Aký lístok potrebujem ku kočíku v Bratislave?

mama.wolfka
7. máj 2011

Aký lístok potrebujem s kočíkom a 2. dieťaťom na MHD v Bratislave?
Je autobus na linke 28 nízkopodlažný?
Ďakujem pekne 🙂

zuzzka1
7. máj 2011

Ahoj wolfka, neviem ako inde ale v BA netreba mať ku kočíku (ak je s babatkom) lístok + deti do 6 rokov majú cestovné zdarma, takže lístok len pre maminu 🙂 či je 28 bezbariérová netuším, skús www.imhd.sk sú tam info o doprave, prestupy, poriadky aktuálne výluky - poradia.

ianitka
7. máj 2011

@mama.wolfka
Čl. 9
Tarifné podmienky na prepravu detských kočíkov
1. Detský kočík s dieťaťom sa prepravuje bezplatne.
2. Detský kočík bez dieťaťa sa považuje za príručnú batožinu a pre jeho prepravu platia
tarifné podmienky uvedené v článku 2.

A listok pre Teba a druhe dietatko zavisi od toho, kolko ma rokov, do 6. rokov sa deti prepravujú bezplatne, ak ma viac, tak 1 € - kombinovany
http://www.dpb.sk/files/upload/docs/Vzory_CL.pdf

alebo skus dpb.sk - to je oficos stranka

kathynka
9. máj 2011

@mama.wolfka ano, 28ka je bezbarierova 🙂

ivanulienka81
19. aug 2011

Ahojte, chcem sa opytat, chcem s dvoma detmi (10m a 2r) cestovat v MHD v BA, kolko listkov si mam kupit? Hore vyssie som citala, ze pre dieta v kociku netreba listok. A mna zaujima, ci mne treba ako sprievod a ideme bez kocika, mala v satke a starsi syn na peso? Kukam aj imhd.sk ale neviem tam o tom nic najst...

ava11
19. aug 2011

ivanulienka81 obe detičky máš zadarmo, lebo majú do 6 rokov. Ty si musíš kúpiť normálny celý lístok, neviem odkiaľ kam cestuješ, čiže podľa dĺžky trasy.

kdezee
19. aug 2011

@ivanulienka81 zalezi od dlzky trasy...hodinovy stoji tusim euro a je prestupny a 15minutovy stoji teraz tusim 70centov a je neprestupny...da sa kupit aj cez sms na 1100 - hodinovy listok a tiez prestupny