Aký je toto druh korytnačky?

pupivrca
24. aug 2020

Ahojte nevie prosim niekto aky je toto druh korytnacky? Dakujem

melisa16
24. aug 2020

@pupivrca ak má 4 pazúriky, tak by to mohla byť korytnačka stepná 🙂

martina1201
24. aug 2020

@pupivrca ahoj, môže ísť o korytnačku zelenkastú

pupivrca
autor
24. aug 2020

@martina1201 a neviete co to zerie?

anile12
24. aug 2020

@pupivrca je to sucho zemská myslím. Kľudne uvarené vajíčko, šalatik, mäsko aj surové.

tamvtme
24. aug 2020

Korytnacka zelenkasta, suchozemsky druh, papat hlavne zelene - hlavkovy salat, ladovy salat, pupavive listy, potom ovocie, kludne aj melon...maso by som nedavala

annamarin
24. aug 2020

Hlavne jej nedavaj ziadne citrusy

pupivrca
autor
24. aug 2020

@annamarin dakujem velmi pekne. Musi aj plavat? Ci len na suchu? A neviete ci moze byt vonku? Alebo len dnu? Dik

tamvtme
24. aug 2020

@pupivrca plavat nie, vodu na pitie do plytkej sirokej misky treba dat...vonku moze byt v lete, ale nie na slnku, musi mat aj tien a v zime zimuju, to si nastuduj kedy a ako a ci ukladat na zimny spanok

miskooo1987
24. aug 2020

🙂)) si pamätám ako sme to mali v chladničke v zime🙂

luckuz
24. aug 2020

Ten od koho ste kupovali vám nedal info ako sa postarať?

miskooo1987
24. aug 2020

@luckuz tiež otázka... možno našla na lúke...

milakarling
24. aug 2020

Je to testudo hermanni (korytnačka zelenkastá). Patrí medzi chránené druhy a ak je z chovnej stanice, mala by mať papiere CITES a čip niekde pri krku. Chová sa v teráriu s navlhčeným kokosovým substrátom v jednej časti a kamienkovým pieskom v druhej. Potrebuje UV lampu pre dostatok vitamínu D a misku s vodou. Ja som svoju kŕmila v lete púpavovými listami a v zime čínskou kapustou (majú najlepší pomer fosforu a vápniku). Ako prídavok občas maliny, jahody a sterilizované a podrvené škrupiny z vajíčok.

ptrv
24. aug 2020

@pupivrca ak ste ju našli, alebo kúpili bez papierov je možné, že bola ukradnutá, alebo ušla. Mali by ste navštíviť niektorú chovnú stanicu kde zistia registračné číslo a pomôžu vrátiť majiteľovi.

ljusika
24. aug 2020

Všetko ako povedala @milakarling

lauriema
24. aug 2020

@pupivrca zlata je

alberto1
25. aug 2020

@miskooo1987 v Grécku....🤣

pupivrca
autor
25. aug 2020

@alberto1 bola u nas na zahrade, usla susede, uz sme jej ju vratili. Bola to korytnacka stepna. Dakujem vsetkym za info