Ako zrušiť nákup na ebayi?

magg
30. mar 2008

POtrebujem radu, teda nie ja ale kamaratka. Predvcerom si objednala cez ebay saty, ale az po hodine zistila, ze nie su hnede ale cierne (objednavala prvykrat). Chcela zrusit objednavku, a ked napisala tomu od koho tie saty objednala, tak jej odpisal, ze je ..., a ze sa nema opovazit ho este niekedy otravovat alebo nieco od neho objednavat. No ona teraz nevie, ci tie saty musi aj tak zaplatit, alebo nie. Ci sa vobec da zrusit objednavka a za akych podmienok.Dakujem

elise
30. mar 2008

magg podla občianskeho zákonníka môže zákazník odstúpiť od zmluvy(v tomto prípade nezaujem o tovar) do 7 kalendárnych dní. takže to platiť nemusí má právo podľa občianskeho zákazníka

magg
autor
30. mar 2008

ale plati ten zakon aj pkial objednavala zo zahranicia?

elise
30. mar 2008

magg je eu tak platí náš zákon nech sa poprípade obráti na obchodnú inšpekciu tam jej poradia viac 😉

eva4444
30. mar 2008

magg zalezi od toho ci to kupila v aukcii alebo ako -'hned-kupu'. aukcia sa da este zachranit tak ze posle ze nechce artikel a predavajuci to skusi podsunut druhemu v poradi. hned kupa- ak je to od firmy tak sa zvacsa da dohodnut, ak od sukromnika tak neviem, ale nech si pozrie do ebay-helpu.

magg
autor
30. mar 2008

tak dakujem dievcata, dufam, ze sa s tym bude dat nieco robit

jerryjanka
30. mar 2008

ak to nezaplatila kludne na to kašlite.
už len to že ako sa vyjadroval svedčí o jeho osobe.
len nech si dáva pozor a nech u neho radšej nenakupuje už ale radšej u niekoho kto má fakt dobrý feedback

alami
30. mar 2008

už zaplatila? Ak nie, tak by som nezaplatila a balík by ani neposlali. Ak ho poslali na dobierku, tak by som ju neprijala - viem, že neprijať dobierku sa "nepatrí", ale keď chcela zrušiť objednávku, a on takto....
A je pravda, čo napísala elise, že do 7 dní možno tovar kúpený cez internet bez udania dôvodu vrátiť

bihan
31. mar 2008

Po dohode s predávajúcim je možné aukciu zrušiť a predávajúci má právo požiadať eBay o vrátenie poplatku (pretože za začatie každej dražby platí predávajú malý poplatok). Ale z toho postoja predávajúceho by som sa aj ja na neho vykašlala a neposlala peniaze (aj keď to potom záleží na tom, či má kamarátka na ebay dlhodobo konto a negatívne feedback by jej mohol uškodiť, ale podľa tejto otázky predpokladám, že to bola prvá kúpa, takže sa vlastne nič nedeje 😉)

julca80
31. mar 2008

My sme mali podobnu skusenost na ebay. 😒 Po ukonceni aukcie sme zistili, ze na dodatocnych informaciach bolo nieco napisane o tom produkte com nam moc nevyhovovalo, tak sme sa snazili odstupit od kupit. Po skontaktovani predajcu, sme mu vysvetlili aky je problem, a mali sme stastie, ze to bol celkom v pohode clovek a odsuhlasil nam to. Kedze mame na ebay aj konto tak nam hrozilo, ze nam da negat.feedback, ale vsetko dobre dopadlo a mohli sme pokracovat dalej.
Magg, ja na mieste tvojej kamaratky by som neplatila ani korunu, a to ze ten dotycny bol tak "nemozny", to nech ju absolutne netrapi. Ona sa nezachovala zle, bo mu jasne dala vediet v com nastal problem, takze nech vobec nic neplati, a kludne pokracuje v nakupe.Len aby si na buduce davala pozor na informacie ohladne konkretneho produktu o ktory ma zaujem. 😎

bihan
31. mar 2008

Inak ak nie sú splnené podmienky odstúpenia od aukcie (všetko je to presne napísané v podmienkach ebay - ide napr. vzájomné odstúpenie alebo v prípade, že sa na niečí nik podarilo prihlásiť cudzej osobe), platba je záväzná. Tak isto si treba pri objednávaní cez ebay uvedomiť, že to nie je internetový obchod, ale dražba a registráciou na stránke sa každý užívateľ zaväzuje rešpektovať určité podmienky.

elizabeth453
21. júl 2011

ahoj...ako funguje ebay .co.uk na SVK..zatial som objkednavala len do skotska a som tam regnuta pod skotskou adresou a pay pal mam tiez este odtial...vieme mi poradit ko mam nakupovat cez ebay tu na svk...? a ke je postovne ? dakujem

veronika1011
13. apr 2014

Pomozte mi vydrazila som saty na Ebay a uz sa mi nepacia nasla som ine krajsie aukciu som vyhrala 😒 a neviem co mam robit prosim poradte mi 😔

rebeka1977
13. apr 2014

Po takomto jednani jedoducho nezaplatit, ak da negativne hodnotenie, da sa obratit na ebay a vysvetlit situaciu aj to ako predajca jednal. A vobec by som si nerobila dake starosti s tym.

saxxxana
16. júl 2014

@veronika1011 co si potom spravila? Teraz sa mi stalo podobne akurat som bola jedina a teda som vyhrala. Da sa to dako vysvetlit predavajucemu? Alebo sa negativnemu hodnoteniu nevyhnem?

luupo
15. sep 2016

Zdravým vás.
Potrebujem radu, dražil som na ebay, bola tam cena 80 gbl, ja som dal 90, aprišiel mail že som vyhral, .ked som chcel platiť tak nabehli tam poplatky až na 220ghl - 262€.
To je strašny podvod neviem čo mám robiť.
Dakujem za radu

sunny8
15. sep 2016

Ved tam sa plati dopredu ci ? A sak ked este neposlal a ma na vymenu saty inej farby tak co riesi? Horsie ze uz poslal tak uz ho to stalo to postovne ja mam s ebayom len dobre skusenosti. Zo zasady aukcie nikdy dam si buy it now upravim si postovne akurat zeby mi tsm nevyskakovalo drshsie postovne ako tovar ani ucet tsm nemam dam vstupit ako host a nakupujem tovar vzdy prisiel do dvoch tyzdnov so spickovou kvalitou a nikdy necitam hodnotenia predavajucich

sunny8
15. sep 2016

@elizabeth453 dsj si ako host a tsm vzdy zadas aktualnu adresu aj cislo karty

ivka973
19. okt 2016

Ahojte prosím vás neviem zrušiť objednávku nikde mi nepíše niečo ako kontaktovať predajcu... Keď som konečne niečo našla napísalo mi že chce číslo objednávky ale ja si nepamätám ako to prosím vás zrušim?