Aktuálna situácia na hranicach

rebeka34d
21. aug 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako to funguje na hraniciach. Zastávajú autá a pýtajú niečo od vás ? a na hraniciach vám príde SMS že máte byt v karanténe alebo ako? som z toho zmätená.

sissy27
21. aug 2021

@rebeka34d ako kde, ako kedy… oficiálne sa treba zaregistrovať na ehranica, vyplniť tam všetko potrebné a prídu ti inštrukcie v sms. Ak si plne očkovaná alebo máš niektorú z výnimiek tak nič ďalej nemusíš, ak nie si, tak ti pridelia termín pcr testu a do výsledku si v karanténe.
Mňa zatiaľ kontrolovali vždy, chceli vidieť doklad totožnosti, registráciu aj qr kód z green pass.

ivula0807
21. aug 2021

Pred dvoma tyzdnami sme sa vratili z Talianska. Boli sme autom. Kontrolovali len na nasich hraniciach. Zastavili nas,skontrolovali certifikaty o ockovani a tiez kontrolovali ci sme prihlaseni do ehranice. Tam sa musis zaregistrovat v den prichodu zo zahranicia, vyplnis udaje,pride ti spatna sms.
Nezaockovani musi ostat v karantene a tusim na piaty den podstupit PCR test,ak je negativny karantena konci.

diewcatqoo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kluska
21. aug 2021

nehlaste sa do e-karanteny, hlavne co kompetentni priznali, ze udaje z nej sa daju lahko hacknut hekerom a kdekto sa moze dostat k vasim udajom, najprv sa ich pekne opytajte, ze jasne, ze nemate s tym problem sa aj teraz na hraniciach prihlasit pokial sa zarucia, ze udaje zostanu v bezpeci a ze ako to chcu zabezpecit, ze vy sa bojite, ze vase udaje moze hocikto hacknut

kluska
21. aug 2021

takisto treba pripomenut, ze stale plati schengen a ze nijaky zakon ho nezrusil a teda v ramci neho si mozete prechadzat hranice, kedze e- karantena a ine veci nie su v zakone , pokial neprechadzate cez hranice letecky, velku hlavu by som si z toho nerobila

44janica44
21. aug 2021

@kluska jasné lebo dostať pokutu je super vec keď prídu na to že niekto nedodržuje karanténu.... Mimochodom nie len na Slovensku ale takmer v každej krajine platia teraz rôzne podmienky pri návrate zo zahraničia schengen- neschengen... Dokonca aj pri prechode cez krajinu mnohí žiadajú aspoň test. Ja sa nakaziť od niekoho kto nedodržal podmienky pri návrate sama ho udam na hygienu.

weronika171717
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kluska
21. aug 2021

@44janica44 to, ze sa nieco vyzaduje neznamena este, ze je to pravne podchytene, kedze ako obcan mas pravo robit a nerobit len to co je v zakone napisane. Inak nebojis sa, ze sa nakazis od ockovanych, ktori nemusia pri prechode hranic mat ani test a ani nemusia sa zapisat do e-karanteny? Ved aj oni mozu ten virus prenasat, mozu mat aj horsi priebeh a mozu aj zomriet, dokonca sa hovori aj o tom, ze prave ockovani budu spustacom 3-4 vlny, kedze ockovanim virus v nich mutuje a tiez sa skoro vobec nekontroluju.

kluska
21. aug 2021

akurat u nas v irsku 3 dni po ockovani zomrel mlady 23 rocny futbalista... inak len tak pre informaciu v cechach je uz nahlasenych 100 umrti na vakcinu, na sk len 4?

44janica44
21. aug 2021

@kluska lebo každý zákon počítal s tým že raz za cca 100 rokov tu máme nejakú pandémiu že? Aj ja mám právo na to aby si tu ľudia nerobili čo chcú a dodržiavali určite nariadenia - výnimočná situácia si vyžaduje výnimočné opatrenia. Jasné že aj očkovaní má môžu nakaziť ale oni aspoň spravili niečo pre to aby sa to nešírilo. Aj keď to nie je 100%istota ale keď si pozrieš výskumy z časti vakcina chráni aj pred nakazenim aj pred ťažkým priebehom a aj pred mutaciami lebo organizmus vie skôr zareagovať čiže je skôr predpoklad mutácií u neockovanych. A očkovaní si tým splnili všetky povinnosti kdež to neockovani čo sa vyhnú karanténe si povinnosti nesplnia. Mhh a koľko mladých zomrelo na covid? A koľko mladých zomieralo aj pred covidom bez vakcín cca 3 roky dozadu len vtedy sa to neriešilo tak ako teraz a nebolo okolo toho halo? A koľko v Čechách zomrelo ľudí na covid isto neporovnateľne viac ako 100. Sú ľudia čo nemusia rozdychat obyčajný Paralen a pritom ho mnohí jedia ako lentilky a nad nežiaducimi účinkami sa nepozastavuju a v živote ten príbalový leták nečítali len tiež sa o Tom nehovorí.

misinka0611
21. aug 2021

@rebeka34d Pred vstupom na Slovensko sa treba registrovať na ehranica. Pred pár dnami sme prekracovali hranice a nekontrolovali. V poriadku sme ale všetko mali. Ehranica, Covid passy.

