devlin a vy zijete tu na SR?
15. máj 2008 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leish,

ano, tu :slight_smile: Drahemu sa tu zapacilo :slight_smile: Ty s drahym tu chcete zostat? My do Libanonu urcite nepojdeme...
15. máj 2008 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak super ked sa mu paci, MM tak neutralne...ale je spokojny, my planujeme minimalne este 5 rokov tu potom sa uvidi, ale sa nam rysuje dake byvanie keby to vyslo, asi tu ostaneme dlhodobo...ale tazko planovat co bude za 5-10 rokov, momentalne ale tu...
15. máj 2008 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a slovencina nerobi problemy?
15. máj 2008 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Devlin aka nahoda. Vcera asi o 5 minut ako som ti napisala, ze poznam toho chlapika z libanonu, tak mi napisal sms :sweat_smile: a to asi po troch mesiacoch. Neskutocna nahoda :grinning: som z toho bola hotova :sweat_smile:
15. máj 2008 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mala chvilku spinka tak som vas prisla mrknut :slight_smile:
karli,myslela som ze si v AL.koli tym uradnym jazykom a kolonistom-aj tam to je tak
tusim ste tu vsetci co mate draheho cudzinca :grinning: super a je tu niekto kde je to naopak? :slight_smile: ...
a este ...babenky prinute svoje polovicky nech s detmi rozpravaju rodnym jazykom,je to strasna vyhoda a deticky su ucenlive.U nas to tak nebolo a teraz velmi lutujem :zipper_mouth:
15. máj 2008 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leish, po slovensky rozprava velmi dobre :wink: on ma talent na jazyky. inac, leishmania je super nick :grinning: :grinning:

karolinka, to je sranda :grinning: telepatia funguje, co uz :grinning:

lilu, ja by som chcela, aby sme mali bilingualne deti, minimalne :grinning:

baby musim sa ucit, tak straaasne sa mi nechce :frowning2: :frowning2:
15. máj 2008 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilu jasne ze MM nebude po slovensky hovorit s detmi :grinning: to by ich taku jeho slovencinu naucil :grinning: aj ked mu to ide dobre predsa len...

delvin vacsina ludi nevie co je leishmania :grinning: to bola taka asociacia po skuske z mikrobov :grinning:
15. máj 2008 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilu..nechapem co lutujes..ved malu mate este velmi malu...nikdy nie je neskoro zacat s jazykmi...kludne aj teraz...ked ma tvoja rok...kludne k nej hovor svojim jazykom a TM svojim..

ahoj devlin..no nie som jedina co ma polovicku araba... :grinning: a TP studoval na SR?
15. máj 2008 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj sisulik, mas odo mna IP :wink:
15. máj 2008 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leish, ja som o tom nahodou citala v nejakom clanku :slight_smile: Studujes medicinu? :slight_smile: Moj velky sen bola veterina, ale nasi ma v tom velmi nepodporili, tak som si vybrala nieco ine... snad dobre a neolutujem :slight_smile:
15. máj 2008 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
devil hej medicinu, inak veterina na slovensku ma velmi dobru povest aj v celej europe je jedna z najlepsich lebo ine krajiny studentov viac obmedzuju v studiu priamo na zvieratach tu je to este celkom dobre pre studentov veteriny maju potom viac skusenosti...co si vystudovala?
15. máj 2008 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak nase deticky, budu asi az trilingualne :sweat_smile: Lebo ja sa s nimi urcite budem rozpravat po slovensky, MM po arabsky no a zijeme vo FR :dizzy_face: A v skole im pribudne min. anglictina, tak to bude teda..... :sweat_smile:
15. máj 2008 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karolin nase podla toho ci budeme s nimi tu ci tam, lebo ak budeme blizko rodicov MM tak ti s nimi budu po rusky :grinning: takze tiez trilingualne
15. máj 2008 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leish, riadne si mi zmenila nick :grinning: :grinning: ze by zo mna bola nejaka diablica? :sunglasses: :wink:
este som nedostudovala, len studujem stale :slight_smile: budem tlmocnicka a prekladatelka... snad :wink:
15. máj 2008 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: devlin az teraz som si vsimla,uz 2.krat som ti skomolila :grinning: raz som ti uz delvin napisala
15. máj 2008 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj devil...tak ten nick je bomba... :grinning:
15. máj 2008 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
karolinka, to je super :slight_smile: moj drahy sa bude s nimi po anglicky rozpravat, ja po slovensky, stari rodicia po francuzsky, drahy v urcitom stadiu chce tiez prejst na francuzstinu a ja prevezmem anglinu a moji rodicia budu pokracovat v slovencine... takto to naplanoval :grinning: som zvedava, co z toho bude. este ked jeho rodicia spustia na nase deti po arabsky, tak to bude gulas :grinning: a urcite musia hovorit aj po nemecky, kedze je to moja srdcovka :grinning: Moj drahy, ked bol maly, tak vela cestovali a rozpraval tak, ze zacal po francuzsky, pokracoval po arabsky a zakoncil to v nemcine :grinning: :grinning:
15. máj 2008 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie budu teda multilingualne...ale vedeomosti su vzdyna dobre
15. máj 2008 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Devlin no neviem ci je to dobry napad s jednym jazykom zacinat a neskor pokracovat s inym :sweat_smile: Lebo je odporucane, aby kazda osoba hovorila s dietatom iba jednym jazykom, inac z toho bude mat obrovsky misung. :confused:
15. máj 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, ale mozno mysli tak ze ked uz jeden bude super ovladat hehe
15. máj 2008 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja viem, ale dieta si potom osoby "identifikuje" podla jazyka a ked mama najprv hovorila slovensky, teraz uz anglicky a otec anglicky, ale teraz uz francuzky, no a stari rodicia najprv francuzky a potom arabsky, tak sa mi to zda trochu vela. Ale to je iba moj nazor :wink:
15. máj 2008 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozno si ten nick zmenim na devil :grinning: :grinning:
MP to myslel tak, ze ked uz budu vacsie nase buduce, momentalne fiktivne deti :grinning: Som fakt na to zvedava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. máj 2008 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len keby sa to dalo :sweat_smile: teda s tym nickom myslim
15. máj 2008 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja by som si tiez mozno nieco "mystickejsie" vybrala :sweat_smile:
15. máj 2008 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: no vidis, jaky dobry nick somti poradila...
15. máj 2008 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok