Akú mám šancu nájsť si prácu s dyskalkúliou?

13. feb 2020

Ahojte mam otazku. Od strednej mam diagnostikovanu poruchu ucenia adhd a hlavne dyslexiu,dyzgrafiu a dyskalkuliu. Momentalne pracujem za pasom ale po zdravotnej stranke tuto pracu nezvladam. Mam vysoku skolu ktoru som teda spravila z odratymi usami lenze nemozem si najst pracu v mojom odbore tak by som chcela skusit robit v obchode alebo niekde jednoduchu robotu. Problem ale je ze neviem narabat s cislami. Ako hodnotu penazi viem atd. Ale ueobit trebars uzavierku a tak to nezvladam vzdy mi s tym pomahal otec. Chcem sa spytat aku mam sancu si najst dobry robotu s takouto poruchou? Peosim neurazajte ma nikdy neviete ci aj vase dokonale dieta raz nebude mat ten isty problem

0silvia0
13. feb 2020

nejaka administrativa neekonomickeho charakteru by sa nedala najst?

mergimar
13. feb 2020

u nas pracoval jeden chalan, mal dyskalkuliu a nacenoval material(normalne administrativne). Robil chyby, ale dalo sa. Ja som o tom vedela, tak som ho stale kontrolovala.

autor
13. feb 2020

@0silvia0 skusala som to mala som taku ale zkrachovala

mogaa
13. feb 2020

záleží od konkrétnej práce...aj v administratíve pracuješ s číslami, ale mohla by si robiť kludne v každom väčšom obchode len nie za pokladňou...záleží čo považuješ za dobrú prácu....sú predajne kde uzávierku robia vedúce....neter má tiež dyskalkúliu a študuje ekonomiku, teraz robila stáž vo firme kde pracovala s evidenciou faktúr, mame bežne počas prázdnin pomáha so skladom alebo s knihou jázd.....ono záleží skôr na akú prácu si ty trúfaša samozrejme račej si 2x prerátať ako urobiť chybu.....to že máš dysku ťa hmotnej zodpovednosti nezbaví.....my sme mali učrovníčku ktorá len z nepozornosti poslala dodávateľovi miesto 100 000 - 1 000 000,- dodávateľ síce peniaze vrátil ale ju to stálo miesto....možno by si si mohla dorobiť pedagog.minimum a robiť v škôlke alebo v družine, či nejakú vychovávateľku na internáte...

sissy27
13. feb 2020

ja myslím, že je dosť zamestnaní, kde nemusíš pracovať s číslami, výpočtami, ale samozrejme vyžadujú sa zas iné schopnosti. Neviem teda akú vš máš vyštudovanú, tak možno niečo z toho smeru, alebo ak teda to nemusí byť nutne niečo hodné vš titulu tak napr. opatrovanie ľudí, recepčná, čašníčka (nie každá aj kasíruje)...

autor
13. feb 2020

Mam socialnu pracu aj som ju robila lenze teraz miesto nie je a opatrovala som uz vsade a uz ma vsade poznaju dnes som sa chcela vratit do byvalej roboty kde ma aj kolegovia chceli ale riaditelka sa nastvala ze som vtedy odisla tak sa mi takto pomstila

macekovam
13. feb 2020

a nejaky detsky domov? alebo zamestnat sa ako ,,nahradny rodic?? ci profesionalny??

autor
13. feb 2020

@macekovam nemam doma podmienky na to robit profesionalneho rodica navyse moj partner moc deti nemusi. Dd ma nechcu zobrat

macekovam
13. feb 2020

a keby si si urila opatrovatelsky kurz a robila opatrovatelku.. napr. v dedine alebo v meste odkial si?

autor
13. feb 2020

@macekovam som z dubnice. Ja mam zdravotnu

macekovam
13. feb 2020

tak?? potom sestru robit... ambulantnu.. vseobecnu napr. tam ani neratas

macekovam
13. feb 2020

ale tu opatrovatelku asi lepsie v tvojom pripade nie?

autor
13. feb 2020

@macekovam na ambulancii som robila ale nemam dostatocnu kvalifikaciu kde treba uz vediet aj vyratat si riedenie infuzii a pod.
@macekovam to som robila ale ako vravim uz som presla vsetky zariadenia

rude_baby
13. feb 2020

a robit v call centre? banka, poistovna, proste zakaznicky servis...

macekovam
13. feb 2020

tak bud upratovat... alebo zmrzlinu predavat teraz alebo langose na kupalisku.. alebo zdravotník na kupalisku..

jumama
13. feb 2020

A co ak by si si spravila taky osobnostny test, kde by ti vyslo, na ake povolanie sa hodis? Napr. http://www.emiero.sk/typologie-osobnosti/ ... zvyknu tieto testy, alebo podobne robit aj v CPPPaP, ak si tam bola na diagnostiku a chodila si tam pravidelne. Nebud zufala, zamysli sa, co rada robis ty - napriklad ak by si mala vztah k aranzovaniu kvetov, rob vsetko preto, aby sa z teba stala aranzerka, ak vies piect torty, zamestnaj sa ako cukrarka. Dobry obchodnik predava hlavne ustami - si smela, extrovertna, obkecas veci? Napriklad ak vies soferovat, mozes hladat pozicie ako obchodny zastupca, v call centrach hladaju vela ludi...

autor
13. feb 2020

@jumama no ja si neviem najst robotu ktora by ma bavila. Nejaky cas ma bavy a potom uz hladam ine. Bavilo by ma zo zvieratami ale robit v obchode zo zvieratami nejde. Este ma bavi praca s mobilmi lenze na taketo pozicie nevezmu cloveka co ma dyskalkuliu a v zivote v obchode nerobil. Neviem v com som dobra ja mam pocit ze nedokazem nic

autor
13. feb 2020

@jumama tak vyslo mi toto

eliska13
13. feb 2020

Prečo nemôžeš robiť v obchode so zvieratami?veď nemusíš robiť s hotovosťou.Ak si zdravotnícka ja by som hľadala prácu v škôlke, opatrovateľka, ak by Ťa taká práca napĺňala.V obchode sa narobis, alebo recepčná, podatelna, niekde v soláriu, fitness centre, detskom kútiku..

jumama
13. feb 2020

Tak ale potom sa svojim povolanim - zdravotna sestra, alebo nejake taketo pomahajuce prace triafas, vybrala si si dobry odbor na studium, nie? 🙂 Mozno ak potrebujes zmenu, zvierata/mobily - skus si tu potrebu naplnit ako konicek. Napriklad za zvieratami mozes chodit dobrovolne do utulku... Pripadne spojit to - zaobstaraj si psika a daj si za ciel nastudovat si co najviac o kanisterapii (napriklad cez rozne videa na youtube mozes zacat), a pripadne potom ponukat pre rozne skolky, skoly alebo aj zariadenia pre starsich navstevy s tym psikom... pripadne pre deti nejake kruzky take robit, organizovat. Moze to byt len doplnok k tvojmu povolaniu, alebo casom ak sa ti bude darit, tak presedlas na nieco take na celu pracovnu dobu. To by si mala zmenu neustale. K dcere tak chodili do skolky aj do skoli so psikmi. Podla mna si z ato urcite aj nieco uctovali, nebolo to len dobrovolnicke. A este jedna rada na zaver: Pokus sa o take prechodne, postupne zmeny, necakaj, ze sa ti hned bude darrit, hned budes vsetko vediet, od zajtra budes vediet s niecim uplne novym zacat... preto spociatku to dobrovolnictvo a vnimanie novych veci akokonicek ti velmi moze napmoct, aby si sa do niecoho pustila bez velkych ocakavani, no v konecnom dosledku ti to otvori obzory.