Amputácia nohy pri cukrovke. Ako ďalej?

rejocka
17. júl 2009

Ahojte,chcela by som vás poprosiť ak má niekto takúto smutnú skúsenosť,alebo niekto z vašej rodiny,napíšte mi ako to zvládali,ako cukrovka prebiehala ďalej,toto sa stalo môjmu krstnému dnes a sme z toho ☹ ,ako mu potom pomôcť to zvládať....ďakujem

janta6716
16. okt 2016

@karaiova keby tam nesiel, tvrdili zeby sa mu šlachy postahovali nespravnym chodenim, a uz by nemohol nosit protezu..... pisu ze 4-8tyzdnov, ale mu povedali ze musi byt 8 koli tomu aby liecba bola 100%, bol velmi spokojny aj s pristupom, s personalom, a hlavne ze ho krasne naucili chodit, pomohli mu poradit ako cvicit aj s druhou nohou, .....my sme boli velmi spokojny , odporucam, ocino vravel ze tam stretol ludi, ktory boli aj v inych liecebnych zariadeniach, ale ze kovacova im najviac pomohla..... a ako hoji sa to otcovi?pokial ma amputovanu? mojuz rok po amputacii, ma podkolenom, ale obcas ked si neda pozor mu ta kost tlaci na kozu, omne sa mu to, uz sa tvori rankaa, je to hrozne.... stale sa bojime aby sa mu ta ranka zahojila, ....och... prajem vela sil, ...

karaiova
16. okt 2016

@janta6716 ďakujemee 🙂 môj otec má od stehna rana je pekne zahojena len problem mame ze je slaby nevie sa sam presadnúť do vozíka a WC ani nevravím chceli sme vedieť či sa starajú na Kováčovej aj o takychto ludí či musia byť sebestační .

janta6716
16. okt 2016

@karaiova starajú, keď sme ho bolí pozrieť boli tam aj ľudia úplne bez nôh... Ocino vôl.veľmi spokojný, a aj my, upravili mu strávi tak ze tam mal cukor 8, čo doma má 16bezne

janta6716
16. okt 2016

@karaiova ale ze je tam problém sa dostať.... Držím palce, kolko má tvoj? Môj 66, on sa chcel hýbať, a chcel byť sebestacny... On aj bez protézy sa snažil chodiť, aj na wc na veľku si zašiel, ale keď si spomeniem, aké to bolo kruté.. Ako sa trápil, cez prahy to bola hrôza... Doktorka nám odporúčala ho podporovať, a neukazat mu že je menejcenny...

karaiova
16. okt 2016

Môj má 65rokov v auguste mu amputovali a od júla nechodí preto je zoslabnuty ved aj on sa snazi skúša ale ja sa bojim aby nepadol uvidime čas ukáže aj ja prajem vela síl 🙂

janta6716
16. okt 2016

@karaiova hej to sa aj môj veľmi bál... Tiez mal 65ked mu v auguste amputovali.... Neboj dá sa to zvládnuť,aj kkeď je to tazke....držte sa

smile301
27. okt 2016

Dobrý večer, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc pri vyplnení a rozposlaní známym dotazník ktorý majú amputovanú jednu alebo obidve dolne končatiny anonymne vypracované použijem v diplomovej práci. ďakujem pekne za ochotu.
https://docs.google.com/forms/d/1utrQQnhF9Sygcv...

petrmuk
6. sep 2017

Podotech sro .ortoedicke pomocky staráme sa o amputovanými pacientov.vyroba protéz tel.kontakt 0911538048 Merheim Richard ortopedicky technik

branko30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz