Alo diamonds a nespokojnosť s touto firmou

zajo79
30. máj 2009

nekupujte od nich nic, mala som drahy prsten s briliantom, vypadol mi, reklamaciu neuznaju, lebo vraj je normalne podla nich ze diamand vypadne... 😕

len tolko...

boris190
21. nov 2010

Ahoj, nakupujte v Italgolde urcite vseci budete spokojny , alo je nic iba reklamy robia a nic ne uznavaju , a vsade je zaruka 2 roky ,

zvody
29. nov 2010

Jednoznacne Alo Diamonds !!!

lula983
24. feb 2011

@sakura77 ALO diamonds nepredáva hodinky, tak to si musela byť niekde inde, moja zlatá !!!!!!!!!!! A je to Váš problém, keď nakupujete v obyčajných zlatnictvách..Skúste autorizované predajne ALO diamonds, tam je iný prístup....

petina88
24. feb 2011

tak po tom co som si precitala si uz alo diamonds nikdy nekupim 😎

adrims
14. mar 2011

@sakura77 Alo diamonds nepredáva hodinky.nemyl si znacky ked chces na niekoho kydať

adrims
14. mar 2011

@marika80 Žial nie na každého certifikovaného predajcu je stopercentný spoľah ak niekto nevie, hovorím o predajniach- zlatníctvach ktoré majú vo svojej ponuke aj šperky značky Alo diamonds. Odporúčam pri kúpe diamantového šperku obrátiť sa na značkové predajne v ktorých sa Vám zaručene nemôže stať aby sa k Vám niekto správal neprimerane nie ešte aby neriešil nespokojnosť zákazníka. Na Štúrovej 1 v Bratislave oproti City Gate nájdete prvootvorenú predajnu na Slovensku ktorá zodpovie akékoľvek Vaše otázky a garantuje Vám maximálnu spokojnosť. Viac než polovica Vašich príspevkov je zavádzajúcich a zveličených. Ak máte problém s predavačkou čo sa môže stať žiaľ kdekoľvek vyhladajte serióznu prejňu v ktorej Vám NIKDY dvere pred nosom nezatvoria. Ja mám tiež pár šperkov a na Alo nedám dopustiť. Servis ktorý ponúkajú svedčí o ich serióznosti a je na zaplakanie že sem prispievajú ženy ktoré do vlastného príspevku dopíšu že ,,síce nevem či mám v šperku zirkón al.diamant ale...."to hovorí asi za všetko. Nehovoriac o tom že Alo nevyrába hodinky ako som už v predošlom príspevku spomenula. Veľa šťastia pri riešení Vašich problémov verte mi, že všetko sa riešiť dá.

sues
17. mar 2011

@zajo79 Hello len som tak nurala po nete po alo diamonds (pretoze som dnes dostala na vyrocie prsten) lenze sa mi vidi cely volaky o nicm, tak som chcela vediet kde si kupila resp. odkial je ten tvoj. Tento je z Banskej Bystrice z TESCA je tam take pokutne zlatnictvo (moj drahomilovany totiz nema na nic cas) a prsten ma vraj dva briliantiki, mini pidi a perlu. Na stranke alo som sa docitala zeby to malo mat aj nejaky certifikat......no nic nemam. Myslis ze ked im donesiem blocek (dufam ze ho nezahodil) tak ho mozem vratit? Or vymenit za nieco ine? Je krasny lenze vsetko s neho trci ta perla je len vsadena v takom kusku zlata (asi) a tie briliantiky su v takych troch packach......naco mi je ak ho mam mat doma v sakuli. Vsak ze. No nic, vitam kazdu dobru radu🙂)))))) Paaa

7samara004
20. máj 2011

@danu ja som v pondelok dostala zásnubý prsten s briliantom a je mi trošku veľký. priateľ ( vlastne už snúbenec) ma ale upozornil že ak si ho budem chceť zmenšiť tak sa už na neho nebude vzťahovať doživotná záruka. to mu povedali v obchode, tak možno tam je chyba, ale prístup predajkyne je jednoznačne hrozný

alodiamonds
12. aug 2011

@sues Ke každému šperku ALO diamonds musíte dostat certifikát potvrzující jeho pravost a legální původ a poskytující informace o použitých materiálech. Pokud se tak nestalo dejte mi prosím vědět.