maciatkolulu
21. aug 2021

@kluska akože zase, chcela. By som ta vidieť, ako by si pred polrokom vysvetľovala Rakúšanom svoje práva a schengen. Poslali by ta tak niekam, že až a to by si sa tešila, že ťa iba poslali, každá krajina má nariadenia. Raz jedna to a druha hento, ale rýpať sa v právach a povinnostiach, pritom máš určite tlf a v ňom údaje, všetko sa dá heknut,vsaze🤪😉.

lindusss2016
21. aug 2021

@44janica44 a ty sa nebojis, ze sa nakazis od ockovanych alebo od kohokolvek, kto ani v zahranici nebol? 🤔 toto je take nelogicke rozdelovanie ludi, ze rozum mi stoji. Ked ide rodina napr.na dovolenku do chorvatska, idu vlastnym autom, ubytovani su sami a s nikym sa tam ani nekontaktuju, ale karantenu treba dodrzat. Ty pojdes do restiky v tvojom meste, nikto tam nikoho nekontroluje a nakazis sa.... tie opatrenia postradaju logiku 🤷‍♀️ navyse podla nasich vladnych predstavitelov sa nezaockovanym uz nic moc nemoze stat, vraj maju ovela mensiu sancu sa nakazit a ak aj ano, tak lahky priebeh. Coho sa teda tak boja ti zaockovani? Nerozumiem 🤷‍♀️

44janica44
22. aug 2021

@lindusss2016 napr. Toho že ti nezaockovani znova naplnia nemocnice a nezostanú kapacity ani personál na iné úkony tak ako na začiatku roka. A to mi chces povedat že sa dá byť na dovolenke a s nikým nekontaktovat? Žiť tam ako v nejakom vákuu na samotke? Neísť na pláž do restiky ani do obchodu lebo sú tam iní ľudia? --- to ako kto by šiel na takú dovolenku???

mirage
22. aug 2021

@kluska kde sa o tom hovori, ze ockovani budu spustacom tretej vlny?

79viktoria79
22. aug 2021

@44janica44 je vas viac,myslim ockovanycb,vela ludi uz kovid prekonalo, prečo by mali byť plne nemocnice, keď neboli plne pri druhej vlne, nejak my to nesedí

44janica44
22. aug 2021

@79viktoria79 ty si tu akože nežila od decembra do jari? Však gro plánovaných výkonov bolo pozastavených a ľudia čakali na plánované operácie dlhé mesiace preto povolili cerpat PN aj dlhšie ako rok. Poskytovala sa hlavne neodkladne zdrav. Starostlivosť. Poznám 2 ľudí čo im zrušili termín na operáciu kĺbov a zoperovali ich až keď sa nemocnice vyprázdnili.

lindusss2016
22. aug 2021

@44janica44 ale do obchodu aj do restiky chodia ludia bezne sj na Slovensku 😊 len to ti chcem povedat... minuly rok nebol zaockovani nikto a ake percento ludi skoncilo v nemocnici? No hlavne ti vyplaseni... ja mam napriklad vela znamych a kamaratov, co boli pozitivni, ale osobne nepoznam nikoho, kto skoncil v nemocnici 🤷‍♀️ sami sme mali lahky priebeh... to su len take rozpravky, ze nezaockovani budu na tom horsie, len aby sa neukazal opak ako uz vidime v inych krajinach...

44janica44
22. aug 2021

@lindusss2016 do obchodu a restiky áno ale na pláže nie bežne + treba rátať s vyšším počtom ľudí na jednom mieste keď už som niekde na dovolenke - a mimochodom covid sa na SR len tak nevyskytol sám tiež to niekto dotrepal zo zahraničia. ja som mala tiež covid a priebeh ľahký iba teploty a nezakaslala som ani raz. Ujo schudol za 2 týždne skoro 10 kíl, tete vypadla po korone asi polovica vlasov, pani bývajúca 3 domy od nás na covid zomrela jej muž skončil v nemocnici a potom na psychiatrii nie každý sa môže chváliť ľahkým priebehom ja som mala ľahký priebeh ale rozhodne to neporovnavam s chrípkou a ani to nepodceňujem. A kde sú očkovaní na Tom horšie? Nepozeraj absolútne čísla ale % vyjadrenia keď si zoberieš 100nakazenych covidom a z 80 zaockovanych skončia 2v nemocnici a z 20nezaockovanych skončia tiež 2v nemocnici je to síce pol na pol ale bude to 10%neockovanych a iba 2.5%ockovanych a to je kus rozdiel

lindusss2016
22. aug 2021

@44janica44 uprimne, ja nepozeram ani cisla, ani percenta, lebo ma to absolutne nezaujima 🙂 o korone viem len to, co nedopatrenim zachytim. My sme zdravi, viac neriesim. Kazdy ma zodpovednost za svoje zdravie vo vlastnych rukach 😉

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
22. aug 2021

@viktorka48 ved toto je na korone najhorsie - davovs psychoza a medialna masaz 🤷‍♀️ je len na nas, ako sa k tomu postavime, my sme tv nemali ani pred koronou, nemame ani teraz, pre mna tie ich dristy neexistuju, zijeme normalne, odmietam cakat dalsi rok, dva, desat, "kym to neskonci", lebo virus uz do flase nikto nezavrie a treba sa s nim naucit zit...

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz