Akú aviváž a prášok používate, aby veci krásne voňali?

lulufon
15. jan 2008

Ake pouzivate?Ja Silan biely, a nic moc sa mi zdat. Ze vraj rakuske Quanto modre, krasne vonia, neda sa porovnat s kupovanym na Slovensku, tak nemate s tym nejaku skusenost???dikes

peppapig
12. júl 2009

jarka, tak to bych to delala stejne jako ty. Ja nesnasim cigaretovy kour fuuuj. Soused pod nama coudi jen jednu cigaretu vecer, fakt pokazde skoro ve stejneou dobu, tak je to ok (Ale ne vzdy tomu tam bylo 😠 , asi dal na moje slova, ze ten humus dycha moje dcera 😠 ). Ja asi budu susicku pouzivat zase v zime nebo jsme koupili komodu a nevym kam bych susak rozlozila 😒

kometa
12. júl 2009

ahojte, čítala som si spätne čo sa tu písalo a ja sama za seba určite môžem povedať, že odkedy som skúsila aviváže z dedry, tak nijaká iná značka ich neporazila. Som prekvapená, že ste ich tu nespomínali, mám pocit že sa tieto výrobky už dosť vo veľkom predávajú.... Ale určite platí aj to, že práčku treba z času na čas riadne prečistiť. Prášky, gely, aviváže - to všetko sa zachytáva a sú toho riadne nánosy. Preto sa môže stať, že prádlo ani nevonia. A mnoho žien funguje tak, že ešte pridá prášku - aby sa prádlo lepšie vypralo, ale určite to nie je pravda. Treba vždy dodržiavať dávkovanie od výrobcu a veľa rázy platí aj to, že menej je viac... 😉 Toľko môj názor... A k tomu "potuchnutému" prádlu, minulý týždeň bola aj u nás neskutočne vysoká vlhkosť vzduchu (takmer ako na Floride 😝 ), prádlo ani mne vonku nedokázalo uschnúť a preto tuchlo. No s počasím mi nedokážeme hýbať, možno budeme musieť aj my nakúpiť sušičky.... 😅

jarka007
12. júl 2009

jeemine teraz som si az vsimla, ospravednujem sa za tu hrubku, ktora mi teraz kole oc 😲 i. samozrejme ma byt ",ktore mi vzdy ..."

addaa
12. júl 2009

kometa a ko prečistíš práčku? či ju pustíš naplnenú octom, len tak bez prádla na 60tke?

asitka
12. júl 2009

addaa...aj ja tak čistím práčku...nalejem octu...do dávkovačov...a zvyšok vylejem do práčky....a pustím program....ja dávam na 90tku....samozrejme bez prádla 😀 akurát dnes som ju...a som až dve flaše octu švihla...lebo som ju už dávno nečistila....

kometa...takú značku aviváže som ešte veru nevidela...

addaa
12. júl 2009

Téda asitka dík, hneď zajtra zrealizujem, ja len sem tam k prádlu šupnem ocot. Dík za radu.

asitka
12. júl 2009

si nikdy neskúšala napríklad rýchlo varnú kanvicu s octom prečistiť od vodného kameňa??? to máš to isté.... 😀

a prečo dávaš trochu octu k praniu prádla...nejak to pomáha??, to zas neviem ja...

addaa
12. júl 2009

my kanvicu nepoužívame 😀 😀 😀 .

No trochu octu sem tam k prádlu dám proti vodnému kameňu. Ale vo väčšom (ako to realizuješ ty) je to podľa mňa lepšie. Asi sa to tak viac prečistí ako sem tam pridať trošku ocot do prania. 😉

asitka
12. júl 2009

ti ež si myslím...ja to robievam tak raz za 3 mesiace...aj ked by som mala asi častejšie...ale vieš...nenapadne ťa to vždy... 😀

tak dobrú...a snáď to pomôže...
😀

kometa
13. júl 2009

najskôr som používala na čistenie ocot alebo kyselinu citrónovú, no teraz používam Liquidátora z dedry (kameňožrúta) a stojí to zato, pozrieť sa čo všetko ide z práčky von 😕 😕 😕 To mi pri octe nevyšlo.

bzuco
13. júl 2009

ja som perfektne vyčistila prášku obyčajným hydroxidom sodným, čo sa dáva do odtokov.....nasypala, dala program na 90tku a super
normálne bolo počuť ako ľahko zrazu perie 😅 😅 po tejto očiste

marcca
13. júl 2009

asitka, addaa...ten ocot potom necítiť na prádle? a nalieva sa do všetkých dávkovačov alebo len tých avivážových 🙂

kometa...hoď link na tú dedru 😉 počujem to prvý krát 😅

grettka
13. júl 2009

marcca, davas to do davkovaca na prasok, nie avivaz, pretoze inak by to nemalo zmysel pustat cely praci proces na 90, a len to dat vyplachat s octom. Na pradle to necitit, pretoze sa v pracom cykle vyplacha. 🙂

marcca
14. júl 2009

grettka, dík 😉 idem to hneď vyskúšať

kometa
14. júl 2009

marcca IP 😉

murinka
14. júl 2009

jednoznacne cerveny,cierny alebo svetlo zeleny lenor 😉

vilamalka
23. okt 2009

🙂 baby a viete o tom že aviváže oslabujú látky?! ☹

soanpe
23. okt 2009

no oslabují, záleží jaké látky.nesmí se používat na materiály s elastanem,lycrou a na funkční prádlo )to pak ztrácí vlastnosti, pro které si je lidi kupují) ale nedovedu si představit,že bych acrylový svetr či deku nedala do aviváže 😝

adrianaj
23. okt 2009

baby a kde pridávate aviváž do prášku alebo do posledného plákania, teraz som sa vydala, muž kupil aviváž a neviem ako ju použiť, my sme to dama nepoužívali.dakujem za rady

jasminet
23. okt 2009

no, v pracke do nadobky na avivaz a ked v ruke periem, tak do poslednej vody 🙂

teodorka
23. okt 2009

mne napr avivaz robila zle s ciernymi vecami ,odchadzala farba +sa mi chytali na saty mochulinky a cele dni som behala s odzmolkovacom..a asi pred dvoma tyzdnami som si kupila nove cierne gate a po prvom raze ostali sedejsie a to som ich prala s prachom na cierne ale dala som aj avivaz a potom som sa na to stazovala v druhom obchode ze co sa mi stalo a tam mi baby vravela ze prave zato moze avivaz pri ciernych vecia berie tu krasnu ciernu farbu a zbiera mochulinky na seba .Tak som gate vyprala len v prachu a su krasne a nic sa na ne nechyta

amphibia
4. nov 2009

já aviváž nepoužívám jen když peru džíny...zdá se mi, že rychlejc ztrácej tvar 😠 , jinak peru v Arielu pro m-zim, to funguje i na agresivnější fleky od malý a pro nás používám Marsiglia od Madelu...nevím, jestli se to dá normálně sehnat...kupuju to v nuslích, kde prodávaj i barvy a laky 🙂...ale jen do 40 stupňů..pak to moc pění..je to tekuté mýdlo na praní, takže s tím občas meju i parkety a nádherně voní....a aviváž? Jedině Batole...je sice hodně levná...30 kč- ale miluju tu čisťounkou vůni a nebojím se, že se mi bude vůně prádla tlouct s mou voňavkou....

pacna
11. dec 2009

baby poradte je dobry ten praci gel na cierne veci?

nevesta
11. dec 2009

Pacna, ja pozivam na biele aj na cierne, vyperu fajn, ale nemam pocit, ze by sa mi menila farba pradla, tak ako reklamuju 😉

benjik
11. dec 2009

já peru vše v batoleti,mám i aviváž batole a vše dlouho voní

monkula
11. dec 2009

pacna, MM má pracovný odev čiernej farby, takže ja periem v prostriedku na čierne veci a musím etda povedať, že veci sú krásne čierne, dokonca mal Mm čiernu Adidas mikinu, ešte dobrú, len sa mu vyprala čierna farba, skoro až do hneda, tak ju nenosil, ja som ju oprala vo Woolite a trošku sčernela, ešte pár razy a bude ako z reklamy 😀 😀 😀

pacna
11. dec 2009

woollite a este je jeden ze?musim si kupit kdesi som ho videla v akcii 🙂

leniciatko
12. dec 2009

ja mám teraz silan-iris kvet. 😵

macka01
12. dec 2009

no manža mi kúpil na vyskúšanie niekoľko druhov Lenorov,ja som doteraz používala Silany.Ten nový Lenor parfumelle je delikátny,ešte aj Lenor Summer,taký žltý,neviem či je určený pre deti ked je na ňom dievčatko,ale je to nádhera,iné používať nebudem,ked už ponosené veci idem hodiť do špinavého prádla ešte cítiť stále tu vôňu,skutočne nádhera,vonia celý byt

andy80
12. dec 2009

Ahoj holky,

já používám jen Lenory od jak živa a teď kupuju jen takovou tu, jak se vůně uvolňuje po dotyku a musím říct, že třeba povlečení povlíkám co 14 dní - 3 týdny a když ho svklíkám, tak ještě voní aviváží. Oblečení nám voní neskutečně krásně. Mám ráda žlutý nebo zelený Lenor, přijde mi, že voní nejlíp.