@7samara004 Doživotní záruka se vztahuje na všechny šperky ALO diamonds v případě, že nejsou mechanicky poškozené, tedy i na prsteny zmenšené v ALO diamonds. Který prodejce Vám tuto informaci podal?

Velmi mě mrzí zkreslené informace, které o ALO diamonds. Kdykoliv máte možnost obrátit se na naši centrálu, kde se vždy snažíme zákazníkům vycházet vstříc.

efran
17. aug 2011

ahojte. Ja sama mám niekoľko výrobkov od ALO DIAMONDS a aj moja 2ročná dcérka má náušničky od ALO. Na všetky šperky sme dostali kartičky na preverenie pravosti a historiu diamantu. Všetky šperky sme dostali nádherne zabalené v krásnom baleni a na všetky sme dostali doživotnú záruku.
Ja osobne inde ako v Alo si diamanty nekupím, potom iba ak Shopard, alebo Tiffany. Ale Alo je samozrejme úplne porovnateľné s týmito firmami a podstatne cenovo dostupnejšie.
Ale lepšie je jednať priamo v ich predajniach.

alodiamonds
2. sep 2011

@efran Děkujeme! moc nás těší spokojení zákazníci.

jananajjananaj
18. sep 2011

Mna by zas zaujimalo, naco maju na stranke taku moznost ze : Vyziadaj info o cene, ked nikto tu info nakoniec neposle...

alodiamonds
22. sep 2011

@jananajjananaj
Dobrý den, velmi se omlouvám, za opožděnou odpověď (4 dny po zaslání dotazu) způsobenou dočasným personálním oslabením.

zajo79
autor
22. sep 2011

tak ja vam dobru reklamu nespravim.... dostala som pred dvomi rokmi prstienok, zmensovali mi ho...kamienok mi vypadol po asi 3 mesiacoh- aj to som nosila prste len prilezitostne.. reklamaciu neuznali ☹

zajo79
autor
22. sep 2011

riesila som to aj zo SOI - zaruka sa nevztahuje na takyto pripad. v zivote by som uz taky prsten nechcela- uz len preto, ako som dopadla.

nestal desattisice, ale "len" 400€...ale aj to bolo pre mna dost, moralnu hodnotu mal pre mna ovela vacsiu.

Zlatnictvo Carisma- obchadzam obklukou a aj ked mi chcel manzel nieco od Alo kupit- netuzim po tom- po mojej skusenosti.

alodiamonds
23. sep 2011

@zajo79 Bohužel u zlatnictví Carisma (našeho velkoobchodního partnera) bylo podobných případů více a proto jsme s nimi ukončili spolupráci. Velmi nás takové případy mrzí a doporučujeme vždy obrátit se přímo na nás.

Kámen může vypadnou i díky mechanickému poškození (třeba když s prstenem uhodíte) a na tato se záruka nevztahuje. V ostatních případech však kámen zdarma vyměníme. Také doporučujeme využívat náš bezplatný servis - každý rok si můžete u nás zakoupený šperk nechat vyčistit a zkontrolovat usazení kamenů).

