Alo diamonds a nespokojnosť s touto firmou

zajo79
30. máj 2009

nekupujte od nich nic, mala som drahy prsten s briliantom, vypadol mi, reklamaciu neuznaju, lebo vraj je normalne podla nich ze diamand vypadne... 😕

len tolko...

jonatanka
30. máj 2009

fu to vazne, mam od nich snubny prsten, ale nenosim ho mam strasne opuchnute ruky, no to som nevedela, ze to neuznaju, podla mna by mohli 🙄

cessy
30. máj 2009

pocula som o tom 😨 ale nic od nich nemam...

zajo79
autor
30. máj 2009

arogantne spravanie, vraj diamant moze vypadnut a sa rozbit... ze to sa stava, s tym treba pocitat....

kukala som ako puk, ved diamant predsa musi vydrzat nieco...vraj som mohla tuknut z rukou do stola a mohol vypadnut...este to skusim cez soi, normalne nechapem...

kupovany bol v zlatnictve carisma...

priatel slubil ze mi kupi novy, no diamant si uz rozmyslim ci chcem...ale svagrina mi odporucila sheron predajne, vraj od nich vela veci,pripadne reklamacie sa snazia vybavit..a ze to je aka blbost co mi povedali! 😠

alicenka
30. máj 2009

diamant by mal nieco vydrzat?... nie je nahodou diamant najtvrdsi nerast?

junovka
30. máj 2009

zajo, zalezi, ci ten diamant bol vsadeny do obruby, alebo len do krapni/4 ostnate hroty po rohoch/.Pokial bol vsadeny do obruby, tak by mali uznat reklamaciu, nakolko je to chyba pri vyrobe, ale pokial je vsadeny v krapniach, tak sa kludne mohlo stat, ze sa ti jedna krapna uvolnila, nejakym zachytenim o nieco a slo to....pravdupovediac, reklamacia na sperky sa povacsinou vztahuje na vyrobne chyby 😉

junovka
30. máj 2009

a ten briliant sa rozbil, alebo ako?ci len vypadol??? 😕

veronikahel
30. máj 2009

zajo? briliant, ci diamant??
ja mam tiez diamant, mam ho vsadeny v prsteni, v tej obruci, nevycnieva mi a zatial drži, musim zaklopat. prave sme sa cez tyzden bavili s mužom, že ako tam je uchyteny, aby nevypadol... mam ho niečo cez dva roky, bol drahy ako cert... kupovany bol v poluse tučim v nejakom talianskom zlatnictve...

junovka
30. máj 2009

zbruseny diamant sa vola briliant 🙂 😉

veronikahel
30. máj 2009

aha... no, ale tej je o dost lacnejsi ako diamant,... tiez ma iny tvar...

veronikahel
30. máj 2009

dakujem 😎

zuzula28
30. máj 2009

ja mám tiež snubný v obrube...ale hlavne preto, že je briliantík malinký...do korunky nedorástol 😀 Ale viem, že keď sa stratí z korunky, tak to neuznajú...opravia, ale kameň treba zaplatiť opäť, samozrejme ☹

zajo79
autor
31. máj 2009

je vsadeny do obruby. Nechcela som aby trcal z prstena, sa to vsade zadiera, to ja nemusim, i ked je to pekne, take princeznickovske.

ved briliant a diamant je to iste, briliant sa vola ten vybrus.

tin007
31. máj 2009

zajo, to je viac ako zvlastne, ze ti reklamaciu neuznali. ja mam obrucku s vlozenym briliantom a stalo sa mi, ze pocas svadobnej oslavy mi ten briliant vypadol a samozrejme ho uz nik nenasiel ☹ takze sme to reklamovali hned po vikende u zlatnika, ktory hned povedal, ze to je jeho chyba (slabo ho tam vsadil), dal mi porovnatelny briliant (velkost, kvalita, vybrus) zdarma a tiez ho tam aj zdarma vsadil. skus tu soi-ku, ved taky prsten nestoji 5 eur

zajo79
autor
31. máj 2009

dik, za povzbudenie, vyskusam tak...

😠 uz ma seru.

veronikahel
1. jún 2009

..neviem kde som mala hlavu 🙂 ale ja som si to pomylila so zirkonom 😅 😀
asi zacnem prispievat do temy .. blbnu, a co? 😀 😝

danu
25. júl 2009

zajo79 • 2d • Dnes o 21:06
Ahojte..

neviem ci mam plakat..alebo sa z toho smiat. Dajte si na nich pozor a nekupte tam ani koralky.

dostala som kraaasny snubny prsten z rady Alo diamonds, kupovany u nich. Po troch mesiacoch obcasneho pouzivania, mi vypadol briliant.

Chodim tam ako do potravin, reklamaciu mi uznat nechcu, ani pos.aty reklamacny listok vypisat. Dnes som uz vytlacila zakon o ochrane spotrebitela, isla tam s tym, ze reklamaciu mi uznat musia. Slecna predavacka sa zavrela do takeho kumbala, tam telefonovala z veducim...potom sa rozhodli ze reklamaciu mi prijmu s tym ze mi vypisovala reklamacny listok a tam napisala : zakaznicka suhlasi z nevyreklamovanim z dovodu chybneho briliantu. Sa jej pytam - ze to co ma byt??? Toto vam nepodpisem... tak to prepisala, bolo tam napisane len : ziada bezplatnu vymenu briliantu. som to podpisala... a pod tym bolo konecne vyjadrenie reklamacie (o com predsa rozhodne zlatnik) a tam napisala: nepreberame reklamaciu z dovodu chybajuceho briliantu.. MA TOTALNE NAHNEVALI... pozeram, ze to co ma byt????? ja vam nic take podpisovat nebudem, preco to tam dopisujete???? Ja som Vam nic take nepodpisala!!! tak som jej to vytrhla, roztrhla..a povedala jej, ze pokial mi niesu ochotny prijat reklamaciu ich davam na SOIku.

A ma napadlo, ze lepsie bude spravit znalecky posudok a dat to na sud. Nechcem robit nikomu zle, ale uz maju ludi asi fakt za debilov...

Pripadne prosim poradte ako dalej...uz kaslat cele peniaze, ale si myslia ze si mozu robit co chcu.

a prosim, dajte o tom vediet co najvacsiemu poctu ludi, robia si co chcu..ako som tam bola, boli tam dalsie dve reklamacie, ktore odfajcili..... co si ludia nechaju, to budu robit dalej..

sirinka • 2d • Dnes o 21:08
zajo a ty teda ten briliant nemas? si ho stratila?

zajo79 • 2d • Dnes o 21:13
hej, stratila...

zajo79 • 2d • Dnes o 21:14
Ten prsten mi zmensovali, ked sme ho kupovali..tak mozno nieco posrali, ja neviem..

katuskapd • 1d • Dnes o 21:21
zajo skus sa obratit priamo na alo diamonts s tym ake meno robia ich firme, len taky napad, vela stastia prajem 😉

junovka • 2d • Dnes o 21:22
zajo, ako nahle ti urobia nejaku zmenu na prsteni, v tvojom pripade zmensenie, tak je predpoklad ze ti ocko moze vypadnut 😒

tin007 • 1d • Dnes o 21:24
zajo79 mne sa stalo to iste, ale nie s touto firmou, a zlatnik bez slova (on mi prsten rozsiroval) dal do obrucky na svoje najklady novy briliant. inak ten mi vypadol pocas svadobnej oslavy 🙂 napis im doporucenou postou vyzvu na riesenie reklamacie napr do 7 dni a to tak, ze ti na ich naklady osadia novy rozmerovo a kvalitativne rovnaky kamen, kedze s prstenom ako posledni manipulovali a ak nie, tak sa obratis na soi, pripadne aj na sud

aponchie • 2d • Dnes o 21:28
ty jo to je mazec teda...fakt bych napsala nebo radsi zavolala na ALO primo at vedi jak s echovaji k jejich kamenum prodejci 😲

petusko • 2d • Dnes o 21:30
ja mam tiez snubny prsten s kamenom a pri zmensovani ma upozornili, ze mi moze vypadnut 😒 ze je to typ prstena, ktory nie je urceny na upravy. myslim ze som dokonca nieco v tom zmysle aj podpisovala, nepamatam si uz 😅 nastastie uz 5 rokov drzi tam kde ma. sice sa trosku hybe, ale drzi.

kosicanka1 • 1d, 34tt • Dnes o 21:35
no ty kokso zapeklita situacia, na jednej strane ta plne chapem, na druhej strane zasa ten zlatnik nemoze vediet, ci si si diamant sama nevytrhla a nenechala. ja neviem, ako to riesia... zasa sa asi boja aby im tam nechodili vselijaky podvodnici, co kupia prsten, vyrvu diamant a reklamuju. Do kelu, ale zasa nemozu na teba takto hned pozerat. Ved este existuju snad aj slusni ludia.
ale pravda je, ze aj mne pri zmensovani prstena, ma upozornili, ze ocko sa moze uvolnit a nenesu za to zodpovednost. daj vediet ako si pochodila, ma to zaujima.
drzim palce nech vyhraju obcas aj slusni ludia ako ty.

zajo79 • 2d • Dnes o 21:39
ja si uz pripadam vazne ako debil.... robia si so mnou co chcu.

na Soi mi povedali ze mi to vyreklamovat MUSIA. lenze pridem tam, nevypisu reklamny listok...a ked uz dnes vypisali,tak tam zacali dopisovat veci , ze som nechapala.... ved toto sa predsa nerobi 😠 😠 😠

neviete o nejakych dalsich forach, kde by som dala "reklamu" na nich?

nevesta • 1d, 14tt • Dnes o 21:40
Zajo, podpis listok s vecami s ktorymi suhlasis a odfot si ho 😉 Tak sa vyhnes dopisovaniu...

nevesta • 1d, 14tt • Dnes o 21:43
Resp, vsak oni ti musia dat kopiu...

aponchie • 2d • Dnes o 21:43
kukni mi do alba..vypadalo to podobne to umisteni?pac ja tento mam velikej a nemuzu si ho zmensit pac by me kamen vypadnul:(nekde rikali,ze se do toho pusti,ale v profi zlatnictvi mi rekl,ze to delat nebude pac je tam velke riziko vypadnuti kamenu a prasknuti 😲

zajo79 • 2d • Dnes o 21:43
ona mi to na drzovku vytrhla a zacala dopisovat... ja som nechapala, pytam sa jej ze to co robi? dala mi to precitat, som to zobrala, zacala po mne ziapat, ze to ona potrebuje.. tak som zacala po nej ziapat ja, ze toto sa nerobi, ze pokial niesu ochotny zobrat mi reklamaciu, v pondelok idem na SOI a davam to na sud a ze nedovolim aby tam dopisovala nieco s cim nesuhlasim. kokos...AKO MALE DETI V SKOLKE...... za chrbtom dopisem nieco..nech niekoho o.ebem....

kosicanka1 • 1d, 34tt • Dnes o 21:45
zajo a ked si sa im vyhrazala SOI, nezabralo to?
a este ma napadlo, mne raz pomohlo, ked som sa zacala vyhrazat mediami, ze zavolam Markizu a Vecernik a pod. 😀
predsa len, o takuto publicitu nestoji ziaden obchodnik a teraz je uhorkova sezona, v spravach nemaju co davat, tak mozno by dali o tom reportaz. sak minule bola reportaz, o chybajucom zabradli na chodniku....

aponchie • 2d • Dnes o 21:45
nj neco jineho je kdyz ten kamen ztratis nez kdyz ti vapadne a ty jim ho doneses..bohuzel..taky by jsi nemusel averit nekomu,ze ho nema doma ..

