Ako využiť nádchovník?

mamamasama
28. dec 2021

Ahojte maminky. Synček má dosť silnú nádchu. Nepomáhajú kvapky, odsávanie, soľný roztok, ani inhalácie a zvlhčovač s aroma olejčekmi. Mám však v spálni pomerne rozrastený nádchovník, tak premýšľam, či je možné ho nejak využiť. Na internete som našla len recept na čaj, ktorý neviem či je vhodný pre malé deti. Sirup, ktorý má stáť 2 týždne a alkoholovú tinktúru. Máte nejaké rady vhodné pre rok a pol staré deti?
Ďakujem.

andrea_prestastna
28. dec 2021

@mamamasama pomackaj listy daj do teplej soli do handy a prikladaj , ja robim caj a ked je po sezone a mam 50-80rastlin tal robim sirup a rozdavam, teraz ho mam zas vela tak asi si zalozim sirup

blankaj
28. dec 2021

@andrea_prestastna 80 rastlín alebo lístkov ? To môže vyzerať super , aké stanovište sa im páči?

andrea_prestastna
28. dec 2021

@blankaj rastlin , listov mam na kila😂 na jakr ho dam von na slnko velke kochlik a raselina, polievam denne, z troch stoniek mam za 2tyzdne 30, pocas sezomy stale striham, na jesen odstrihnem zopar a dam do vody , koreneme maju hned su staale vo vode, takto mi vydrzia dlhsie ako v kvetinaci

blankaj
28. dec 2021

@andrea_prestastna ďakujem, v lete sa vonku mojim veľmi darilo, teraz sú vnútri a akoby stagnuje. Ak môžeš, cvikmi mi ich do IP prosím. Môže to byť nádhera 😍

andrea_prestastna
28. dec 2021

@blankaj mam na kazdom okne takto

blankaj
28. dec 2021

@andrea_prestastna krásne, ja ti cvaknem zajtra v práci, tam im je lepšie nejako.

andrea_prestastna
28. dec 2021

@blankaj treba rozmiestnit a skusat u mna naozaj pri studenom okne naschodoch je najrychlejsie rastuci hlavne vsade vo vode iba,,,

blankaj
29. dec 2021

@andrea_prestastna a musím súhlasiť, sirup je fantastická vec..

andrea_prestastna
29. dec 2021

@blankaj krasne, skuste pestovanie vo vode, uvidite zmenu