Aký pes do záhrady k deťom a dobrý strážca?

ewellina
7. jún 2011

Neviem, či vôbec existuje plemeno, ktoré by malo obe tieto vlastnosti, lebo na prvý pohľad sa tieto navzájom vylučujú. Máme malé deti, ale budeme potrebovať aj dobrého strážcu záhrady a domu. Poradíte?

nelicefo
27. sep 2011

My máme jazvečíka.

ALe čo som čítala Labradorský retriever alebo Staffordshire bullterrier. 🙂

zuzana84
27. sep 2011

Mame dvoch labradorov, nemenila by som ich.

hermiinka
27. sep 2011

myslim ze nemecky ovciak.my ho mame doma,maly ho zboznuje,a je aj super strazca 😉

usacek79
27. sep 2011

myslim, ze je v principe jedno, aky pes, hlavne, aby nebol agresivny - to je vsak na vas, ako ho vychovate 🙂 pokojne si mozete vziat aj psika z utulku, tie byvaju velmi vdacne 🙂
a samozrejme, ak ho chcete mat vonku, tak by to nemal byt ratlik 😀
urcite jednym z najinteligentnejsich, najvernejsich a najodolnejsich psov je obycajny vlciak - tych su plne utulky, aj steniatok..

Ak chces cistokrvneho, tak jedine s PP.. nejde o ten papier, ale o to, ze psov bez PP ludia krizia hlava nehlava, casto ziju v prisernych podmienkach, psie matky su len na rodenie, ked uz uplne vycicane nemozu, tak ich proste zabiju 😒 tak len aby si vedela, ze preco s PP, ak by si teda chcela cistokrvneho - mas tam nayvse aj istotu, kto su rodicia a akeho su charakteru 😉

ale ja odporucam na prvom mieste utulok, je tam milion steniatok akychkolvek 🙂

zuzanale
27. sep 2011

Ahoj ja sa musím pridať k @denduske bernský salašnícky je úžasný čo sa týka ničenia treba vychovávať ale zas tento havko je taky múdry že aj tak s tebou vybabre 😅 😀 tiež pridávam pár foto 😉

luciferkax
27. sep 2011

Podla mna je bernský salašnícky strašne velký k takiým malým deťom, y máme madarskú vyžlu, ale ked sa syn trojročný hrá na dvore, tak ho zatváram.. On síce nechtiac, ale vždy ho zvalí na zem, ked prebehne okolo neho, udrie chvostom.. ja by som volila niečo menšie 🙂

katushka16
27. sep 2011

my máme labradora-fenku,je super🙂 a mali sme donedávna aj slovenského čuvača-fenku,tiež super aj keď sa o nich hovorí,že sú nevyspytateľní,nebol nikdy ani najmenší problém🙂 a okoloidúci majú rešpekt,hlavne poštár,romovia,kolpoltéri a opilci,vtedy sú/boli na nich agresívne🙂

skeptik
27. sep 2011

Akehokolvek psa si vyberiete, najdolezitejsie je profesionalny vycvik bez kompromisov. Pes musi NA SLOVO posluchat, respektive, na citoslovce. Ku detom sa nehodi ziaden pes, ktory nie je vycviceny k absolutnej poslusnosti.

lji
27. sep 2011

ako vidíš všetci ti tu dali možnosť plemien ktoré majú doma lebo s nimi najlepšie vychádzajú. Velmi dobre ti napísala Ema72. Ja osobne ti odporúčam ísť na dogforum a tam ti velmi radi pomôžu, resp. vybrať si plemená o ktorých si myslíš že by boli vhodné a na tomto fóre si pozrieť aj o nich, porozprávať sa s ludmi ktorí ich vlastnia a potom sa skontaktovať s chovatelmi. hovorím zámerne chovatelov a nie množitelov ktorí by ti ponúkli zmesku bez akej takej záruky zdravia, povahy resp.ti povedia čo chceš počuť len preto že chcu predať jedno zo svojich xy šteniatok. ak si vyberieš útulok tak ti najlepšie poradia priamo jeho zamestnanci. kúpiť psíka do rodiny je vážna vec, je to živý tvor a člen rodiny, preto je dobré že si chceš nechať poradiť. my osobne máme cane corso. je to strážca, je to maznák a to nemá dokonalú povahu (je vycukanec). ale viem že ak druhý psík nebude z útulku tak to bude určite znovu cane corso. držím päste.

katka3012
9. nov 2011

no do bytu by som vedela poradit, my mame civavu 🙂

marecek1
10. nov 2011

my máme tiež labradora, fenku, má 6 rokov, a je to naozaj úžasný pes, mimoriadne vhodný k detičkám, a aj dobrý strážca. je však dôležité, aby mal pes správny výcvik - a to aj toto mierumilovné plemeno.

16kristina02
10. nov 2011

Ahoj, my sme pred mesiacom kupil weimarskeho stavača, a hned od prvej chvilky si s našim synčekom vyborne rozumeju. Je to ešte štena čiže hravý je, len by sa bláznil, ked ideme na prechadzku tak ide len vedla kočara, Ked bude velký určite bude dobrý stražca.

slovenskevyrobky
11. nov 2011

Môžem povedať z vlastnej skúsenosti: na rase nezáleží -mali sme a aj máme viacej psov:
mali sme suku NO - s malou by som ju nenechala bola to riadna mrcha, aj sme ju museli dať preč,
naopak máme psa Československého ovč.- može hoci aj za jazyk ťahať ten pes max.ked má toho dosť tak odíde a niekde sa zašije nikdy nevyceril na ňu zub - ale suseda bez povolenia do dvora nepustí.
máme aj jazvečíčku - tiež je o pes ktorámu hocičo robí-kvačká na nu gorálky, deky a korunky a pes leží a je jej to fuk..sučka má len rok takže to nie je žiadny starí pes-dokonca ked jej dáva keksík tak si opatrne berie!

MOJA RADA: veľký pes dieťa môže strčiť nechtiac ,takže asi strednú rasu(labrador nie je bohvie aký na stráženie-ma svokra),podla mojich skúseností SUČKA je lepšia ako pes-berie dieťa ako šteniatko takže ho chráni a dá pozor. NAJDOLEžITEJŠIE JE PSA VYCHOVAť !-KýM SI NEZVYKNú TREBA ICH MAť STáLE POD DOHLADOM.

takže veľa šťastia pri výbere a každé štena je zlaté 🙂

nikoletka02
14. nov 2011

My mame zlateho retrievera a som s nim strasne spokojna🙂 ale deturence mozu psikovi ublizit a vtedy aj to najmilsie plemeno moze zautocit:(

modrofuzik11
14. nov 2011

my mame hovawarta. je krasny, kazdy nam ho chvali, sara sa s nim rada hra a aj on ju ma tiez rad. vola sa hurikan. vcera sme doniesli macku. som zvedava, ako sa s nou vysporiada🙂

frogoo
15. nov 2011

my tiez pozerame po psikoch a na jar sa chystame zadovazit si hovawarta 🙂 mám na neho len dobré referencie 😀

kvetinqa
15. nov 2011

@tea333 uplny suhlas. my mame staforda a labradora. Staford je maleho najvacsi kamarat, labrik tiez uplny kludas. Tiez suhlasim s preslachtovanim labradora. mali sme jedneho, ktory nam zial po 12 rokoch tento rok umrel, nebolo mu nic. teraz sme kupili druheho, spickovy rodokmen, to iste chovatel a minuly tyzden uz bola na operacii- ma dysplaziu... :( Ja uz by som labradora asi nechcela. Stal sa z neho jedno z najoblubenejsich plemien a uz su az prilis preslachteni..

cristinna
15. nov 2011

ja mam Bernskeho salasnickeho psa a Irskeho setra, obe su fenky a su to strasne maznosky :D
Ja si myslim ze na rase nezalezi, hlavne aby nebol psik malicky, aby dieta ho nepritlacilo. Ale to treba vzdy davat pozor. Je to o vychove. K starsej sucke Irskeho setra sme zadovazili Bernacku. Samozrejme ze sme mysleli na to, ze jedneho dna budeme mat deticky, a tym padom rozhodla povaha aj velkost BSP. 🙂

lolmamamia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirabelka3
22. nov 2012

ahoj ja by som sa chcela opytat na nemecku dogu mam doma 3rocneho synceka a zvazujem nad kupou tohto psika ja len ci pri male dieta to n ieje nebezpecny psik co som citala tak nie ma niekto skusenost poradte mi dakujem vam moooc...