sumienka2525 • 1d • Dnes o 21:46
No tak to sa teda zachovali fakt hrozne. To by aj mna nasralo.
Ja som si v Taliansku kupila hodinky na pamiatku D.G. a na naramku boli take diamantiky -zirkony ci ako sa to vola.Tiez mi zmensovali naramok v predajni lebo mi padali z ruky. A po case ( asi po pol roku) mi dva diamanty odpadli a tiez ma to riadne sralo, lebo stali kopu penazi a este som ich nekupovala ani na Slovenku. Tak som len tak skusila ist v B.Bystrici do jednej predajne kde mali tiez taku znacku ci by mi ich mohli opravit a povedali ze v pohodke a ze ak su v zaruke tak este mi tam tie diamanty tam daju zadarmo lebo ze ta znacka ma celo europske neviem co. Tak som bola happy. No nakoniec som zistila ze zarucny nemam a asi som ho vyhodila takze si to budem musiet zaplatit.

nevesta • 1d, 14tt • Dnes o 21:47
Ale ak ju pri zmensovani neupozornili, ze sa to moze stat a teda zmensenie je s rizikom vypanutia a nemaju to pisomne, tak by jej to mali uznat...

Na to dopisovanie nemam slov 🤐 🤐 🤐

zajo79 • 2d • Dnes o 21:56
boze, co by som kseftovala s mini briliantikmi?

v pondelok volam na SOI.. poslala som uz mail sudnemu znalcovi, pockam kym sa ozve.

A prinajhorsom to dam na sud.

A tie media napadli aj mna..

aponchie • 2d • Dnes o 21:57
to asi by meli,ale tohle je celkem zapeklite v tom pripade,ze ona nema dukaz ,ze ho ztratila a nema ho doma a oni taktez

aponchie • 2d • Dnes o 21:57
nikdo nerika,ze s tim chces kseftovat jen realisticke otazky,ktere muzou v te kauze padnout🙂)

zajo79
autor
25. júl 2009

ja nechcem prachy nazad...ja netvrdim ze tam potrebujem zase briliant.

mne ide o princip. Aby prijali reklamaciu a aby boli ochotny to riesit.

A nie robit zo mna debila. Tymto ma akurat nastartuju, aby som to riesila tvrdsie ako by som obvykle.

dia2006
26. júl 2009

SOI, zivnostensky, proste vsetky urady - oni iste pridu, len cakaju na podnety.

aninocka2
24. sep 2009

ahojte,riadne ste ma vyplasili,pred mesiacom som dostala snubny prsten od alo diamonds a nosim ho kazdy den...tak sa teraz bojim,aby mi nevypadol ten kamen...mam ho osadeny v tych styroch "podopierkach"...

mirus2
30. sep 2009

Ahojte, zaregistrovala som sa tu iba dnes, pretože by som veľmi rada pridala môj príspevok k téme Alo diamonds 😢 . Dostala som prsteň s briliantom, tiež nie lacný a po cca 3 týždňoch nosenia sa mi zo spodnej strany akoby zošúchal, zmatnel. Vyzerá, akoby som ho nosila 20 rokov, je až taký zožltnutý. Išli sme ho hneď reklamovať, samozrejme, ako už asi tušíte, reklamáciu neuznali s v vysvetlením, že zlato sa nosením zošúcha a zmatnie. Ale za 3 týžne?

lesienka
23. jan 2010

Ahojte, dostala som tiez zasnubny prsten od Alo. Po 6 hodinach nosenia vypadol diamant, nastastie sme ho nasli, bol vypadnuty v taške. V Auparku reklamaciu uznali, ale tvarili sa zo zacatku odmerane, az kym moj priatel nespomenul cestu cez sudneho znalcu. Este cakame na novy prsten, ako oni slubili, ale keby som mala moznost volby, tak Alo uz nemusim. Budem každopadne testovat doma odolnost diamantu v druhom prstene... A uvidime co dalej....

marika80
24. jan 2010

zajo nech Ti vypise novy reklamacny listok a ked to budes podpisovat tak tam vsetko volne miesto vyskrkaj,aby tam uz nic nemohla dopisat. Inac ako fakt sila, ze to zacne dopisovat 😠

sakura77
24. jan 2010

no ja som si v alo diamonds kupovala hodinky-pred vianocami-po tyzdni mi vypadol nejaky srobik z naramku-reklamacia mesiac-po troch tyzdnoch dalsieho nosenia(a to ich nosim asi tak 3 krat tyzdenne na par hodin,doma nie,lebo su cele vykamienkovane) zas sa mi odpojil cely clanok naramku...sa na to mozem... zas budem dalsi mesiac cakat 😠 😠

lencul559
24. jan 2010

Tak to je sila. Aj ja mám od ALO retiazku s príveskom. Keď som si ju dala na krk, tak ma niečo príšerne škriabalo. Prišla som na to, že niečo je špatne ohnuté pri zapínaní. Išla som to reklamovať a oni, že dobre, ale mi to neurobia v zlatníctve. Že to musia poslať priamo do výrobne. Našťastie som to dokázala stlačiť aj sama. Možno by som chodila po reklamáciach doteraz. 😒 .... zatiaľ to drží 🙂

lesk
5. mar 2010

Ahoj kocky,
TAK TO SOM V SOKU, zvazovala som ALO, ALE vidime ze ALO NIE....
Ked Vas je viac s rovnakym problemom, mozno by sa oplatilo zacat to riesit spolocne, predsa len, kazdy znalec aj sudca musi uznat ze chyba nie je v NOSENI , ale vo VSADENI, ked vam tie kamienky padaju ako hrusky zo stromu.

BOZE ved v USA si daruvavaju 2 karatove kamene a zeny ich nosia desatrcocia a ziadna sa neboji ze jej kamen vypadne....

Lesk

habibi78
5. mar 2010

moja dcerka ma nausnicky z ALO, nosi ich dva roky nonstop, maju aj male diamantiky, nic nevypadlo...
je to neprijemne, ked sa nieco take stane ako spominate..... ale myslela som naivne, ze ich servis je lepsi... 😒

lesk
5. mar 2010

Ja som tiez myslela ze budu super, reklama, v kazdom druhom casopise clanok, odporucanie, petra nemcova... no marketing maju naozaj vyborny, ale patram ze kvalita trpi.

Pre mna je to informacia na nezaplatenie - teda najst ineho dodavatela a najprv si ho poriadne preklepnut na nete.

Povodne som hladala domovsku stranku ALO, no hned mi naslo toto a co som sa dozvedela uplne zmenilo moj nazor,

ANI TA NACANCANA PREDAJNA V BRATISLAVE IM UZ NEPOMOZE. Miniem svoje vonavucke euraciky radsej u niekoho serioznejsieho... :D

alo
9. jún 2010

Dobrý den, v obchodě, ve kterém jste byla jste dostala špatnou informaci. Bohužel nemůžeme ručit za chování našich oficiálních prodejců, ale můžete se s důvěrou obrátit na nás a pokusíme se Vám pomoci.Při koupi každého šperku ALO diamonds máte totiž nárok má celoživotní servis a také záruku na výměnu kamene, pokud nedojde k mechanickému poškození šperku.
Například prsteny nejsou určeny pro nonstop nošení - například při úklidu, těžkých pracech, mytí nádobí apod. Při tom všem může dojít k poškození šperku. Lepší poměr kvality versus ceny než má ALO diamonds však na českém ani slovenském trhu nenajdete – konkurence nabízí málo kvalitní drahokamy i diamanty a prodává šperky vyráběné v Turecku, které nejsou kvalitní. Například diamanty do šperků tam lepí lepidlem místo aby je fasovali.
Rádi bychom Vám pomohli - můžete se obrátit na náš ALO diamonds butik v Bratislavě v Gallerii Eurovea nebo prsten zaslat na reklamaci přímo na naši centrálu ALO jewelry, Na Maninách 14, 170 00 Praha 7. Případně se obraťte mailem na tiskovou mluvčí :pospisilova@alo.cz
Věřím, že vše vyřešíme k Vaší spokojenosti a také všem ostatním dámám doporučuji, pokud nejsou spokojeny s jednáním prodejců ALO diamonds, aby nám své zkušenosti a poznatky posílali přímo na centrálu (například přes kontaktní formulář na www.alo.cz), abchom z toho mohli vyvodit důsledky a samozřejmě hlavně všem pomoci.