Aký psík je vhodný k deťom?

7. sep 2022

Zdravim vsetkych ,chcela by som pre moje deti psika ale neviem sa rozhodnut ,nemam skusenosti co sa tyka zvierat preto by som chcela vediet Vas nazor,Aky pes je vhodny k detom a neviem sa rozhodnut ci vonkajsieho alebo psa vo vnutry domu, manzel nema rad ked pes plzne ....Prosim poradte dakujem za odpoved

bloger
8. sep 2022

Ja by som si vybral asi Jorkšíra. Sú to krásne psíky. A hlavne nemôžu deťom ublížiť.

ana82
8. sep 2022

ak von určite labrador🐶

nika1971
8. sep 2022

bisonik

drake122
8. sep 2022

Maltezsky pes

luccija
8. sep 2022

Ked neplznuceho pudel, bisonik, yorksir.Hlavne si uvedom ci budete mat nanho cas, ked pojdes do prace, granule, veterinar ci ho mate kam dat, ked pojdete prec a pod...deti chcu psa na mojkanie a starostlivost bude na tebe.Mokre spinave labky na jesen a pod...tych malych psikov si neviem predstavit vonku, plus vonkajsieho treba vybehat, moze v zahrade hrabat, znicit...je to zavazok na min.10r.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
8. sep 2022

Pre dieta asi žiadny deti to nadchne na chvilu nie na roky. Takže urcite na von ak mate možnosť ja by som si do bytu nedala žiadne zviera ved je to nechutne ked vidim ako pes leži v posteli..

alexandramb
8. sep 2022

My máme francúzskeho buldocka fenku a je to podla mňa k deťom najlepší pes , miluje deti. Mame to aj odskusane, doma máme 3 ročného syna a ten co s nou naraba, nikdy na neho ani len škaredo nepozrela a to jej fakt robil všetko možné. Naša ma rada všetky deti všeobecne aj na ulici keď vidí cudzie, je to psik mensieho-stredneho vzrastu, takže je vhodný aj do bytu a hlavne nepotrebuje až tak veľa pohybu. Je to vyslovene bytovy-gaucovy pes. Vôbec tato rasa nešteka, nie ako niektoré tie male agresívne potvory a keď raz za cas zasteka, tak len tak tlmene ze no ani nikoho nezobudi. Ja som veľmi rada ze som si zvolila túto rasu, vyberala som si spoločníka ešte v tehotestve a neľutujem, lebo celkovo je spoločenska, nemá problém s ľuďmi a ani s inými psikmi. Jedine mínus podla mňa je ze chrape😂 a v lete sa jej horšie dycha.

simona92101
8. sep 2022

@bloger yorka urcite nie,male jedovite tvrdohlave,ublizit moze hocaky pes..

alexandramb
8. sep 2022

@simona92101 presne podla mňa to nie je pes k deťom, každého jedného co poznám tak vrci po detoch a celkovo sú aj agresívne voči iným ľuďom a psom a hlavne ustekane 😖

77daniela77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jumama
8. sep 2022

Podla mna niektore velke plemena su kludnejsie a milsie ako male, vhodnejsie k detom, lepsie vycvicitelne. Taky york, to je vlastne potkaniar - oni vedia byt take mrsky neprijemne brechave. Neprijemne na inych psov. A ak sa nudia mozu vam vselico rozkusat...

Moja rada znie - nie teriera. Terier vo vseobecnosti je tvrdohlavejsi, ma silnu osobnost a necvici sa tak lahko. Treba mat bozsku trpezlivost. A casto si aj tak chce spravit po svojom. Ak by si si teda predstavovala, ze deti budu psika ucit rozne triky, tak hociktory terier moze byt riadne tvrdy oriesok, nebude posluchat. Malym psikom nemozes dat ani tolko mlsiek, lebo rychlo priberu, oni maju malinku davku jedla na den. A ak mu ako odmenu chces dat hracku, ich to casto nezaujma... Pochopila som na vlastnej skusenosti.

My mame kern teriera, je to strasne zlaty psik, nasmejeme sa aky je lapaj, miluje ludi, deti. Vie sa s nimi vysantit. Ale ako som povedala, nie je moc vycvicitelny, ma lovecky instinkt, nikdy nemozeme ist bez voditka, lebo zbada srnku, zajaca v lese a neni ho... Zaroven potrebuje velmi vela pohybu, my mame denny priemer 5-7 km na dlhsej prechadzke, dojdeme domov a on este dalej sa chce hrat... nemame zahradu, to je nevyhoda. Dcera chcela chodit na agility, ale jeho tam vsetko ine zaujimalo, strasne sa chcel hrat s inymi psikmi, ludmi, vobec ho nezaujala mlska, co bola ponuknuta za cvicenie... proste sa to nedalo. Musela by ho celu dobu kmasat za obojok a nebola by to radost ani pre jedneho z nich. Aj zakladny vycvik absolvoval, aj ho cepujeme, par povelov samozrejme poslucha, ale stale v nom zvitazi ten rostak, ked niekde nieco sa deje, hned je schopny odbehnut 🙂 Napriklad do zahrady je to dobry psik - on sa potrebuje vybehat, ak ho naucite na lopticku, tak sa vysantia aj deti aj on, nas velmi rad hra futbal. Ale tu zahradu by vam mozno aj troska rozryl. Lapal by vsetko od much po jasterice. A hodne by brechal na vtaciky, susedovie psov atd atd. Nas u svokrovcov rad navstevuje kompost, nemaju to ohradene, stale sa tam najradsej obsmieta...

Proste je to o tom, ako stare su vase deti a kolko casu budu ochotne venovat sa psikovi. Musis zaratat, ze oni budu v skole, budu mat ulohy, budu chciet byt s kamaratmi a psik ma svoje potreby... ak si vyberiete akcneho psika, moze trpiet, ze sa mu nik nevenuje. Ak si vyberiete takeho gaucaka na obcasne pohladkanie, zase to moze byt nuda pre deti. A budete riesit, co s nim cez dovolenky atd...

ajko2011
8. sep 2022

My máme biewera. 🙂

ivanabat
8. sep 2022

My máme s deckami zlatého retrívera a podľa môjho názoru najlepší psík, odučila mnohé deti z nášho okolia strachu zo psov, lebo je veľmi pokojná. Máme ju vonku, lebo ja som alergická na srsť, no pravidelne ju vyčesávame, deti to majú aj ako učenie sa povinnostiam ako kŕmenie alebo aj zbieranie hovienok. Sú to múdre psíky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu, ak ste aktívnejší, bude aktívnejší, ak nie, tak sa upokojí. Pri každom psovi však treba brať do úvahy, že prvý rok je to bláznivé šteniatko a druhý až tretí je to teenager, takže to nebude hneď super poslúchajúci psík a spraví aj neplechu. Ďalší faktor je aj to, že akákoľvek čistokrvná rasa má svoje genetické vady, ktoré vznikli šľachtením. Keby ja riešim nového psíka, tak určite idem cez útulok alebo záchrannú stanicu.

bloger
8. sep 2022

@simona92101 väčšinou takto reagujú na cudzích. Ale podľa mňa sú to mierumilovné psíky. Stretávam aj bežne vonku a neprejavujú sa agresívne.

zuzu188
8. sep 2022

My máme jazvečíka. Zbožňuje deti, či už naše alebo cudzie. Naša jazvečica má úplne kľudnú povahu, je riadne mojkavá, rada sa hrá a naháňa s deťmi, sem tam je tvrdohlavá, základné povely sa naučila veľmi rýchlo

bubalea
8. sep 2022

Ono ja by som povedala, že každý psík je vhodný k deťom, len ho tak treba proste vychovať. Tak isto o každého psíka sa treba starať, aby bol zdravý a mal aj zdravú srsť, takže skôr choďte cestou pocitu

beronsche
8. sep 2022

vzdy som bola proti psovi v dome. teraz mame uz par mesiacov trpaslicieho pudlika a dostal ma.. 🙂 je to zlaticko, k detom idealny, mily, mudry a ucenlivy psik. Ked sa nedava strihat "na pudla", tak je aj pekny.. 😁 A neplzne, kedze ma "vlasy" (moja podmienka).
Na druhej strane je trochu narocnejsie starat sa mu o srst a momentalne riesime nabeh na separacnu uzkost.

Ja odporucam si to poriadne ale poriadne zvazit. Vas zivotny styl, ako dlho byvate z denne z domu, ci sa vam ma kto o psika postarat, ak budete potrebovat, atd. atd. Musis si uvedomit, ze psa je potrebne vycvicit, venovat sa mu denne. A ze je to na dlho.. a dost mozne, ze starostlivost bude na tebe.
Co sa tyka psov z utulku, podla mna to nemusi byt stastne riesenie, kedze mate deti.. mozno tak malinke steniatko, ale urcite neberte vacsieho psika s neznamou historiou, aby sa neprejavila nejaka trauma. A ak chces neplznuceho, tak pozor na bezpapierovych, moze tam byt "primiesana" ina rasa a pes plznut bude..

marienka1989
8. sep 2022

Chováme bernských salašníckych psov, deti (a nielen naše, ale aj kamarátov našich detí) milujú, sú kľudnej povahy, stačí im sedieť/ležať v spoločnosti človeka....teda to neplatí na mňa, pri mne sa pchajú k nohám jeden cez druhého a každý chce pohladkať, môžem ja za to, že mám len dve ruky???😅 takže na pána, vodcu svorky vedia byť kvalitne naviazané, ale tak milujúco, pekne, sú to úžasné tvory....a deti zbožňujú a deti ich rovnako❤

lululilien
8. sep 2022

Zalezi co od psa ocakavas, aké mate aktivity. Ja som mala dvoch loveckých psov, prvý bol kríženec jazvečíka a kokrspaniela, druhý čistokrvný taliansky durič. Výborní spoločníci na túrach, v záhrade alebo v byte boli nešťastní, museli byt stale v pohybe. Teraz mame dom so záhradou, tri deti a vybrali sme si vlčiaka, je to kríženka nemeckého, holandského a lagorai vlčiaka. Stále je s deťmi, hraje sa s nimi, stráži ich, aj dom, ja sa jej tiež venujem, vlčiakom musíš zamestnávať mysel, je veľmi inteligentná a vlčiaci potrebujú veľa pohybu. Na tvojom mieste by som si kúpila knihu o psoch, kde sú psi pekne rozdelení do tried(loveckí, ovciaci,..) a tak, určite si v nej nájdeš svojich favoritov.