7samara004
15. okt 2011

@alodiamonds bolo to v predajni v obchodnom centre MAX POPRAD. Myslím že sa volá QUARTZ TIME. Takže tam môžem ísť a dať si zmenšiť prsteň pričom sa mi na neho stále bude bude vzťahovať doživotná záruka? a na koho sa mám obrátiť ak by mi opäť povedali že záruka sa na tento úkon nevzťahuje?

alodiamonds
4. nov 2011

@7samara004 Pokud jsme prsten zmenšíme odborně u nás záruka se na něj bude vztahovat. Toto by měli vyřídit i naši velkoobchodní partneři včetně prodejen Quartztime - hned je na to znovu upozorním. Pokud by byl v prodejně jakýkoliv problém ozvěte se rovnou k nám na centrálu http://www.alo.cz/cs-CZ/kontakty/kontakt.html nebo zajděte do našeho butiku v Bratislavě nebo v Košicích http://www.alo.cz/cs-CZ/kontakty/obchody.html.

lussy211
9. nov 2011

@junovka naopak:Dzbrúsený briliant je diamant🙂

7samara004
18. feb 2012

radšej si prsten zmenšovať nebudem. keď som tam bola pred dvomi týždňami a chcela som si dať prsteň preleštiť / snúbencovi povedali že prvý rok si ho môžem prísť dať zadarmo vyleštiť, v máji to bude rok / tak som si nachystala pokladničný doklad aj cetifikát pre istotu, ale v predajni mi povedali že oni také niečo nerobia. ja nemám chuť sa s niekým hádať že to sľúbili a tak.ale nechcem sa mi s nim dohadovať o zmenšovaní keď vidím tú ochotu.ale inak som s prsteňom spokojná, aj ked mi trošku vadí že ho musím nosiť na prostredníku.

leila_kh
2. júl 2012

Po otrasnej skusenosti so zmluvnym predajcom Alo musim pridat aj ja pridat prispevok, radsej sa vyhybajte Zlatnictvu Dudakova v Trnave v OD Jednota. Pri predaji prstena mojmu snubencovi povedali, ze nie je problem, ak ho bude treba zmensit, tak o 1-2 cisla to pojde, ale ked sme tam prisli, ze ho treba zmensit o tie 2 cisla, tak uz sa okunali, ale nakoniec ze nie je problem, ale kedze to pojde "az do Prahy" moze to trvat aj viac ako 30 dni, na co som reagovala, ze mne to nevadi. Po dvoch tyzdnoch mi volala pani majitelka, ze uz je prsten hotovy, co ma celkom prekvapilo a dodala, ze ma to bude stat 13 eur. Po tejto informacii vo mne okamzite vzbudila podozrenie, pretoze viem, ze Alo ma servis zdarma, takze som volala do Alo Diamonds v Eurovey, kde mi potvrdili, ze tato sluzba je poskytovana zdarma a zaroven ma informovali, aby som sa radsej so vsetkym obratila na nich. Mna ako podozrievavu osobu napadlo, ze ci vobec ten prsten zmensovali v Alo. Pri preberani prstena mi ho pani predavacka vysypala z papieroveho sacika, ze nech sa paci a ze 13 eur. Ja som pozadovala nejaky papier z Ala, ze to robili, pretoze bezne to znackove servisy davaju a este som dodala, ze Alo to robi zdarma, tak neviem zaco uctuju oni 13 eur. Na to mi pani predavacka sucho oznamila, ze Alo ziaden papier nedava a zdarma to nerobi. Ked som jej povedala, ze som tam v volala, tak na mna vystrasene vyvalila oci a utekala volat pani majitelku, ktora mi oznamila, ze oni to do Ala neposielali, ale robil to ich zlatnik, ktory je profesional a kedze to "nema ani pol karatu", tak to ozaj netreba posielat do Ala a ze ona mi "chcela len dobre, aby to dlho netrvalo" a ked som jej povedala, ze tymto mi pada u Ala zaruka, tak reagovala, ze ved ona mi na to dava jej zaruku! Po ostrej vymene nazorov a telefonatoch do Alo Diamonds Eurovea, kde mi slubili, ze prsten zoberu na skontrolovanie, som si prsten prevzala, ale kedze som bola nenormalne vytocena, tak som ho dokladne neprezrela a az doma som zistila, ze na mieste zmensovania je brutalna ryha a evidentne to robil totalny amater, uz som sa zacala bat, ci to je vobec ten prsten, na ktory mam certifikat. Ked som prisla do butiku Alo Diamonds v Eurovey, velmi mile predavajuce mi prsten bez vsetkeho prebrali a boli zhrozene, ked videli "kavalitnu pracu profesionalneho zlatnika" pani Dudakovej. Esteze mi treba psten este zmensit, takze sa to da do poriadku. Pani Dudakova mi este oznamila, ze ak by sme prsten kupovali v Alo butiku, tak by bol ohromne predrazeny, co nas samozrejme nezaujima, kupovali sme to u nej, kedze je oficialny predajca Alo Diamonds a bola blizsie, o cenu vobec neslo, ale v Alo Diamonds v Eurovey sme sa dozvedeli, ze prsten by bol logicky u nich lacnejsi (o cca 70 eur)! Este mi panie v Alo butiku povedali, ze aspon to je prsten s diamantom, na ktory mam certifikat, pretoze tam uz boli klienti, ktori kupovali prsten v Nitre a mali len nejaky zdrap papiera a prsten so zirkonom v Alo tasticke a krabicke, POZOR AloDiamonds sperky maju certifikat, ktory vyzera ako stary obciansky preukaz! Takze mile damy, Alo Diamonds urcite ano, ale rozhodne LEN v Alo Diamonds butikoch!!! A este ma dojala pani predavcka v Zlatnictve Dudakova, ked sme prisli dat prsten zmensit, spytala sa ma, ze naco ho chcem dat zmensit, ci ho nemozem nosit na inom prste, ze ved ked priberiem, ze co s nim budem potom robit, ze ved to je prsten na cely zivot! Hlavne, ze oni sa k nemu spravali tak, ze "to je prsten na cely zivot"! a mimochodom Alo prstene zmensuje aj zvacsuje na poziadanie ZDARMA!!!

giii
4. nov 2012

@alicenka
@alicenka Ahoj nejtvrdší sice je to ano,ale zároveň je nejkřehčí nerost na světě. Možnost rozbití tu je ale spíš u větších CT. http://cs.wikipedia.org/wiki/Diamant

vallery
4. máj 2013

Ahojte, rada by som prispela s dobrou skusenostou. Dnes sme vyrazili s manzelom a deckami na bratislavsky majales - zviezli sme sa lodickou k Eurovee a kedze sme tam uz boli a toho casu pozerame prstene (z mojho snubneho prstienka vypadol kamienok, ktory tam bol - podotykam ze islo o obycajny zlaty prstienok s kamienkom a drzal 13 rokov plneho nasadenia bez davania dolu pri akejkolvek praci okrem prace s cestom), zastavili sme sa v butiku Alo diamonds. Predstavte si situaciu: nase dve male potvorky - jeden v ruke prutik Harryho Pottera a druhy mec - sa snazia zacarovat slecnu predavacku a my s manzelom nijak neohaknuti (ved sme na majalese a necakali sme, ze nakukneme do zlatnictva), sportovo obleceni .... obcumujeme briliantiky. Napriek vsetkym prvym dojmom (kde v niektorych obchodoch by na nas teda inak zazerali a mozno nas aj vyhostili opovrzlivymi pohladmi) nas slecna zacala obskakovat, bola ohromne mila, usadila nas a ochotne nam ukazovala prstene. Na chvilku vysla aj jej kolegynka (zrejme na hluch nasich deti), ale ked videla, ze su to len nasi dvaja potvoraci a jej kolegyna to ma pod kontrolou, odcupitala opat dozadu.
Takze mala som z nich naozaj ohromny dojem, normalne som sa skoro nechala zlakat ... 🙂 ... teda este sme to neuzavreli ... a odisli sme s cisielkom vybrateho prstena na papieriku. Dokonca nam slecna navrhla, ze si mozeme prsten aj odfotit, aby sme si to este doma mohli rozmysliet, pripadne porovnat s inym typom (napr. len na porovnanie vcera v Auparku nam pani z predajne Zlatokovu povedala, ze vraj nemaju na svojej stranke ziadne vyrobky, lebo im konkurencie kradli napady - neviem, nekontrolovala som - .... tuto v Alo diamonds nam ho chceli nechat odfotit .... ).
Zatial sice od nich nic nemam, ale co sa tyka pristupu, citila som sa ako Pretty Woman (cast ked ju obskakovali, aby to pochopil kazdy), alebo ako princezna ... NAOZAJ KONECNE DOLEZITA!!! ... aj ked neohaknuta, nevyfintena ...

peterth
25. máj 2013

DOBRY DEN! Moja družka kúpila v Auparku ALO daimond psten a pri príležitostne nosení na večierku jej časť odpadla,bolo to v záruke aj tak platila 400.- za opravu a doplnenie chýbajúcej časti kde boli aj diamanty , oprava trvala pol roka ...

vallery
28. jún 2013

Iba na okraj - v Auparku nie je predajna Alo diamonds ... je v inych dvoch BA centrach.

mmician
17. júl 2013

Kazdy diamantovy sperk musi mat report o diamantoch ktore su v nom osadene, 4C parametre skumaju nezavysle gemologicke laboratoria nie v obchode vypisane rukou alebo nejakym odhadcom. Pokial mate diamanty kategorie P cize pique su v nich volne okom viditelne necitoty su sice lacne ale vnutorne pnutie nevydrzi a kamene praskaju a vypadaju. Pokial sa jedna o brus je len jediny ktory sa moze volat briliant Marcel Tolkovky spocital matematicky pocty a uhly pri bruseni tak aby ked vnikne do briliantu svetlo aby sa z neho 98% vyziarilo naspat von ostatne typy brusenia tzv. fantazijne brusy je ich cca 112 robia sa ked by bol velky odpad ak by sa pokusali o briliantovy brus a cena je o cca 15- 20 %nizsia su druhy diamantov ktore sa zhodnocuju 3-5 % rocne ale aj take ktore maju 10-15% a nie su evidovatelne nikto nemusi cediet ze ich mate 🙂 ak sa chcete dozvediet viac tak cez mail mmician88@gmail.com

ivka090
7. okt 2013

Ahojte
mam celu supravu sperkov od ALO diamonds a je velky rozdiel ci ich kupujete v brandovych predajniach(Aupark proste predajna kde maju viacero zaniek) alebo priamo v ALO diamonds . Predavajuce su maximalne ochotne a ustretove so servisom nieje absolutne ziaden problem a snazia sa vsetko vybavit urgentne aby som mala skvosty hned doma . zatial co brandove predajne neposkytuju dostatocny servis a z reklamaciou je tiez problem odporucam obratit sa priamo na oficialnu predajnu ALO diamonds v Eurovei alebo Avione naozaj profesionalny pristup za akychkolvek okolnosti.

drmelka
12. nov 2013

Tak....ak Vam mozem poradit....alo ne alo.......moj manzel je zlatnik....nikdy som si predtym nedavala robit veci u zlatnika a teraz uz viem, ze to bola chyba......kazdy dobry zlatnik vam vie taky prsten vyrobit.....zafasovat vam tam kemen akejkolvek hodnoty...briliant, diamanty, vedia kde to zohnat......vyrobi vam prsten podla vasej predstavy a kvalitne zafasuje kamen....pretoze ako vravi moj muz, vacsina kupenych prstenov ma lepene kamene a ono to potom vypadne, takze ak prsten, ci akykolvek sperk, tak len od zlatnika, ktory je sikovny.....verte mi je ich dost a dokazu vyrobit neskutocne zaujimave a jedinecne kusky, take, ake uz nenajdete nikomu na ruke.......nekupujte, dajte si vyrobit...je to aj lacnejsie

boba321
11. jan 2014

Ahojte....
Zaciatkom decembra sme boli v BA v Alo a dali sme si urobit cenovu ponuku s tym, ze do konca januara to potrebujeme mat.... Predavacky velmi mile a ochotne. Dohodli sme sa na tvare a drahokame aky chcem. S nicim nebol problem a vsetko sa da. Slubenu sme mali cenovu ponuku a podla toho sa rozhodneme, ci chceme drahokam alebo polodrahokam. Stale sme cakali a nic. Po novom roku mi to nedalo, lebo sa termin blizil, tak som zavolala a pytala sa, ze preco nam neprisla cenova ponuka. Povedala iba, ze nevie, lebo maju nieco so softvérom, tak sa tam nemoze dostat. Tak jej hovorim, ze cakam na cenovu ponuku uz mesiac a nic neprislo a ze dobre mozem pockat ale ci sa to potom stihne spravit. Povedala, ze asi nie, lebo vyroba sperku trva 6az 8tyzdnov a to nam vôbec nepovedali na zaciatku decembra, ked sme tam boli. Tak aj keby poslali ponuku, tak uz sa to nestihne spravit. Doteraz neboli schopny poslat tu ponuku alebo aspon zavolat, aj napriek tomu, ze som ich ziadala, ze aj v negatívnom pripade nech mi daju vediet.... aby sme sa vedeli zariadit. Urcite sa na nich nespoliehajte a neverte im ani slovo. Nechapem ako mozu takto klamat a take slavne klenotnictvo, by sa urcite mali inak spravat k zákazníkom. Ked to tu citam, tak som aj rada, ze sme tam nekupili.....

wewika1
14. mar 2014

Moj snubak boli hotove galeje. Ako prve sme vybrali prstienok v zlatnictve u nas v meste. Po dohodách o kvalite briliantu, jeho certifikate, osadeni, zmenseni prstienka, môjmu drahemu o 2tyzdne predali prstienok o hrubke 0,0nic, ze sa hned zdeformoval a so zdrapom papiera namiesto dohodnutého medzinárodného certifikátu. Skoda, ze to bolo den pred odletom do Vegas, musleli sme to riesit az po dovolenke, cize viac ako 7 DNI daných zo zakona na vratenie tovaru. Ked sme reklamovali, odbili nas, ze ziaden medzinarodny certifikat sme si nedohodli, ze ked ho chceme, musia kamen vybrat, poslat do Holandska na overenie a priplatíme si 300eur. Pozeram na nich, ze ci su kompletni. Po siahodlhých telefonátoch a vyhrazania sa nakonie prstienok vzali spat a vratili nam plnu sumu. Druhy pokus bola KAMEA v TN. Po vzhliadnuti premrsteneho cennika a po info, ze im certifikaty vydava nejaky cesky gemologicky institut a osadzuju kamene v kvalite H/SI2, sme sa rozhodli, ze rozumnejsie bude kupit briliant od spolocnosti, ktora sa venuje predaju investickych diamantov a dat ho sikovnemu zlatnikovi osadit do vybraneho sperku. Nedam dopustit na profesionalny pristup majitelov spolocnosti TOP DIAMONDS. Su to odborníci v tom co robia s pristupom ako sa patri. V ramci kompromisu sme teda briliant kupili u nich a prstienok v KAMEI (lebo maju naozaj krasne sperky a robia ich z hrubého zlata, cize sa nedeformuju). Cele nas to stalo polovicu a to uz sa bavime o sumach v tisicoch. Problem nastal az teraz, ked potrebujem prstienok zvacsit a nikto sa do toho nechce pustit, aby kamen nepraskol 😒 KAMEU sme si vybrali aj pri kupe obruciek (tentokrat bez briliantov, lebo uz sme si s nimi uzili svoje 😀). Su to profesionali, akurát tie ceny briliantových sperkov maju uplne nenormalne, skoro ako Alo...teda z môjho subjektivne pohladu 😉