Aróma difuzér nefunguje ako má

23. sep 2020

Ahojte všetci!
Idem si k vám pre radu, nakoľko ste tu všetci veľmi múdri 🙂
Dostala som aróma difuzér. Všetko ide ako má až na jednu vec. Keď nakvapkám do vody eukalyptový olej, tak nejde z difuzéru vôňa. :( čo robím zlee?

natycaga
24. sep 2020

@berry266 infantilna je zena na modrom koniku, ktora tu zverejňuje svoj život a fotky 🙈 nesliedim, iba ma zaujímalo ako taká osoba vyzera. Ty nie si aromaterapeutka, to je jasné. Ved tomu vôbec nerozumieš.

ckatka
24. sep 2020

@natycaga o mňa a moje dieťa sa naozaj báť nemusíte
Informácie mam. Aj skúsenosti. Nie som predajca ani nič...takže nemusím tu obhajovať nikoho. Vyskúšala som viaceré značky ale pravdupovediac na Doterru sa zatiaľ žiadna nechytá...

natycaga
24. sep 2020

@ckatka tak žijete vo veľkom omyle a placebo pocite.

ckatka
24. sep 2020

@natycaga 😂 áno...určite na zápal močových ciest, tehotenské nevoľnosti, vysoký tlak, tehotensku cukrovku ci stipanec od komára alebo herpes pomôže placebo... 🤦‍♀️

natycaga
25. sep 2020

@ckatka veď keď ste si to vsugerovali, jasné, že pomáha. Ja nikde netvrdím, že esenciálne oleje nepomáhajú. Naopak, sú veľmi potrebné, ale sto percentne prírodné esencie a nie vonné oleje..

ckatka
25. sep 2020

@natycaga
Toto zrovna riešil niekto nedavno. Tu je odpoveď:

Dnes som dostala otázku, či má doTERRA nejaké certifikáty kvality esenciálnych olejov. A či je naozaj možné užívať doTERRA esenciálne oleje vnútorne.

Odpoveď na obe otázky je ÁNO.

1. doTERRA ako jediná spoločnosť predávajúca esenciálne oleje zverejňuje výsledky analýzy čistoty a chemický profil jednotlivých šarží jednotlivých olejov na stránke sourcetoyou.com. Sú to výsledky testovania nezávislej spoločnosti Aromaptic Plant Research Centre (APRC). Táto spoločnosť testuje oleje rôznych firiem a dodávateľov.
APRC overuje čistotu (že olej neobsahuje kontaminanty alebo pridané látky, ktoré by olej falšovali) a chemické zloženie oleja (že olej zodpovedá očakávanému chemickému profilu pre čistý esenciálny olej daného druhu rastlinky).
Stačí do vyhľadávania zadať číslo šarže uvedené na spodku vašej fľaštičky.
Ja som dnes vyhľadala olej Limetka, šarže 182566Y, ktorú som našla na spodu fľaštičky. Na fotke ako výsledky vyzerajú🙂

2. Veľká skupina doTERRA olejov a zmesí je podľa nových európskych etikiet zaradená do kategórie "Ochucovadlo" (For Food Flavoring), čo teda priamo hovorí, že ich môžeme a budeme užívať vnútorne🙂 Takto to nájdeme aj na etiketách týchto olejov.

Čistota, účinnosť a bezpečnosť sú hlavné piliere, na ktorých doTERRA stavia svoju kvalitu esenciálnych olejov. Tak sa rozhodli, keď firmu zakladali. A svoj štandard kvality označili CPTG - Certify Pure Therapeutic Grade - Čistá certifikovaná terapeutická trieda. Kvalita má pre nich 2 úrovne:
1. Certify Pure - len čisté prírodné zložky, tak ako si ich rastlinky vytvorili, žiadne pridané látky, žiadne kontaminanty, nič čo tam nemá byť
2. Therapeutic Grade - požadovaný chemický profil - to, čo tam má byť, v množstve a pomere pre požadovanú účinnosť.

Ak sa bavíme o tom, či.maju VŠETKY oleje 100%tne tak samozrejme nie, mnohé z nich sú už na použitie pripravené zmesi.
Čisté oleje sú obvykle príliš silné a keď kupujem tie čisté jednodruhove, väčšinou ich pred použitím treba ešte zriedit. (Tým pádom mi fľaška vydrží omnoho dlhšie ako napríklad olej z drogérie).
Neviem o co vám ide ale končím tuto debatu. Liečte sa ako.viete mne je to jedno. Ja si seba a svoju rodinu budem kurirovat v súlade so svojím presvedčením. Ci už to bude.dottera alebo iná značka (mam ešte dve tri ktoré používam).

kiki234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz