Aký máte názor na zákaz elektronických cigariet?

6. máj 2023

Len ma zaujíma názor iných mamičiek na tento nový návrh zákazu. Určite ste postrehli, že chcú na SK zakázať elektronické cigarety s ovocnými príchuťami. Máte na to nejaký názor? Ja to nepodporujem ani neobhajujem- len mi to príde ako nezmysel, to môžu zakázať aj alkohol s príchuťou ovocia napriklad.
Hlavne ide o to, že to deti vyhľadávajú lebo je to ovocné. Ja si myslím, že to vyhľadávajú kvôli iným veciam, keď raz budú chcieť tak si nájdu hocičo iné, veď je kopec možnosti. V prvom rade má ísť o výchovu dieťaťa, my ako rodičia im máme vysvetliť čo je škodlivé a čo nie, ale bohužiaľ sa stane, že "zlyhame". Máte na to názor ako matky?
Napadlo mi to, lebo som v obchode videla automat s týmito jednorazovými cigaretami.

deti95060810
6. máj 2023

na zš spolužiaci mojej dcéry fajčili v triede...ani sa neunúvali vybehnuť niekde na wc..

majlo1234
6. máj 2023

Samozrejme som za. Mozno nie zakaz, ale urcite obmedzenie. Nech si nicia zdravie dospeli ludia, a nie decka. Viem, ze je to teraz moderne, ale je to hadam vacsi sajrajt ako normalne cigy

sszuzu8
7. máj 2023

Ak zakazu najprv alkohol potom nech riešia tieto hovadiny. Ja napríklad "fajčím" ovocné bez nikotinu. Len tak pre chuť niekdy. Teoreticky "vhodné" aj pre deti. Samozrejme dcery vedia ze nesmú. Riešia sa nepodstatné veci a tie podstatne nikoho nezaujímaju

bejciba
7. máj 2023

Zakazu a najdu si ine. Tak isto ako je zakazane predavat maloletym alkohol a tabak... vzdy sa najde cesta ako to ziskat... ked niekto chce tak proste bude ci to zakazu alebo nie, zakazu predaj ovocneho? Tak si najdu ine, ked chcu fajcit budu fajcit aj tak. Ci to je alebo nieje zakazane

rebrambora
7. máj 2023

Za mojich cias neboli ziadne elektrocigarety a niekto fajcil už ako 12 rocny normalne cigarety.
Cize nie, niesom za zakaz.

katka700
7. máj 2023

Zákazala by som všetky cigarety normálne aj elektronické a povolila pestovanie tabaku a iných rastlín v malom pre vlastnú spotrebu 😂