Aký keyboard kúpiť?

laila22
2. jún 2019

Ahojte dievčatá, chcela by som poprosiť o radu maminy, ktorých deti hrajú na tento nástroj. Dcéra túži chodiť do ZUŠ na keyboard, poradíte aký keyboard kúpiť pre začiatočníčku, v akej cene a kvalite aby bol postačujúci? Ďakujem.

zuju2
2. jún 2019

Ja mám Yamahu.

laila22
autor
2. jún 2019

@zuju2 To si mi moc neporadila.. 🙂

laila22
autor
2. jún 2019

Včera som sa rozprávala s učiteľom a ten mi povedal, že nástroj kúpiť v hodnote 500€, že to je dolná hranica. Táto investícia sa mi zdá dosť, nakoľko je začiatočníka, ešte nikdy na žiadny nástroj nehrala a neviem ako ju to bude do budúcna držať... Dnes som hodila do Google a vidím, že keyboard sa dá kúpiť aj za 150€, nepíšem už o tých za 99€. Ja keď som sa učila šoférovať, tiež som si nekúpila mercedes, lebo je najbezpečnejší.. Obrazne povedané..

kengurica
2. jún 2019

@laila22 moja chodí do ZUŠky na keyboard. Máme yamahu za asi 250 € ( nová), k tomu treba prirátať stojan, pedál, stoličku (aj tak hrá postojačky). Dá sa kúpiť z druhej ruky kľudne. Nám len povedali, že najlepšie je kúpiť Yamahu , také majú aj v ZUŠ , aby nebolo moc rozdielne ovládanie. A mal byt minimálne 5 oktavovy, s dynamickým ovládaním klávesov. Myslím, že 500€ je teda mega nadhodnotené, keď tieto kritériá spĺňa aj lacnejší...

laila22
autor
2. jún 2019

@kengurica ďakujem. Mam rovnaký názor. 🙂

hettinka
2. jún 2019

@laila22 my sme kupovali nie keyboard, ale elektrické piano v Muziker. Super poradili, nás teda stal 600, ale piano sú drahšie ako keyboardy.
Skúste tam, nájdete isto zlatý stred.

kengurica
2. jún 2019

@laila22 My sme kupovali tiež v MUZIKER. Ale ak chce chodiť na keyboard, tak treba kúpiť ten , nie piano, to je alternatíva ku klasickému pianu, resp. klavíru.
Spýtaj sa učiteľa na parametre, aké má spĺňať s podľa toho hľadaj. Určite sa nájdu aj v bazároch, niektoré deti (prípadne rodičia) to rýchlo vzdajú ...

kotatko201
2. jún 2019

@laila22 prepac ale ked sa uz rozhodnete dat ho nato tak treba asi zainvestovat ved to nebude le a rok... nas zacal tento rok na akorden a to teda nie je tiez lacna zalezistost a zatial moznk najlepsie investovanych 1.000 eur... uz komplet

lubik87
2. jún 2019

@laila22 my sme kúpili synovi Casio lk-265 výborný ..dá sa pripojiť mikrofón aj sustain pedál . Má dynamiku . Farebné podsvietenie kláves pre samouka ...u nás zatiaľ spoko 🙂

laila22
autor
2. jún 2019

@kotatko201 prepáč zatiaľ iba zháňam info od rodičov co majú skúsenosti. Ja neviem ci ju to bude baviť rok, alebo viac.. Úprimne nemám vystavacnych 1000 € na hudobný nástroj. Takže tak. Chcem zvoliť nejakú zlatú strednú cestu. Aby bolo dieťa spokojne, aby bol nástroj vyhovujúci a aby to aj moja peňaženka zvládla. Som matka samozivitelka... Takže sa nerozhodneme, ale rozhodnem sa....

kengurica
2. jún 2019

@laila22 dieťa treba podporovať, ak má talent, ale nie vždy v tom vytrvá.... Viem, že z dcéry nebude nejaký virtuóza, ale má sluch, talent a ide jej to, akurát nechce cvičiť.... Je fajn, že sa niecomu venuje, ale nikdy dopredu nevieš, či to dieťa bude dlhodobejšie baviť... Investovať do toho bez záruky, že v Tom vytrvá .....sa mi nezdá moc múdre. Lepšie je začať s lacnejším, jednoduchším nástrojom, bez množstva funkcií, za ktoré zaplatíš a nevyužije to ..... Ak budeš vidieť za napreduje, vždy je priestor na predaj tohto a kúpu lepšieho modelu .... Pri keyboarde je to tak. To nie sú husle, alebo nejaký iný ručne vyrábaný nástroj, ktorého výroba je drahá...

