Akú detskú izbu by ste chceli?

ammaria
20. aug 2012

Ahojte, rozmyslam uz dlhsie nad tym, ze by som sa dala na podnikanie.. deti uz davnejsie vysli "z plienok" a kedze moj manzel je stolar, napadlo ma, ze by som si vytvorila e-shop z detskymi izbami. Pomohli by mi vase nazory aka detska izba by sa vam pacila, asi v akom veku dietata uvazujete ze by ste detsku izbu zariadili, co by tam mohlo byt, co ste nikde nenasli, co je pre vas dolezite, asi aku max. cenu by ste chceli dat do zariadenia a pod. Vopred dakujem za vasu pomoc a nazory, ktore mi verim pomozu spravit moj sen uzitocny hlavne pre vas 🙂. Budem vdacna za kazdy postreh alebo poziadavku.

eeffka
20. aug 2012

no tak toto riesim ja teraz a zacinam s poziadavkami rozmer izby 3*4m, a tam natlacit 2deti( dievcata, rozpatie 7r) = 2 postele ale nie klasicku posch, len 1 vyvysenu a nie zasuvaciu, 1 pisaci stol, 1velka skrina na oblecenie + 1 na hracky + priestor na hranie a kooooooopec harabudr, pohoda nie ? 😀

podla metraze a poziadaviek hladam izby, zatial len obrazky potom pozeram ceny 😖 noa premeriavam izbu ci sa nezvacsila od vcera...

a k tvojim otazkam, cena byva od 0-do nekonecna, niektori ludia nevedia co s peniazmi a fakt idu do extremov
vek: od 2r by dieta malo mat svoju izbu , dovtedajsie izbicky su "na vyhranie sa " pre mamicky
mne dost pomaha KIKA v tom ze ma "akoze izbu" a pri nej 4m2, 8m2 ze sa viem zorientovat ako to bude vyzerat naozaj v realite, takze taky 3D planovac podla metraze by ocenilo vela ludi co byva v panelaku a byt nenafukne

eeffka
20. aug 2012
ammaria
autor
20. aug 2012

Dakujem ti za nazor, asi to je casty problem panelakov 🙂. Rozmyslam nad tym, preco nechces zasuvaciu postel? Setri miesto, kedze ho mas malo, mali ju aj moje deti, pretoze som tiez nechcela poschodovu a bolo to fajn. Porozmyslam aj nad ostatnym co mi pises, ohladom planovaca, alebo aspon pomocou.

sissy27
20. aug 2012

@ammaria nooo ja predstavu mám celkom dobrú aj reálnu, horšie je to s financovaním 😝 keďže moja juniorka má 9, tak už žiadna cukríková izbička, ale účelná, útulná a pohodlná... rolldor na celú jednu stenu, kde bude aj oblečenie aj školské veci aj prkotiny, kvalitná posteľ s kvalitným matracom, písací stôl s malým odkladacím priestorom naozaj na to najnutnejšie (čím viac šuflíčkov, priehradok, poličiek a pod. tým viac bordelu) a možno nejakú policu na stenu na nejaké tie "dôležitosti" ...
ten 3D plánovač je super vec, to by iste ocenili viacerí 😉

ammaria
autor
20. aug 2012

🙂 dakujem, to uz bude skor taka sudentska izba.

sisaha
20. aug 2012

@ammaria ak je tvoj manzel velmi sikovny, tak by sa mohol skusit venovat nabytku, ktory vyzera ako skrinka a po roztiahnuti, resp. vyklopeni je z neho postel napr. pre navstevy. Viem, ze kovanie do tychto posteli je dost drahe, ale na trhu to skoro nikto nerobi a ak, tak ceny su priserne...

m.i.r.i
20. aug 2012

@ammaria ahoj..my sme zariadovali detsku izbu ked mal maly 1.5 roka, tak uz isiel sam do izbicky aj spinkat..teraz sa stahujeme, ma 2.5 roka a ideme len na nejaky cas, tak sme museli zariadovat izbu cislo 2..
V prvom pripade sme mali relativne blizko a mozno nakupit v IKEA- co si myslim, ze hlavne pre mladsiu vekovu kategoriu je super vyberom aj cenovo pre detsku izbu....teraz budeme byvat daleko a IKEA velmi dostupna nie je a mali sme teda co robit vybrat nieco do detskej izby..v ponuke aj na strankach su velmi drahe zostavy, ci uz pre starsie deticky, ci uz hrany a zbytocne velky nabytok, vsetko velmi drahe..je to sice pekne, ze postel je ako z rozpravky, krasne detske motivy, ale ta cena je hrozna..staci, ze niekde nazvu izbu Macko Pu alebo Motylik alebo cokolkvek a cena sa splha do astronomickych vysok...my sme museli skoncit v Mobelix, co nie je tiez bohvieco pre tu najmladsiu kategoriu..
Teda co mne chyba momentalne na trhu, kedze mam 2.5 rocne dieta su jednoduche zostavy do detskych izieb - mensie skrinky, trebars okolo 130 cm, jednoduche policove diely, male jednoduche komodky, nizke postele s bocnicami...ktore by boli bez ostrych hran, lahko udrziavatelne, mohli by mat nejaky mily detsky motiv alebo v milych pestrych farbach...inspiracia IKEA- lebo ja mam pocit napriklad, ze v kazdej skolke, detskom kutiku a akejkolvek malej detskej izbicke hlavne na zapadnom Slovensku je rovnaky nabytok/doplnky, lebo IKEA je asi jedina cenovo dostupna, bezpecna a detskemu oku lahodiaca alternativa...velmi by som uvitala aj iny tovar v podobnom style, nech si mame z coho vyberat a teda hlavne napriklad v tych castiach SK, kde je IKEA velmi daleko...🙂

ammaria
autor
20. aug 2012

Jasne, rozumiem, dakujem za nazor. 🙂

keiko33
20. aug 2012

@ammaria no my s bratom sme mali poschodovu postel s podobnym vyklapanim ako tieto http://www.mella.sk/index.php?option=com_conten... len nasa bola cela drevena a mala rebrik na ktory sa spodna postel vyklopila. Bola velmi prakticka a setrila miesto. Cez den sme mali priestor na hranie a v noci sa vyklopila. Nasi ju dali urobit u stolara, doteraz som nic podobne nevidela. Je to super v malych pristoroch

ammaria
autor
20. aug 2012

@sisaha Jasne, viem ze su to drahe veci, skusim sa na to pozriet. Dakujem. 🙂

ammaria
autor
20. aug 2012

@keiko33 Zaujimave, trochu neutulne..ale viem si predstavit to spravit krajsie 🙂 . dakujem

momo111
20. aug 2012

@ammaria my sme sice este celkovo nezariadovali komplet, len pozliepany nabytok, ale kus nabytku ktory sme dlho dlho zhanali aj my aj znami je obycajna policka na hracky (nieco ako kniznica), vsetky police na trhu su zbytocne hlboke potom je tam len bordel a zabera vela miesta a nehovoriac o astronomickych cenach, jedinu vhodnu mali v mobelixe, aj rozmermi aj cenou ale to sme si museli pockat kym vyrobia novu varku lebo im vraj idu jak teple rozky. takze odporucam policku na hracky urcite

eeffka
20. aug 2012

@ammaria no lebo zasuvacia postel to je taka ako "pre navstevu" a ja chcem aby mala kazda dcera svoju postel a svoj peliesok, nie nejake nudzove riesenie. a navyse pod postel toho dost vojde 😀 ci uz hraciek alebo haraburd

ammaria
autor
21. aug 2012

🙂

ammaria
autor
23. aug 2012

Mozete mi napisat, ake velke detske izby mate, pre kolko deti, aky vek? 🙂

ammaria
autor
6. sep 2012

Este mam otazku: Kolko ste dali za detsku izbu? Resp. Kolko je pre vas prijatelne investovat do peknej detskej izby?
Je mi jasne ze prijem na materskej nie je nic moc a clovek pocita kazde euro.

michal2222
3. nov 2015

Mate skusenost s detska izba z http://www.detskapostel.com/detska-izba/

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

mne sa páči keď je detská izba pekne farebná a deti sa tam cítia príjemne a aj ja , pretože sa spolu často v detskej izbe hráme http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/