Aký druh tovaru je náročné zohnať na slovenskom trhu?

klaudia7995
26. mar 2016

Ahojte 🙂
Pracujem na menšom prieskume, ktorý sa týka nakupovania ( v kamenných obchodoch ale aj na internete). Preto ma napadlo napísať sem do diskusie a popytat sa priamo vás. Sú nejaké veci, ktoré podľa vás na slovenskom trhu chýbajú, dajú sa ťažko zohnať, prípadne by ste uvítali keby sa s konkrétnym druhom tovaru vytvoril slovenský internetový obchod? Ďakujem vopred za každý názor. 🙂

janinah
26. mar 2016

topánky /nie botasky/ pre 11r. chlapca,ktorý potrebuje veľkosť 38-39 😒
pekné pohodlné topánky pre mňa v. 41 nie babkovské,nie s vysokým podpätkom,
nadrozmerné topánky pre môjho starého otca a jeho opuchnuté nohy
teda za mňa- chýba obuv

klaudia7995
autor
26. mar 2016

@janinah super, ďakujem za názor 🙂 boli by ste ochotná obuv nakupovať aj cez internet v prípade, že by sa dal tovar bezproblémovo vrátiť v prípade nespokojnosti?

janinah
26. mar 2016

@klaudia7995 už tak nakupujem....a vraciam späť,ak nesadne /cca 50% mojich nákupov obuvi/...a preplácam na poštovnom tu i späť.... 😒 naposledy som čakala na vratenie peňazí mesiac a došli až po mojej sťažnosti.....takže ja si kupovanie cez net veeeľmi dobre rozmyslím,to by ma ten tovar musel ozaj zaujať fotkou a nie jednou,,rozmermi,cenou,podmienkami predaja...

bibistec
26. mar 2016

veľké čísla obuvi a šiat, naozaj je to problém a nakupovať cez internet to je taká lotéria veď to treba vyskúšať...a + aj kvalitná obuv je problém, ke´d chcem dieťaťu kúpiť niečo na nohu tak je problém, chcem celokožené ale aby sa podrážka dobre ohýbala, aby suchý zips lepil a nie sa strapkal, aby sa neodlepovala podrážka...nepotila noha no koniec, v ortopedických predajniach majú také že dizajn dovidenia, deti vyzerajú ako postihnuté a ani nie sú kvalitné, tuhé ako lyžiarky, športové smrdia ako pneumatika a ostatné sú umelohmotné no problém kúpiť a to nepozerám už ani na cenu

arama
26. mar 2016

Niekto si chce založiť obchod....a hľadá dieru v ponuke.... 😉

bibistec
27. mar 2016

@arama no ale ved preco nie ked to bude uzitocne

klaudia7995
autor
27. mar 2016

Nie je to lepšie zistiť čo ľudia potrebujú a aké majú nároky? 🙂 dnes každý len pozerá na seba a na zisk...na to co ľudia skutočne potrebujú sa dnes pozerá pomenej no nie? 🙂

arama
28. mar 2016

Za podnikateľský nápad.....sa platí mnoho Eur.....takto je to pre niekoho veeeeeeeeeľmi výhodné..... 😝

klaudia7995
autor
28. mar 2016

@arama to, že sa pýtam nemusí znamenať, že podnikateľský nápad ešte nemám 🙂 možno chcem len zistiť čo ľuďom chyba 🙂 nevidím nič zlé na tom, ak sa človek zaujíma o to, čo ľudia potrebujú a nie je v ponuke 🙂

arama
28. mar 2016

Veď áno....poradí, ten kto je ochotný..... 😉 prísť o prachy

klaudia7995
autor
29. mar 2016

@arama každý máme rovnaké právo a moznosti niečo otvoriť,... to, že ja kladiem otázku na fóre nikoho o peniaze neobera, takisto neoberam ludi ani o nápady, vďaka ktorým sa môže stať úspešným, či bohatsim ....tým, že ja sa otvorene pýtam nikoho o peniaze neoberam...je mi ľúto, že v tom vidíte skôr negatíva....človeku možno ide o to vyhovieť potrebám a možnostiam ľudí 🙂

vroni
29. mar 2016

@arama, umrela som od smiechu. Ze za podnikatelsky napad sa plati!!!! Ano, v anglosaskych krajinach. Vsade inde tak maximalne vatikanskou menou. Dam ta dokopy (cisto pracovne a vo vsetkej pocestnosti) s mojim muzom, on o tomto sniva uz roky (spenazovat podnikatelske napady)

jachin
30. mar 2016

Aký druh tovaru? Kvalitný.....

katka700
24. sep 2022

@klaudia7995 Neviem s čím chceš začať podnikať, ale na Slovensku celkovo chýba kvalitný tovar a tým nemyslím luxusný segment. Slovák ak neobjedná zo zahraničia (čo tiež nie je zárukou kvality) má na výber medzi predraženým smejdom a veľmi predraženým smejdom. Čo sa týka textilu a obuvi a mnoho ďalšieho tak k nám ide tovar druhej triedy a často sa predáva drahšie ako tá prvá trieda na západ od hraníc. A potom je tu mrte eshopov zameraných na prepredaj z Číny s 100-1000 marzou. 1-2 eurove položky za 45 eur nie sú výnimkou. Kvalita je u nás dostupná len v luxusnom segmente ak vôbec.

catherinah
24. sep 2022

Elegantna obuv na siroku nohu.