hettinka
2. jún 2019

@laila22 skús pozrieť aj na bazároch, pripadne, ak prestane baviť, predáš.
My sme v hudobninach rovno povedali čo chceme a do koľko sme ochotní dat a podľa toho nám našli nástroj. Slúchadla a stoličku sme dokupovali neskôr, príslušenstvo na Vianoce dostal ako darček.

jajamalka
2. jún 2019

@laila22 mame yamahu za 100€ tu z bazara. Max. spokojnost. Pre moju zaciatocnicku uplne postacuje. Aj ucitel tak odporucal.

laila22
autor
2. jún 2019

@kengurica presne to si myslím, že ak ju to bude baviť, časom investujem viac. Nekúpim predsa na začiatok profi nástroj a za rok mi povie, že ju to už nebaví.. Tiež ju chcem podporiť, nech ma koníček, nech ma zmysluplne vyplnený voľný čas.

jajamalka
2. jún 2019

cca takýto nám učiteľ odporúčal na začiatok: https://www.hudobny-dom.sk/yamaha-psr-e243/

laila22
autor
2. jún 2019

@jajamalka super, aj cena priaznivá 🙂. Ďakujem.

betunka39
2. jún 2019

@hettinka no piano a keyboard su dve rozdielbe veci a aj iny druh hrania.Ibak sa hra na piane a inak ba keyborde je dam aj ine ovladanie.

@laila22 moja mala je nadana tento rok chodila do pripravky.Nas ucitel bam poradil Yamahh a dal asi 3 deuhy.Hlavna cmvec he aby nal dynamicke klavesy.Kedze sa nam aj 250€ zdali doat kupuli sme od kolegyne taky ktory pouzivali jej chkapci za 30€.ma sice ibe ovladanie ale doniesla som ucitelovi ofotil si ho opisal ovladanie a vzdy ked je zneba presne my napise co mame nastavit .Kedze jej to ide pkanujeme kupit lepsi v cene cca 200€

magda88
2. jún 2019
betunka39
2. jún 2019

@jajamalka

@laila22 pri hre na keybord je dolezite aby mali klavesy dynamiku..ak budu bez nebude vediet drzat ton...pri dynamickych ak stlaci klavesu tak ten ton zneje stale ale pri obycajnych klavesoch stlaci a prestane hrat .. hra iva vtedy ak dob tukne.Ked bude hrat podla not a na doby tak vtedy to je najviac potrebne.My nane aj bez dynamiky keybord kedze nasa boka od 4 rokov samouk a je to teda vrlky rozdiel.

iveta7677
2. jún 2019

@laila22 my sme synovi kupili cez bazar uplne novy ale on to napaja na pc a tak hra

hettinka
2. jún 2019

@betunka39 veď ja viem, že sú zo rozdielne nástroje. Aj som to písala...
Ale celkovo, keď tomu nerozumiem, neviem posúdiť kvalitu, tak základne veci naštudujem na nete a sám si poradiť buď od učiteľa, alebo v obchode. Staršia hra na gitare, chceli sme ušetriť, kúpili lacnú začiatočnícku a za pol roka sme kupovali inú... takze zasa ist vyslovene po cene nemá zmysel. Človek potom minie ešte viac peňazí a lacný hudobný nástroj sa ani nedá predať. Jedine ak darovať.
My sme dali nakoniec viac, ako sme chceli, ale syn hráva denne, baví ho to, tak neľutujem.

hettinka
2. jún 2019

@jajamalka tie sú bez dynamiky. Takze naozaj iba na začiatok.

lubik87
2. jún 2019

@betunka39 to čo si opísala nieje dynamika...dynamika je o sile úderu a nie že ton znie ....

betunka39
2. jún 2019

@lubik87 no neviem presne tie pojmy ale viem ze tie co mame doma uplne lacne obycajne na nich to co hra v skole nemoze hrat ..lebo ak ma drzat klaves a pocitat dobu tak na obycajnom bez dynamiky to nejde jednoducho buchne a dost ticho na tom co ma dynsmiku ked ma drzat dobu tak staci a ton znie az kym nepusti...inak ten rozdiel neviem vysvetlit...

lubik87
2. jún 2019

@betunka39 dynamika je o sile úderu klepne slabo tak je slabý krátky ton čím.silnejdie tým je ton hlasnejši a áno bez toho netreba kupovať dynamika.je dôležitá pri hre 🙂

januarova
5. jún 2019

@laila22 , moja dcera chodi na klavir na ZUS, kupili sme jej keyboard Yamaha YPT340 s dynamikou, stal cca 200 eur vratane stojanu a prikryvky. Na zaciatok urcite staci. Tie drahsie az ked sa ozaj dievca vyprofiluje, ze sa chce vaznejsie venovat klaviru. Uz hra treti rok na klaviri a stale je postacujuci. Ide o tu dynamiku, aby poculi tie tony podobne ako na skutocnom klaviri.

laila22
autor
6. jún 2019

@januarova ďakujem.