• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Akú vieru vyznávate?

21. novembra 2009 
:grinning: zakladám túto tému preto, aby sme sa o sebe dozvedeli viac aj z tohto hľadiska :slight_smile: Pretože mnohé konflitky v témach vznikajú aj kvôli tomu, že vyznávame rôzne náboženstvá, máme rôzne presvedčenia a hodnoty... tak by bolo celkom fajn vedieť aké vierovyznania sa potulujú po týchto stránkach. A možno sa dozvieme aj o náboženstvách o ktorých sme ani nevedeli, že existujú :slight_smile:
Ja som rímskokatolíčka :grinning:
10. júl 2008 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ateista aj ked som bola vychovana RK,ale nestotoznujem sa z mnohymi nazormi tejto cirkvy.
10. júl 2008 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja verim ale neskatulkujem sa do ziadnej viery... :wink:
10. júl 2008 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. júl 2008 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem,ci to bol dobry napad?!Urcite sa tu strhne hadka,lebo otazky viery su uz take....Ja uz verim len sama sebe! :grinning:
10. júl 2008 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
alionuska: nechcem obhajovanie jednotlivých vier, ani žiadne argumenty za a proti.. len napísať v čo alebo koho verím :sunglasses:
10. júl 2008 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ved ja to chapem!Len aby to aj ostatni pochopili... :wink:
10. júl 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne tak...
orinka a navyse, nie je to kazdeho osobna vec? :wink: :grinning:
10. júl 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
totiz, nepochopila som zmysel temy - akoze anketa? alebo si precitam, kto je akeho vyznania a podla toho sa budeme zgrupovat ? :rolling_eyes:
10. júl 2008 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Robím si prieskum do diplomovky :wink: :grinning:
10. júl 2008 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý dôvod :grinning: :grinning: :grinning: Ja som bezbožník. :grinning: Ale verím v ľudské svedomie a rozum.
10. júl 2008 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
A ešte niečo :wink: kto nechce, tak proste neprispeje, nenapíše.. nikto tu nikoho nenúti, že? :grinning: tak neviem, čo sa rozčuľujete :confused:
10. júl 2008 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a aká je téma Tvojej diplomovky?
myslím, že ak sa budeš spoliehať len na tento prieskum, nebudeš mať veľmi o čom písať :sweat_smile:
10. júl 2008 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
orinka mna sa pytaj co chces! :grinning: ako pises kto chce sa prida kto nie nech temu ignoruje :grinning:
10. júl 2008 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som v ECAV. Zobrala som si katolíka a klape nám to. Malý bol okrstený v ev. kostole, no nebudem mu v budúcnosti brániť. Ak bude chceť prestúpiť, prestúpi. Napokon sa toľko hovorí o ekumenizácii, hádam k tomu raz príde. Je to o ľudskom porozumení. Mám veľmi veľa kamarátov katolíckej viery, rozprávame sa o tom a konflikty nemáme. Rešpektujeme sa navzájom. Ja si myslím, že o tejto téme treba hovoriť, prečo nie?
10. júl 2008 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme obaja krestania s manzelom ale ja som rodena katolicka a on church of england.....nie je tam vobec ziadny rozdiel pri omsi a ani tak celkovo....az na nejake drobnosti(napr. neuznavaju spoved knazovi ale rovno bohu)
10. júl 2008 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. júl 2008 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ECAV
10. júl 2008 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ateistka. :wink:
10. júl 2008 o 15:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
RK
10. júl 2008 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
verim v boha,ale do kostola nechodim. :slight_smile:
10. júl 2008 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. júl 2008 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
RKC

Orinka, keď chceš viac diskutovať, je tu podobná téma :slight_smile:
10. júl 2008 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dikibohu ateista :wink: inak verim v seba (co si nespravim, to nemam)a bohuzial, este stale aj napriek vsetkym skusenostiam, v Cloveka... ale to uz mozem rovno verit v mimozemstanov :wink:
10. júl 2008 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ECAV
11. júl 2008 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ateistka, neverím v Boha, lebo ten podľa nás neexistuje ale verím v niečo, čo je niekde ďaleko a ako aj to, že ľudia ktorých sme ľúbili a už nie sú medzi nami, sa na nás pozerajú a dávajú na nás pozor. mám s tým skúsenosti.
11. júl 2008 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja verim v Boha (aj ked On musi mat zo mna niekedy ohromnu show, ale verim, ze vramci lasky to zvladame), zatial som stale clenkou rimskokatolickej cirkvi a hoci nie so vsetkymi jej pocinmi suhlasim, v podstate zatial nejako neplanujem menit posobisko. :slight_smile: Ale paci sa mi z kazdeho nabozenstva nieco a tesi ma, ked som obklopena roznymi ludmi, lebo vzdy najdeme nieco zaujimave. Takze som zvedava aj na to, ako sa to bude v tejto teme vyvijat dalej... :wink:
11. júl 2008 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teda baby neviem ako vy,ale myslím že viera a Boh sú dve úplne rozličné veci... Pretože ak verím v Boha je mi jedno či sa modlím v katolíckom kostole či v evanjelickom alebo neviem kde ešte... Boh je predsa len jeden! A je podľa mňa smutné,že ľudia sa takto rozdelili :frowning2:
a mimochodom kuk sem http://www.bleskovky.sk/cl/13/281937/Veriaci-nespoznali-vlastneho-duchovneho
11. júl 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nás je to takto : ja som evanjelička,manžel nič. svokra katolíčka,ktorá musí chodiť luteránom platiť cirkevnú daň. deti máme len pokrstené-evanjelikov, ale do kostola nechodíme. :dizzy_face: a všetci si ohromne rozumieme.
20. nov 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som , narodena, katolicka, a teraz , som koptka..
to je egyptska, krestanska cirkev.. :wink: orthodoxna;.
*
tak ako moj muz a moje deti.. nic nemeni na fakte ze osm stale krestanka; :wink:
20. nov 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. nov 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok