Cukrovka 1 typu - opatrovateľský

mickacicka
8. jan 2023

Dobrý deň dcérka má 6 rokov ,ma cukrovku 1.typu plus celiakiu a neschválili nám opatrovatelsky ...vraj pokým sa vie obliecť a sama najesť tak neschvalia ...ze teraz skoro každý druhý ma cukrovku ...ona ma strašnú cukrovku stále jej to skáče boli sme aj v Ľubochni ma aj senzor bude mať aj pumpu inzulinovu a stále nieje poriadne nastavená...chodila som do práce dcérka do škôlky mala clasny sestričku ale bola stále chorá po doktoroch a ja som snou musela ostať doma a dali mi výpoveď mate stým niekto skusenosti

stanulienkat
8. jan 2023

Toto naozaj nie je diagnóza na opatrovateľský- ale ani zďaleka. S touto diagnózou, ak sa nastaví liečba, tak sa dá úplne plnohodnotne žiť.

zara0201
8. jan 2023

S pumpou to bude úplný luxus

pribinak
8. jan 2023

Kolegyňa má syna diabetika. Nepovedala žiadne dávky, iba kompenzáciu na stravu. Mal rok odklad do školy. Má totiž pero, tak aby si vedel natiahnuť dávky, lebo ani na to nebola ucitelka ochotná dohliadnuť

alandra
8. jan 2023

Bože,ja fakt nechápem načo si dávate pri DIA 1 žiadosť na opatrovak, moja dcera má tiež DIA 1 a k tomu aj detsky autizmus,ja ten opatrovak mam ale na autizmus.A úprimne keby neni autistka tak ma ani len nenapadne si o to žiadať.Más inak zdravé dieťa a ked budete mat pumpu bude to pohoda.

mogaa
8. jan 2023

no dieťa pôjde do školy, tam chodiť musí - cukrovka - necukrovka....a ty tam s ním nebudeš.....takže je jasné že ti to neschvália...treba v rvom rade nastaviť správne liečbu, ideálna je tá pumpa alebo teda dať dieťaťu odklad...teraz už majú byť aj v školách zdrav.sestry, tie budú práve na takéto prípady, kedy treba pichnúť inzulín(samozrjeme aj zmerať glykémiu) a ošetrovať drobné úrazy.....

biancarv
8. jan 2023

@mickacicka ahoj. Môj mladší syn má cukrovku 1 typ okrem iného. A ani ma nenapadlo , že by som mala ostať doma a poberať opatrovateľský. Normálne chodím do roboty. Syn má senzor, a 4 krát denne si pichá inzulín, samozrejmosťou je presný jedálniček na sacharidy. Pumpu budeme mať časom aj my. Keď mu chorobu diagnostikovali naštudovala som si veľmi veľa literatúry a sama mu dávkujem jednotky inzulínu podľa potreby. Máme veľmi dobré hodnoty. Len keď je prechladnutý, tak má vyššie hodnoty, ale vždy v rámci normy. Chodíme do KE na kontroly a doktorka nás vždy chváli ako nám to skvele ide. Tiež je častejšie prechladnutý, v priemere každý druhý mesiac raz. Poznám viac detí s týmto typom cukrovky a majú aj celiakiu a normálne chodia rodičia do roboty. Nikto z nich nemá opatrovateľský. Mne naozaj hlavne odborná literatúra pomohla, aby som chorobu čo najlepšie pochopila a reagovala na každú zmenu hodnoty primeraným spôsobom. Želám dcérke nech sa jej darí a nech máte čo najlepšie hodnoty.

biancarv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mickacicka
autor
8. jan 2023

@alandra to áno ani ja som to nechcela len keby to chápali aj každej robote to jednej ta ani enzoberu a z druhej ta vyrazia lebo nikto neberie ohľad na to ze máš choré dieťa a určite prvý školský rok aspoň na začiatku musím byť snou aspoň ju niekde cakam mimo triedy alebo podobne podľa toho ako sa dohodneme s ucitelkami ale každý hovorí ze cukrovka nič nieje co je veľká somarina keď sestrička škôlke padne 3 krát so hypoglykemie dieťa v týchto rokoch ma glykemie rozlietaný raz sa viac hýbe raz menej nedá sa to presne nastaviť snažili sa aj v Ľubochni aj v BB aj Martine ja nemám problém pracovať ale každý si pozná svoje dieťa a vie ze ma potrebuje a snažím sa nájsť tu najlepšiu alternatívu hlavne pre moje dieťa každý prima cukrovku inak každé telo je iné len si nemyslím ze dieťa je pripravené brat túto zodpovednosť na seba aj keď sa naučí toto musíš takto toto takto je to stále len dieťa nemusí to tak spraviť ide mi o dobro nej ale samozrejme ze z niečoho sa žiť musí....na úrade povedia ze cukrovka nič nieje a v škôlke stým majú veľký problém ze je to veľká zodpovednosť aj pre učiteľky a čo má robiť ptm to dieťa akože nehnevajte sa ale toto je dosť choré celé....a 20e na stravu extrémne pomôže co stat dá dole klobuk

kristinapetronela
8. jan 2023

Jasné že musíš byť stále po ruke . A dieťa s diabetom nie je zdravé dieťa ... Ja som sa teda nahodila do školy pichavat inzulín .ráno navazit jedlo .stále byť v strehu kedy zavolá učiteľka že jej je zle a boli ju brucho

mickacicka
autor
8. jan 2023

@kristinapetronela
Presne tak konečne niekto kto ma chápe ďakujem krásne za vyjadrenie

kristinapetronela
8. jan 2023

@mickacicka kľudne možeme zajtra súkromné správy ... Veď keď dieťa niekde odpadne tak zodpovedná budeš len ty a kto tu písal že to nič nie je tak mu prajem tiež toľko prebdených noci. Ešte som ani jednu noc celú nespala odkedy má mala cukrovku