Ako zavesit viac obrázkov, aby sa nemuselo veľa vŕtať?

katrinka8
22. okt 2012

Ahojte, chcela by som dcerke do izbicky zavesit alebo inak upevnit na stenu nejake obrazky - to, co namalovala, ale aj nejake fotky a pod. Co sa dizajnu tyka, najviac sa mi pozdava system ako na fotkach - ze je niekolko fotiek v jednom spolocnom rame. Problem vsak asi je v tom, ze ja by som chcela, aby sa tieto obrazky a fotky dali vymienat - co je pri klasickom zaramovani asi problem - ked sa to uz raz zaramuje, asi sa to neda uz potom vymienat. Ci? A neviem nikde zohnat fotoram, ktory by bol na viac fotiek velkosti A4 (resp. aby aspon niekolko tych fotiek bolo takej velkosti - na tie obrazky). Este som videla system vesania obrazkov stipcami na povrazok, ale to by tam tych spagatov muselo byt tiez viac (cize viac vrtania), lebo nemam az taku dlhu stenu, vysli by mi max. 2 obrazky vedla seba. Nemate niekto nejaky napad? Lebo zase navrtat do steny daco vyse 5 dier (keby som teda kazdy obazok vesala zvlast) sa mi nepozdava, kedze urcite sa casom bude presuvat nabytok, menit izbicka... V obyvacke to tak mame, 12 dier na 12 obrazkov, ale tam sa to uz menit nebude, len tie obrazky v ramikoch 🙂

prasiatko30
22. okt 2012

Zbehni do ikea tam mas plno ramikov aj takych kde mozes vymienat fotky podla toho ako ta napadne a nie su ani velmi tazke a na vesanie su take "haciky" s ktore sa velmi lahko naklepnu do steny - samozrejme ak hovorime o tehlovom dome nie panelaku pripadne v ikei maju aj taku listu na ktoru sa daju ramiky ukladat vojde ich tam zo 5-6 zalezi na velkosti - vyhodou tej listy je ze tam si ju navrtas na pevno a fotky si uz vymienas podla chuti🙂

prasiatko30
22. okt 2012

http://m.ikea.com/es/es/catalog/products/art/50... neviem ci to bude dobry link ale toto je ta policka na obrazy co som spominala taka uzka lista na ktoru si naukladas v ramikoch fotky ake chces vYznie to velmi zaujimavo a ak chces menit fotky casto tak je to dost prakticke

katrinka8
autor
22. okt 2012

@prasiatko30 - juuuj, super, toto sa mi paci, niekde som to videla pouzite ako policku na knihy 😉 Ikeu mame sice daleko, ale poprosim brata v Prahe. Tie ramiky na viac fotiek su super, ale problem je trosku v tom, ze tam mi nevojdu papiere A4, obvykle to je na fotky cca 10x15, maximalne 13x18 - aspon co som videla. Ale toto sa mi paci... 🙂 Dakujem za tip 🙂
Mimochodom, zijes v ESP? Ked si dala link zo spanielskej Ikey... Spanielsko je moja srdcovka 😀

hradnapani
22. okt 2012

@katrinka8 tie uzke policky z ikey su super, uplne idealne na obrazky, fotky... tiez odporucam 😉 Maju tam sice po 3 diery, ale nam uplne stacilo zavesit to na dve a pekne drzia.

katrinka8
autor
23. okt 2012

@hradnapani - no kukam, ze to by asi aj na 2 drzalo, ved tam nejdem davat 7 kil 😀 Len tie velkosti mi nesedia moc, ale to by sa dalo poriesit, ze by som si podla nich dala aj u stolara vyrobit 😉 Ktosi to uz mal vo fotoblogu pouzite ako policky na knizky pre deticky, len mi to vobec nenapadlo, ked som to pozerala, ze by sa to dalo aj takto vyuzit 😉

hradnapani
23. okt 2012

@katrinka8 ak nie ste uplne lavi, tak si take spravite aj sami. Staci zbehnut do Baumaxu, kupit jednu sirsiu latku a dve tensie, zlepit, resp. postlkat a mate hotovo 🙂 My sme si podla toho urobili jednu taku policku, lebo tiez nam nepasoval rozmer. A cenovo tiez ovela lacnejsie to vyslo 😉

lubicakovac
23. okt 2012

@katrinka8 my máme 2 vyrianty :D jedna je korková nástenka na špendlíky a druhá polystyrénová doska nalepená na stene, tiež na špendlíky, kde obmieňam fotky alebo obrázky, čo sa vytlačia, poprípade niečo sa načmáre, ak si zručná, poprípade chlap, je to super vec

katrinka8
autor
23. okt 2012

@hradnapani - no, teoreticky by to manzel mal zvladnut - on je sikovny na taketo veci - uz ho len prehovorit 😀
@lubicakovac - to som tiez najprv premyslala, ale nakoniec som to zamietla, pretoze si viem moje dieta predstavit, ako na to saha a strhava to 😀 (ma len dva roky a 4 mesiace ) plus to, ze niektore obrazky su namalovane farbami, cize take zvlnene, a to by divne vyzeralo... A tiez to, ze fotka po case na svetle bledne, radsej by som to mala "za sklom" 😉

lubicakovac
23. okt 2012

@katrinka8 a tam samozrejme dávam fotky čo máme 2x lebo už samotné dierky znehotnia ju, ale vieš čo ma napadlo, tak si urob niečo ako retiazku na prádlo, štipcovať ich, je to také kreatívne, ale neviem či si na niečo handmade

katrinka8
autor
26. okt 2012

@lubicakovac - aj ta retiazka ma napadla, ale to je uz take, ze 2 dierky by isli tak ci tak - tak to moze byt aj policka 🙂