Atestácia v Ružomberku - skúsenosti

lienka361
20. sep 2017

Dobrý deň,

mám napísanú prvú atestačnú prácu na KU v Ružomberku. Chcem sa opýtať, či sa táto práca vkladá do systému CRZP. Už som písala na štúdijné oddelenie ale odpoveď som nedostala ☹ Nemáte niekto s tým skúsenosti?

Ďakujem 🙂

svetlana35
20. sep 2017

@lienka361 nie nevklada

lienka361
autor
20. sep 2017

Júj ďakujem, nemohla som to nikde nájsť a už to chcem mať z krku a aby nebolo, že som to nevložila do CRZP 🙂 Ďakujem

svetlana35
20. sep 2017

@lienka361 ja ju tiez pisem, len mi to trva 🙂

lienka361
autor
20. sep 2017

Držím palce 🙂 mne trošku posunuli termíny kvôli zdravotným problémom, ale našťastie som to dopísala 🙂 len som nevedela ako je to s tým systémom :-/

rosabella
20. sep 2017

@lienka361
@svetlana35
Poraďte mi, prosím. Ako ste si vybrali tému atestačnej práce?

pribinak
20. sep 2017

@rosabella no vsak podla toho čomu sa venujem, v com som "doma"

rosabella
20. sep 2017

@pribinak Toto som počula už viackrát, keď som sa pýtala tých, čo to už absolvovali. Lenže táto odpoveď mi je naprd. Ja sa pýtam: Podľa čoho alebo ako si si TY vybrala svoju tému? Ale priamej odpovede som sa zatiaľ ešte nedočkala... Možno teraz....?

svetlana35
21. sep 2017

@rosabella ved si yber podla okruhu tem, su tam vyucovacie m etody, klasifikacia ziakov, a pod. Len si to uprav na daný predmet z ktoreho robis atestacku

annazozelenehodomu1
21. sep 2017

@rosabella Ja napríklad rada používam didaktické hry tak som písala o využití didaktických hier. Čo rada používaš o tom sa Ti bude lepšie písať. Najprv som si vybrala tému až potom som ju zaradila do jedného z daných okruhov.

rosabella
21. sep 2017
20iffka
29. sep 2017

@rosabella ja som mala tému Didaktické hry v chémii (mala som ich kopu v šuflíku, čo si vyrábam) a dala som to na papier, najlepšie je tému si zvoliť tak, aby si tie veci okolo toho už mala... ľahšie sa o tom píše 😉 teraz si robím druhú , tak uvidíme

zastupkyna
27. nov 2017

Ahojte, chcem.sa opytat ako je to s atestaciami v RK, mate skusenost? Mna zaujima najma to, ci robia problemy s pracami, alebo je to tam celkom priechodne. Dakujem za odpoved. M.

20iffka
29. nov 2017

@zastupkyna ja čo som počula na vzdelávaniach, tak v RK s prácami vôbec nerobia problém, čo sa týka teórie, tak si ťahajú otázky z 5tich okruhov, a teda sa učia 5 okruhov, ja som robila atestáciu v Prešove a tiež z prácou nebol problém, a učila som sa len 1 okruh, do ktorého spadá moja práca 😉 takže sa mi to viacej páčilo...

zastupkyna
29. nov 2017

Dakujem velmi pekne za info. M

nufanek
4. sep 2018

@rosabella ahoj, ako si si nakoniec vybrala tému? Mám pocit, že som v rovnakej situácii, zdá sa mi to všetko veeelmi teoretické a neviem čo si vybrať 😒

rosabella
15. sep 2018

@nufanek Mala som naozaj dilemu. Chcela som čítanie s porozumením. Nakoniec som si vybrala zlepšovanie čítania s porozumením zavedením čitateľských stratégií. Chodila som aj na podobné vzdelávanie, takže sa mi celkom dobre písalo.

rosabella
15. sep 2018

@nufanek A veľmi mi pomohlo predatestačné vzdelávanie, odporúčam absolvovať ho.

amima
15. sep 2018

@20iffka ahoj, ja uz mam prvu, ale tu som robila este pred desiatimi rokmi podla stareho systemu - este nebolo treba kredity atd... nahovaraju ma na druhu. V com je ina ta druha - okrem teda rozsahu... ? mne sa do toho akosi nechce...

martinarak
23. sep 2018

Ahojte,chcem sa opytat ako prebieha predatestacne studium? Koľko stretnutí bolo? diki 😉

rosabella
24. sep 2018

@martinarak predatestacne k 1. Atestacii

ma rozsah 36 hodin prezencne. Zalezi na skolitelovi, kolko da stretnuti. V Ziline som absolvovala 5 stretnuti.

susanne6
25. sep 2018

@martinarak ja v Ružomberku, asi 5, 2krat som mohla chýbať ak si dobre pamätam 🙂... ale tak mne to nedalo nič, akurat stretka s kamoškou z výšky :D

martinarak
26. sep 2018

@rosabella dik za spravu a v ziline si kde robila predatestacne? dakujem za odpoved

martinarak
26. sep 2018

@susanne6 ahoj dik za spravu, ale pocula som ze ked robis predatestacne atestacia sa robi lahsie,je to pravda?

susanne6
27. sep 2018

@martinarak tak to neviem...na obhajobu atestacie cakam. Len som tym myslela,ze mne osobne tie stretnutia na predatestacnom nic nedali.

20iffka
8. okt 2018

@amima ani mne, ale kedze som s dcéru ostala sama, tak kazdá koruna mi je dobrá.... iná v com? treba robiť výskum (dotazníky, statistiky, alebo čo si zvolíš, je toho veľa, pedagogiký experiment atd.) je zlozitejsia, ale ked je dobrá téma da sa, ja už písem, 1x mám odkonzultovanú, tento mesiac chcem este odkonzultovat a do konca roka odovzdat, nech mam pokoj, aj kredity zbieram, na kreditovy priplatok, proste chcem dosiahnut co najvyssi plat a hotovo...😉 drzim palce papa

amima
8. okt 2018

@20iffka jej, ty si zlata, ze si mi odpisala 🙂 este ma zaujima rozsah. Diky

rosabella
17. okt 2018

@martinarak v MPC

dadinamartanka
25. nov 2018

Ahojte, prosím Vás robil niekto prvu atestačku v ružomberku??? ake temy ste mali, o com ste pisali, dajte mi niekto typy nech sa od niecoho apson odrazim,....chodila som aj na predatestacne, ale aj tak mam v tom hokej. Neviem do akej miery to ma byt overovane, atd... kolko hodin na overneie.... Za rady vopred velmi pekne dakujem.

zuju2
27. nov 2018

@dadinamartanka Ja som písala z TV pohybové hry. Odovzdala som koncom júna a stále čakám ..

zuzanabanacka
8. jan 2019

Dobry den, chcela by som sa spytat, ked by som si chcela spravit prvu atestaciu, tak musim mat nazbierane kredity ? A mat aspon 5rokov praxe,alebo ako to je? Dakujem