Ako znášate práceneschopnosť počas rizikového tehotenstva?

zdenka264
15. sep 2013

Ahojte mamicky,aj vy ste stale PN ?som v prvom trimestri,termin az April 2014 a asi uz budem stale PN. Ako to znasate?

aadulik2110
15. sep 2013

@zdenka264 ahoj, ja síce nie som PN.... ale pri prvom tehu som bola od 6tt Pn - až do materskej - rodila som v máji, materská 15 mesačný drobec a tiež čakáme bábo v apríli. Ono je to niekedy "na palicu", ale treba si nájsť záľuby, čo ťa baví, aby ten čas lepšie prešiel. Keď som bola prvý krát tehotná, tak som musela 2 mesiace ležať a tak som len čítala a čítala.... už od výšky som mala poodkladané knihy, ktoré som si chcela prečítať, ale nebol čas - vtedy som ich prečítala všetky. Potom išli Vianoce, tak ma začali baviť robiť vianočné ozdoby z korálkov. Neskôr, keď už som sa cítila lepšie a mala som aj vychádzky od lekára dovolené, tak som sa chodila prechádzať (aj keď len samá) a rýchlo to zbehlo 🙂 Je jasné, že keď je človek na PN, tak je izolovaný od "kolektívu" a zúži sa okruh ľudí s ktorými príde do kontaktu a niekedy príde i "ponorka", ale dá sa to vždy nejako prekonať. Prajem pekné tehuľkovanie 🙂

kikaneu
15. sep 2013

@zdenka264 ja som PN od polovice mája a rodím v januári....takže presne viem ako sa cítiš......zbehne ti to, len si fakt nájdi niečo čo ťa baví.....čítaj, háčkuj, vyšívaj alebo si stiahni nejaký seriál, ktorý si si nemala čas pozrieť v telke......ak len nemôžeš chodiť do práce, ale môžeš vykonávať nejaké činnosti, tak vyváraj alebo vypekaj.....proste niečo, čo ťa baví......lebo inak je to fakt o držku 😉 držím prsty, nech ti to rýchlo zletí a nech je všetko ok 😉

sabina1975
15. sep 2013

Ahoj som na PN od 5 tt a kedze pred tehu som robila od rana do vecera tak prve tri mesiace som prespala takmer cele dni mala som spankovy deficit potom u mna zacali nevolnosti ktore pretrvavaju az doteraz a neskutocne ma vycerpavaju takze ja som prakticky cele tehu prespala 😀 no a samozrejme knihy telka a vsetky casopisy co da mi dostali do ruky

zszudorova
15. sep 2013

ahojky.ja uz mam sice 8mesacne sidlo ale na PN som bola od 8t a skoro ma je**o. pekne povedane....ale len zo zaciatku.pred tym som bola zvyknuta kmitat od rana do vecera lebo obvykle neobsedim na riti,spat neviem,nie som spac vobec a ked som bola tehotna bol to otras lebo som nevedela spavat ani v noci...no hruza.aktivitu mi zakazali,proste vraj len lezat lezat....no dobre,omacky ta nezaujimaju....no skratka,zvyknes si to mi ver.ja uz som potom ostala taka leniva ze aj to co by som mohla robit som nerobila.len som lezala,TV a citala a citala a citala...a potriedila som sufliky,vyriadila komoru a tak pomalicky som sa posuchtala s vecami ktore sa mi predtym nechceli a vedela som ze pri babatku sa uz k tomu ani nedostanem-spravny predpoklad🙂 takze zvyknes si.clovek si zvykne na vsetko...a vela stastia a zdravia prajem!
PS: a este to istil modry kon. haha

zdenka264
autor
15. sep 2013

Ste zlate.dakujem
@zszudorova

matrix87
15. sep 2013

ahoj, ja som na PN od 10tt, termín mám na konci oktobra... na začiatku to bolo také celkom v pohode, lebo som aj tak len ležať musela... ale ked bolo leto a všetci niekam chodili na výlety, tak ma to hnevalo, lebo som nemohla nič robiť a nikam ísť, len max ku rodičom a späť. najväčší problém bol asi s tým, že ked som stále ležala a nič nerobila, tak som potom ani spať nevedela v noci. ale dá sa na to zvyknúť, ako píšu baby hore... a ja som si aspoň posťahovala kadejaké seriály a pozerám ich ešte teraz, kým môžem 🙂

zdenka264
autor
15. sep 2013

A ma tu niekto aj termin v Aprili 2014.?

nana
15. sep 2013

Ja som bola na rizikovom od začiatku až do konca a naučila som sa háčkovať a mala som o robotu postarané 🙂 sem - tam net, kniha, malý a tak to pomaly šlo..... ale bývalo mi aj zle, tak som skoro pol dňa preležala ....

erika1988
15. sep 2013
anjelik0912
17. sep 2013

ahoj tak ja to znasam dost tazko lebo som v zahranici nemam tu nikoho len priatela aj ten je do pol 6 v praci cize cely den som sama ...je to o drzku niekedy fakt ale tak stale sa snazim niečo robit ja celkom rada upratujem varim takze denno denna zabavka moja varit pratat pozeram telku potom cumim do Pc a tak ...uz sa neviem dockat toho dna ked sa narodi male ze budem sa mat komu venovat 😀