AKo vyriešiť operáciu a kojenie 7-mesačného syna?

gabilili
27. sep 2019

Baby chcem sa vás ešte opýtať... Neviem ako to po riešiť... V pondelok ma idú operovať a doma mám synčeka 7,5 m ktorý je ešte kojeny a samozrejme aj na prikrmoch... Skúšame už 2-3 týždne mlieko z fľašky raz vypije pórom nie ( riadny Špekulant) otázočka mam to zajednane tak ze môže ísť so mno so nemocnice aj s mojou maminou do nadštandartnej izby s tým ze cca 48 h po operácii nemôžem kojiť... Lenže ma odhovaraju koli infekciám aby nedostal niečo... . Alebo ho teda nechám doma s mojou maminou čoho je aj ona názoru ze im bude lepšie, od hladu neumrie keďže ma aj prikrmi a ze keď mňa neuvidí nebude mať na výber a bude aj tu fľašku....

luna11
27. sep 2019

Toto je jednak strasne individualne...ale teda ak uz musis, tak ja by som vyuzila tu moznost aby bol so mnou. No a preco memozes 48 hodin kojit? Lebo to ze to lekari povedia je vacsinou len odrazom toho ze o kojeni nic nevedia a chcu sa kryt. Budem mat nejake lieky ? Lebo samotna narkoza sa jednak vyplavi skor ako po 48 hodinach a tiez nie ke konyraindikaciou kojenia. Ja som to riesila s jednou aneateziologickou ktora sama koji 6 rokov a preto sa o to zacala zaujimat ako sama povedala...treba hladat dr.co s tym maju skusenost

martul
27. sep 2019

@luna11 no nevieme aké lieky dostane takže asi doktori vedia prečo nemôže kojit

martul
27. sep 2019

@gabilili lepšie bude ak zostane s mamkou doma, lebo takto keď ťa bude vidieť a nemoct by nakojeny tak mu to asi nevysvetlis, budeš mať dosť starosti so sebou a darmo tam bude mamina malý bude chcieť teba, nechaj ho pekne doma s mamou, a navyše keď môže príjemný tak vydrží

nika82
27. sep 2019

budes tu mat roznorode nazory ze stebou alebo doma s maminou.... ja som zato aby bol doma.... musis sa sama rozhodnut

pininka1
27. sep 2019

Ja som kvôli tomu čakala do roka, mala absolútne nechcela.flasu, dlho si zvykala, ešte deň pred operáciou som ju kojila. Ale po nej som nechcela, lebo plno liekov, infuzie a tak. Už ostala len na fľaši.

gabilili
autor
27. sep 2019

@pininka1 no ja tó už odkladám dosť dlho... V 6ttmi zistili karcinóm štítnej žľazy... Potom som ho chcela ešte aspoň pol roka kojiť... No a už ma 7,5 m a Dr mi vraví že by už bola nerada keby sme to odložili ešte... Neviem no dúfam že keď mňa neuvidí tak bude aj fľašku keď ju teraz raz zoberie raz nie

lula313
27. sep 2019

Tiež si myslim, že tu budú pisat fanaticky, čo sú za kojenie aj keby si drogovala a k tomu pila alkohol. Ak ti nákazu lekari 2 dni nekojit, rešpektovala by som to a tiež by asi bolo lepsie, aby mamina zostala s babom doma. Takto mu odsate MM môže pridať aj do prikrmov, keď ich je. Napr do zemiakového pyré pridať MM a pod. Držím palce, nech si rýchlo fit. Fakt nie je dôležité kojenie, veď si kojila dlho, ale aby sú tu veľa rokov pre svoje dieťa ešte bola, čiže operaciu neodkladaj.

m2612
27. sep 2019

Tak male dieta na lozko kliniky urcite nie(su kliniky,ktore nedoporucuju male deti ani len na navstevu)po operacii budes doma,3-4dni vydrzi bude mat dobru starostlivost.

pininka1
27. sep 2019

@gabilili držím ti veľmi palce, je jasné že niektoré operácie sa nemôžu odkladať. Sesternica mala títo diagnózu a žiaľ musela odísť od 3 mesačného babatka. Inak to nešlo a doma mala ešte dve malé deti. Zvaldla to však, aj celá rodina sme pomáhali a už sú to ozaj roky.

nyusika
27. sep 2019

@luna11 hlavne, že matky vedia viac, nez lekári.

gabilili
autor
27. sep 2019

@pininka1 a ako sa jej darí po operácii? Ja mam doma ešte 6,5 ročnú dcérku 😊 poklady moje 😍 ale strašne sa bojím operácie viem ze oni to nejak doma zvládnu... Malý si poplace možno nejaké dva dni a pochopí že tu fľašu musí zobrať

pininka1
27. sep 2019

@gabilili no ona musela ísť nakoniec do Prahy na tri mesiace, do toho centra. Ale vyliečila sa. Žiaľ ona mala problém už v druhom tehu, ale gynekologická jej tvrdila že to preto má taky opuchnutý krk že, je tehotná. Krátko po druhom otehotnela zasa a tam už jej prišli na to, že je to zle. Preto krátko po pôrode už išla na operáciu a nás žabky doktor jej vybavil to protónové centrum. Vtedy to bolo v plienkach, ale jej to zachránilo zivotm už je to viac ako 18 rokov.

luna11
27. sep 2019

@nyusika ako kto? Vyhladaj si slovo anesteziolog-zazila som rovnaku situaciu a riadila som sa nazorom lekarky. To radim aj autorke. Ty mas medicinu? Alebo preco rypes?

ingelika78
27. sep 2019

@gabilili ja som bola na operacii ked mal malicky 5tyzdnov. Bol so mnou na izbe 4 dni kym sme nesli domov a kojila som ho cca dve hodiny po prebrati z narkozy. Vsetko bolo v poriadku - teraz ma 9 mesiacov a je stale kojeny. No ale je pravda ze bol vtedy malinky strasne, urcite by som ho chcela mat len pri sebe.

nika82
27. sep 2019

@ingelika78 a čo ti operovali

ingelika78
27. sep 2019

@nika82 breast abscess 😢 Bola to jednoduchs operacia

nika82
27. sep 2019

@ingelika78 tak štítna je horšia rozrezany krk pár CM, hlavu vyrovnať nebude môcť všetko ju to bude tahat

jenny2009
29. sep 2019

ja som bola na op pod narkozou 2tyzd po porode maly bol so mnou....

999cicka999
29. sep 2019

Nech ostane doma. Ak budeš v nemocnici 3-4 dní ešte sa bezproblémovo môžte vrátiť ku kojeniu

denisa0504
29. sep 2019

Ahoj. Prepáč že mimo otázky.. nevieš mi ty alebo niektorá tu poradiť? Mňa majú operovať laparoskopicky, vybratie myomu. Čakajú kým prestanem dojčiť a že potom..ja to odkladám lebo to bez malej tie 4 dni či koľko nezvládnem a hlavne ona nemá s kým byť. Jej otec ju nevie ani prebaliť ani obliecť a to už mala teraz 2 roky. To v hocijakej nemocnici sa dá zaplatiť izba aby tam mohlo byť dieťa so mnou?

gabilili
autor
30. sep 2019

@denisa0504 ahoj no to ti neviem povedať ci sa to dá v hocijakej... Ja som v Ružomberku a malého som nakoniec nechala doma 🙄 tak dúfam ze vládne tých 5 dní bezo mňa 🙏 mliečko si zatiaľ odsava... Chcela by som ho potom kojiť ďalej

ktochytavzite
30. sep 2019

@gabilili a ako dlho tam budes?Ak 4 dni tsk by som ho doma nechala.

majafemo
30. sep 2019

@gabilili Ja som bola na operácii,5 dni v nemocnici.Malú som pri sebe nemala,aspoň som odstriekavala mlieko a po príchode domov som opäť dojčila.UM odmietala,tak píla vodu a stravu🙂Držím palce🙂