Aliexpress a tovar zadržaný colníkmi

veronikacarnokyova
22. apr 2013

ahojte.. obejdnala mi známa mobil s aliexpress.. dnes mi došiel papier že mám mobil zadržaný na pošte , pre colnu kontrolu..alebo take niečo.. a teraz čo mám ďalej robiť. ? mám poslať mailom doklady, aj písomné colné vyhlásenie, (je to nejaký špecialny papier čo mi daju na pošte ???? ) alebo ako sa k tomu dostanem??? viete mi poradiť ??? máte s tým skusenosti??? CLO nemusím platiť... na šťastie :D Ďakujem

angua27
22. apr 2013

@veronikacarnokyova, skús si zavolať do nejakej kuriérskej služby, napr. TNT, alebo UPS, tam Ti poradia, majú s tým skúsenosť. 😉

veronikacarnokyova
autor
22. apr 2013

@angua27 mňa to ani nenapadalo..akurád čakám kým malý vstane a skusim vybehnuť na poštu čo ako.. svokor je kurier opýtam sa jeho. či nevie.. toto mi bolo doručené cez čínsku poštu.. za kuriera by som si pekne cvakla... ale ďakujem za inofo 🙂

sonickaopicka
22. apr 2013

@veronikacarnokyovaahoj veronika, je to obycajna formalita len to vyzera tak hrozivo
jednoducho otvoris si svoju emailovu postu a zadas prijemcu, ich email cu5651@colnasprava.sk alebo neveim aky tam mas email ci si okolie BA alebo KE a pises do emailu, predmet daj skladove cislo zasielky
dobry den,
na zaklade vasho pisomneho upozronenia vám zasielam potrebné dokumenty k colnemu konaniu /alebo sformulovat to mozes podobne/
skladove cislo : ....
cislo OP
ucel dovozu: vlastná spotreba (mobil pre mna napr)
hotnota tovaru: jeho hodnota (blizsie info mi napis do IPak chces poradit)

dakuejm za skore vybavenie mojej ziadosti
s pozrddaavom
tvoje meno
do prilohy im das vypis z banky alebo z paypalu!bez toho dokladu ti to neposlu

a zakladne info: clo sa plati pri hodnote tovaru pre nepodnikatelov nad 22€ cize z celkovej sumy hodnoty toho mobilu ti vyrubia 20% dan + tusim je po novom aj nejake postovne + k tomu

napis mi IP ak chces vediet viac

veronikacarnokyova
autor
25. apr 2013

@sonickaopicka vobec mi neukázalo že si mi písala... tak na koniec som mailom poslala iba objednávku, a k tomu som napísala moje udaje čo je vo veci... a potom mi odpísala pani že to pošlu na colnicu... a dnes mi volal páán.. ktorý nevedel pochopiť kolko stála pošta na SK, a povedal že mi príde domov na dobierku 🙂 tak že to enbude vela... ale kedy dorazí netuším... ale najbližšie už budem vedieť... 🙂 a ďakujem za infoo 🙂

curtik
4. okt 2013

ako ste nakoniec dopadli s mobilom?tiez by som si chcela objednat,tak ze co mam cakat na tej colnici 🙂

veronikacarnokyova
autor
30. nov 2013

Tak na koniec to dopadlo tak, že mi prišiel domov papier s colnice že mobil je zadržaný.. tam bolo presne napísané čo im mám dokladovať... všetko som poslala mailom, potom mi volal colník pýtal sa ma ešte na ten mobil.. tak som mu všetko povedala..a vyrátal mi clo 8€+dobierka ktorá mi príde domov (teda ten mobil) takže som k cene mobilu platila clo + poštu.. mobil som predala, lebo bol uplne na prd... takže určite mobil objednávať nebudem.... a elektorinu tiež nie... tak snááď som pomohla
@curtik

katykats
6. jún 2014

dobry den chcem sa opytat kedy sa plati clo?chcem si paru veci objednat s aliexpress.to musim presiahnut nejaku sumu?ak ano neviete kolko to je?viete mi niekto poradit kto ma s tym uz overene skusenosti?dakujem pekny den prajem.

janinka007
7. jún 2014

@katykats treba si objednať od viacerých predajcov ,nie od jedného velký balík.ja som objednala už minimálne 200x a clo som platila len 2x.clo zaplatíš jedine vtedy,ked ti colník tvoj balíček preklepne,inak to vobec nie je pravidlo,že sa platí clo za všetko.

katykats
8. jún 2014

tak ze to nezalezi za kolko si tovar objednas?

janinka007
8. jún 2014

@katykats nie...ja som mala už aj balíček s dvomi guess kabelkami a jednou DKNY peňaženkou a prišiel mi v pohode,ani na colnici ho nepreklepli.jednoducho ide len o to,či ti balík preklepnú

katykats
13. jún 2014

aha tak dakujem za info

miminkova
23. jún 2014

@janinka007 a ake byva to clo, napr. co si ty platila, ked nahodou otvoria balik ?

janinka007
24. jún 2014

@miminkova to záleží aj od tovaru,na každý tovar je iná sadzba a samozrejme od sumy za ktorý si tovar kúpila + asi 3,50 za poštovné,čo to uvolnia z colnice.ale ja som z asi 200 balíčkov platila clo len 2x.

miminkova
24. jún 2014

@janinka007 a ako prebieha ta komunikacia, na colnici, tam zadavam pri objednavke moje tel.cislo a oni volaju ?

janinka007
24. jún 2014

@miminkova z colnice ti príde poštou papier,čo im máš vydokladovať

miminkova
24. jún 2014

🙂 aha, o.k, dakujeem

ejkapod
3. júl 2014

ahojte mam otazku kontrolujem si baliky z ali cez poštovu zasielku a malej som objednala hraciu deku za 3,41 eur a napisalo my že je zadržana na colnici, čo to premna znamena to budem niečo platiť?? poradte!! dakujem

ejkapod
4. júl 2014

tak pre INFO.... balik dorazil dnes bez žiadných poplatkov 🙂

ba_ra11
30. júl 2014

Ahojte, prišiel mi papier z colneho úradu, že mi zadržiavajú topanky LV objednane z aliexpressu.com poslala som im všetky potrebne dokumenty a prišiel papier že aj tak ich zadržiavajú kvoli porušeniu prav duševneho vlastnictva Louis Vuitton, Paris FR.
Píšu, že sa mám do 10 dní vyjasriť či súhlasím so zničením tovaru.
Máte skúsenosti či sa ešte dá nejako získať ten tovar aj ked mi prišlo takéto rozhodnutie?
Ďakujem
B.

janinka007
31. júl 2014

@ba_ra11 nedá...musela by si dokladovať originalitu a to so 100%-nou istotou nemáš ako 😉 takže ak nechceš mať ďalšie náklady spojené s tým,že oni budú tovar uskladňovať,kým nepríde nejaký odborník a posúdi originalitu,tak im pekne pošli návratku,nech tovar pošlú nazad a ty sa rozlúč s peniazmi aj s topánkami a už si NIKDY neobjednávaj žiadne fejky z Ali 😉

ba_ra11
1. aug 2014

ďakujem za info @janinka007 🙂
Objednávala som už vela tovaru fejkových doteraz nebol problém, zrejme sa niektorému colníkovi zapáčili tie topánky 🙂 🙂

simonka1701
7. aug 2014

Mam otázku ženy..z aliexpress som si objednala tenisky a zadržali mi ich na colnici ... Co s tym ??? :(

janinka007
7. aug 2014

@simonka1701 no podla toho,čo od tzeba chcú,aké doklady.Ak chcú len výpis z účtu a stránku kde si to objednávala,tak to je v pohode.Ale ak sú to nejaké fejky,tak určite chcú JCD(na tom liste čo si dostala z colnice to je vyznačené kriklavo🙂 a preukázať originalitu...čo samozrejme nevieš nijak dokladovať.Takže radím poslať im návratku,že tovar nechceš a rozlúč sa s teniskami,aj s peniazmi...

timea273
19. aug 2014

Ako mám toto chápať ze mi to niekde zadržali alebo ako

2014.08.14 20:52 (GMT-7): Otvorenie
2014.08.13 08:48 (GMT-7): Otvorenie
08.12.2014 15:32 (GMT-7): Odlet z vonkajšej výmennej pošte

Dakujem

janinka007
20. aug 2014

@timea273 zadaj si sledovacie číslo sem a budeš to mať po slovensky http://tandt.posta.sk/

evittam
20. aug 2014

@timea273 no chápať to máš tak že to odišlo z Číny....a čakaj tak do týždňa balíček

timea273
20. aug 2014

Dik za info ...slovenský ked to dam na posta.sk mi tam ukazujeiba ze bolo podané a dost tak iba na Alí som pozerala ale dnes som pozerala a uz to odišlo z otvorenia ďalej

timea273
20. aug 2014

A ako to je s colníkmi to mi tiež v sledovaní vypise?

monulka666
21. aug 2014

Ahoj takze ked prisiel len dopis z colnice ze mam poslat fakturu len o hodnote na ake potreby to mam atd tak by to mali poslat a zaplatim to clo nie ?🙂)) tovar ma hodnotu 47 eur tak kolko bduem platit neviete niekto ?🙂 dikyyyy za dopoved

janinka007
21. aug 2014

@monulka666 20% z hodnoty tovaru...