grofka888
18. jan 2013

kavkazak nie je absolutne vhodny k detom ,je tam velke riziko napadnutia aj pri cvicenych psoch ,skor by som volila bernaka alebo bernardina

nili_sk
18. jan 2013

Pokiaľ sa budeš tomu psovi venovať dostatočne, že ho vycvičíš a budeš s ním pracovať, je to jedno. Nezabúdaj, že pes vyžaduje skoro rovnakú starostlivosť ako dieťa.
Ja mám doma dvoch psov - westíkov. Tvrdohlavé plemená, ale aj tak je každý z nich iný. Jeden je stelesnená dobrota a druhému keď sa nevenujem týždeň, už nepočúva. Takže je to obrovská starostlivosť, netreba to podceňovať.

Zase mojím psom dôverujem na 100%. Strážili mi aj malinké bábatka, vždy na nich dali pozor. Akurát s im viac vyvinul strážny reflex a veľmi mi deti ochraňujú. Neublížia nikomu, ale veľmi sledujú či je všetko ok.

lussy23
22. jan 2013

žiadny pes nie je nebezpečný. áno, sú pripády, že pes napadol dieťa či dospelého, ale žial oveľa viac prípadov je že človek zabije človeka , dokonca vlastného rodiča☹ .Nemám rada názory typu psa by sok k dieťaťu nedala., čo ak ho napadne? To rovno nemajme deti, veď čo ak nás v dospelosti zabije?
Nechápem, prečo sa vždy len na psov nadáva, ľudia robia mnohokrát horšie zverstvá.

17emma17
22. feb 2013

Bernardín... :D keď ho máte od malička pri deťoch tak si na ne zvykne a je ku nim milý a stráži ich :D možete ho aj zapriahnúť na detské sánky a povozí vaše detičky :D

lencika
12. máj 2013

podla mna je krasny pes labrador , podla mna sa hodi k detom a je aj strazny

sjuz
12. máj 2013

Nasi maju bernskeho salasnickeho. perfektny. deti miluje, od babatiek, baby strazi. cudzich nema rad a domov nepusti, ale nie je utocny ale obrany, to znamena ze ustupuje a steka a ked nema kam ustupit tak zautoci.
Aj my sme chceli labradora, ale miluje vodu a stale by bol v bazene, to sa ho neda odnaucit. takze vyhral bernsky...

janulik2412
21. okt 2013

My sme si vzali retriverku z utulku a je uzasna,aj k nam aj k malemu.Miluje ked ju mojkame a uziva si to.Malemu nikdy neublizila a to mala tri roky ked sme si ju vzali.Pravda je ,ze ako strazca dvora ,by SNAD AJ ZLODEJA PRIVITALA SVOJOU LOPTICKOU🙂

janavalova
9. apr 2014

Ja by som odporucala koliu dlhosrstu.Mali sme patnast rokov krasnu fenecku,bola inteligentna,laskava,nikdy nikoho z rodiny neuhryzla a pekne vystekala,ked isiel niekto cudzi.Krasne sa hodi na dvor k detom,je to pastiersky pes,na vychadzke pozhana svojich ludi dokopy,nikto sa jej nestrati🙂 Rychlo sa uci povely,krasne aportuje,k detom je trpezliva,ked ma hrania dost dvihne sa a odide. Len treba pravidelne cesat lebo srst plstnatie,ked sa necese. Teraz zvazujem stafinku.

naty007
20. sep 2014

ahoj! chcela by som psika .. aky je taky vhodni pre "zaciatocnika" 🙂 dakujem za odpoved

1290000
3. okt 2014

ahoj,ja mam v umysle kupitt sucku NO k sebe aj k rodine,chcem s nou od pociartku spavat s nou v bude a postupne ju kto je tvorca svorky ucit ako objekt nakolko nemam plot so susedom...a podobne veci...