Aký šijací stroj pre začiatočníka?

remperitka
5. dec 2013

Ahojte, som uplny zaciatocnik, ale rozmyslam kupit si sijaci stroj. Bola som uz aj na kurze sitia podarilo sa mi usit si kabelku a celkom aj dobre vyzerala, tak rozmyslam skusat aj dalsie veci. Potrebovala by som teda sijaci stroj ale vobec sa tomu nerozumiem, a uvidim na materskej kolko casu budem mat na sitie - chcela by som si sit nejake zavesy, vankuse, pre dieta nieco, mozno casom aj patchwork vyskusat a tak... Takze dievcence co by ste mi poradili - viem, ze niektore tie stroje stoja okolo 500, 1000 ba nasla som aj za 6000€ ale to by som na zaciatok urcite neriesila. ak uvidim , ze mi to ide a bavi ma to mozno casom investujem viac - zatial som si dala limit + - 100€. Dakujem vsetkym sijucim mamickam za rady 🙂

gretka2
5. dec 2013

http://www.hej.sk/domacnost/sijacie-stroje/filt... Tu ich mas do 100 eur celkom dost. Ak nechces sit aj pre inych, "vo vacsom", tak tito bohate staci. Su tam znacky Singer, AEG, Toyota, to su celkom v pohode znacky, a na normalne sitie ti naozaj stacia 2 druhy stehov, a to m teda kazdy.
Podla mojich (a mamkinych) skusenosti su lepsie take tazsie-robustnejsie stroje, ked sijes nieco vacsie (potah, zaves), tak je na stole stabolnejsi, neposuva sa po stole. Ale zase ked je lahsi, tak je to vyhodne pri prenasani.

remperitka
autor
5. dec 2013

@gretka2 no ja uz som si to na tychto strankach filtorvala, ze ake asi su ale ked sa clovek do toho nevyzna, tak to je taka kupa na slepo 🙂 🙂 🙂 ale asi ako vravis na zaciatok ucenia sa by mal stacit hocijaky z nich - len som myslela, ci aj z tychto zakladnych nie je nejaky co ma aj lepsie funkcie , mozno tiez poradit, ze investuj o 50 € viac a mas aj to aj to a podobne...

gretka2
5. dec 2013

@remperitka No na normalne sitie toho moc nepotrebujes. Moja mamina si dlllhe roky (a sila volakedy aj na zakazku) vystacila s Veritaskou. Pouzivala len ten cik-cakovy endlovaci steh na kraje, a klasicky steh. A potom este sitie dierok.
Byvaju k tom rozne patky na riasenie latok, na slepy steh , zipsove patky, ale myslim, ze tie su snad ku kazdemu.
Skus sa pozriet na toto napriklad. Znacky Janome su fajn, a este Bernina.
Tento http://www.hej.sk/sijaci-stroj-aeg-1715/ napriklad vyzera dost kvalitne, je robustny. Mamina ma staru 100-kilovu Veritasku (minimum plastov, samy kov), a este novu Toyotu (lahka, samy plat), ale to sa neda porovnat.
Je asi len jedno, za co by sa oplatilo priplatit, a to je overlock. Ale to je stroj zvlast. Klasicke stroje maju sice overlockovy steh, ale to nie je to iste . (steh, akym byvaju zosite veci "z obchodu") Ma to iny system sitia.( Mamina si ho prave kupila, a mam ho ja doma 🙂 )

gretka2
5. dec 2013

Este je to toto http://www.hej.sk/sijaci-stroj-aeg-225-biely/ , ale rozdiel oproti lacnejsim je len v tom, ze ma digitalny displej. Ale to by som nebrala, ako nieco "super". Ale gunkcie ma fajn, vsetko co potrebujes, a aj co vobec nevyuzijes 🙂

remperitka
autor
5. dec 2013

@gretka2 no super dakujem ti za rady - ved este ci ja budem vediet sit 🙂 ale na kurze mi to celkom slo, tak sa na to celkom tesim ale som fakt zaciatocnik taze vsetky tie vyrazy su pre mna spanielska dedina

a keby si chcem niekedy v buducnosti usit deku patchorkom myslis, ze to s takymto obycajnym zvladnem?

a radsej teda kupit ten druhy co si mi poslala s tym overlockom?

fraufrt
27. jan 2014

Mate niekto sijaci stroj Veronica 303 alebo Lucznik Izabella 888, alebo Bernete E66? Ktory by ste doporučili? Nejaku skusenost...dakujem.

kamillam
26. sep 2015

Dobrý den, ja šijem skoro každý den.šijem hračky,obliečky na vankúše občas aj obšívam veci ktorú su napríklad rostrhnute.Všetko šijem šijacim strojom z Ikei.Maximalna spokojnosť.Môžem len vrelo odporučit 🙂 🙂