kiwi3
8. sep 2022

ak by som si mala vybrat z tych malych plemien, tak lhasa apso. nezniesla by som hlupunkeho psa. inak by som vyberala minimalne nieco stredne velke.

54tinka54
8. sep 2022

Ja som vyrastala s bernskym salašníckym psom, sú to úžasné psy, deti milujú.
Ak chceš niečo malé neplznuce do bytu, tak maltezsky psík (máme doma, plus ročného syna a vychádzajú spolu super 🙂), pudlík.

svetlonos
8. sep 2022

Autorka,
k detom jednoznacne akurat plysoveho 🙂
Ale ak ho chces ty sama a uvazujes aj s ohladom na deti, tak jorksir je fajn.
Alebo potom labrador ci vlciak na von. Su to clenovia rodiny atreba na nich dost casu.

heln
8. sep 2022

ahoj, nemas skusenost so zvieratami, tak by som najskor odporucila kupit a prestudovat nejaku knihu o psoch a povahach plemien. alebo ist na vystavu psov a pytat sa chovatelov. a potom vybrat plemeno ktore bude vyhovovat tebe a budes sa o neho starat ty, deti vytrastu, pojdu na strednu, nebudu mat cas a pes zostane tebe. treba to zvazit, lebo aj bullterier a staford su uzasne psi k detom, ale su to narocnejsie plemena na vycvik. ako tu opisali buldocka, je to skvele plemeno len treba dat pozor od koho budes kupovat hlavne bazos a mnoziarne, tam nevies kolko zdravotnych problemov si prinesies, yorka by som nevolila su to temperamentne psi ako vsetky terieri a osobne by som ho nevolila, taky jack russel a border kolia su uzasne aj k detom, ale potrebuju nesmierne vela aktivit, mozte kludne aj vonkajsieho a do vnutra ho pustat na noc, mozte ho naucit ze bude len v chodbe. mne sa napriklad paci teraz velky pudel, moze byt vonku, je aj strazny, je aj k detom, ked sa kefuje taj neplzne... ale aj jazvecik, bigel, retriever, bradac su dobrou volbou, bisony a pudle neplznu.

ivett311
8. sep 2022

My mame beagla.

martaniana
8. sep 2022

Keď nemáš skúsenosť so psami a chcela mať psíka k deťom,dať pozor na výber psíka,určite zvážiť a vyberať psa podľa povahy a nie podľa krásy,pri psíkovi z chovnej stanice máš istotu po zdravotnej stránke a tak tiež by mala byť zaručená povaha danej rasy. Ja by som k malým deťom radšej nebrala psíka z útulku keď nemáte žiadne skúsenosti ..my teda máme dlhosrstu kolou a lepší výber sme ani nemohli spraviť.inteligentny,kľudný,,nie je pudovy, miluje deti ..

beckynka89
8. sep 2022

Kriste pane... tieto komentáre akože niektoré riadne primitívne... prečo nie yorka? Lebo dnes má psa každý debil a nedokáže ho vychovať? Mám 6 ročnú yorkšírku a je úžasná, neublížila by ani muche. Ale má aj výchovu, ovláda rôzne povely, vela sa jej venujem a vie, že má vo mne oporu, že sa postarám o všetko a ona nemusí nič riešiť. Je úplná pohoďáčka. A určite neodporúčam veľké plemeno niekomu kto nemá absolútne žiadne skúsenosti so psami. Nemecký ovčiak je neskutočne inteligentné plemeno a práve preto potrebuje poriadne zamestnať - telo aj hlavu, prechádzky a poriadna socialiazácia v prvom roku musia byť na dennom poriadku. A celkovo - je to pracovné plemeno, takže u NO by nebol od veci aj cvičák, prípadne nejaký šport. Pes má byť parťák, člen rodiny a nie nejaká chvíľková záležitosť...

mellani28
9. apr 2023

tatok 2 roky dozadu sme riešili tu istú dilemu a aktualne máme cavalierku kinga charlesa španiela a spokojnosť.Učenlivá,spoločenská, prítulná najlepšia kúpa za mňa, keby ideme kupovať už kupim zase cavaliera,ale za mňa yourky tiež super máme v rodine prírastok a je to dobrý psík a keby máme väčší dvor beriem aj maďarskú vyžlu ,aj retrievera,salašnícky ale to už som sa odviazala 😀