Austrália s malými deťmi. Aký je tam život?

juju
10. júl 2011

ahojte, v auguste 2012 pravdepodobne pojdeme na rok do Australie, manzel pracovat a ja budem v domacnosti s jednym vtedy 2,5 rocnym dietatkom a s jednym (dufam, ak sa podari, chcem otehnotniet na jesen) malym miminkom. chcem sa opytat, aky je tam zivot s miminkami a detmi, ci je tam draho, daju sa tam kupit lacne detske veci (tahat z tadeto vsetko sa neda), je tam dobry sortiment bio/eko vyrobkov, existuju detske kluby, kluby pre mamicky vo velkych mestach,....? a vsetky postrehy, rady a tipy su vitane. chcem sa tak trochu psychicky na to pripravit. Zahranicie nie je problem, uz teraz nebyvam na SK a mam cudzinca manzela, ale je ine byvat niekde v Europe, na skok domov ako na opacnom konci zemegule. Dakujem!

nithy
12. jan 2016

@hroma podla tvojho prispevku usudzujem, ze si si este nepozerala ako je to s odstahovanim do Australie - vizovy proces je zdlhavy, narocny a pokial tvoja profesia nie je v zozname ziadanych povolani, tak velka sanca na pracovne / pernament resident visa nie je.. Odporucam si najprv precitat a prestudovat ako je to s vizami 🙂 Taktiez by som sa informovala ako si na tom s titulom, lebo to, ze mas na Slovensku doktorat nemusi automaticky znamenat, ze ti ho uznaju aj tu v Australii....
http://www.australia.gov.au/information-and-ser...
http://www.dalgety.sk/sk/firma/

hroma
12. jan 2016

@nithy dakujem. Viem ze je to zdhlavy proces, vraj 12-15mesiacov... niekedy aj rychlejsie... len akosi som sa nedopatrala k ziadanym povolaniam... neviem ci zle hladam... dakujem za linky pozriem sa na ne.. tituly mam medzinarodne uznavane, tak by s tym nemal byt problem. O rok si chcem robit docenturu, mozno to bude lepsie z hladiska atraktivity... uvidiiiim...popozerame.. iste je ze na jar dom predavame... pojdeme do mensieho ...

hroma
12. jan 2016

@nithy v dalgety je zoznam..vdaka.. a je to tam...som pedagog..a hlavne specialny pedagog s problematikou vzdelavania sluchovo postihnutych. 🙂

petah82
20. jan 2016

@hroma specialny pedagog je super. tu su take specializacie vazene. uplne najlepsie by bolo nadviazat kontakt s nejakou uni a informovat sa. inak je to risk, tituly mozu byt medzinarodne uznavane, ale australia je obcas narocna a vyzaduje vlastne tituly, alebo uzna europske tituly na nizsi stupen ako naozaj su. viem iba z pocutia. ja by som zacala tym.
myslim, ze dcera to bude o 3 roky tazsie znasat, predsa len uz u nej potom zacne puberta pomaly. ale myslim, ze teraz v tych 10-11 na to rychlo zabudne a zapadne. deti su naozaj flexibilne. poznam 45 rocneho co sem prisiel ako 12 rocny s rodicmi slovakmi, hned siel do skoly, je doktorom teraz. citi sa ako australan. po slovensky rozprava uplne super, to je fajn, ze z takeho veku uz nezabudnu slovencinu lahko.
ze nie ste s partnerom manzelia vobec nevadi. ked na to pride, ze by ste sa pokusali o Permanent resident / skilled visa budete dokazovat, ze mate trvaly vztah, ste ""druhovia"" 🙂 spolocne dieta? spolocne fotky, dovolenky. spolocny najom, adresa. spolocny ucet a taketo veci, niekde na dalgety sa o tom pise.... na tom papieri tolko nezalezi. oni naozajstny vztah posudzuju ako manzelstvo.

my sme sa sem dostali cez dalgety. s permanent res. uz z eu.
my sme sa neponahlali, takze sme si lezerne vybavovali papiere a veci, co nam dalgety nakazal vybavit. do roku sme mali viza. urcite sa da aj rychlejsie vybavit. je to len o papieroch a dokumentoch a prekladoch. najvacsi zadrhel je, ze skilled viza maju obmedzeny pocet na rok. takze realne to funguje tak, ze na zaciatku fin. roka, co je tu jul, otvoria podavanie ziadosti o skilled na dany rok a ked sa vycerpa pocet, tak dalsi ziadatelia ""!!z celeho sveta!"" musia cakat do dalsieho jula a potom podat svoju ziadost o skilled znova a dufat, ze sa zmestia. tento rok bolo tu z toho HALO, lebo otvorili v juli a v septembri uz bolo plno. ziadosti sa viac neprijmali... :-O tu je nieco k tomu, neviem najst lepsi clanok, co som vtedy videla... https://www.acacia-au.com/general-skilled-migra...
good luck! a keby nieco, pytaj sa :D

hroma
14. feb 2016

@petah82 jeeej super.. vdaka za prispevok...

pulpetik
17. apr 2016

@petah82 ahoj, chcela by som spytat ci je celky rozdiel vovybavovani PR a temp skilled visa? V ktorej casti au byvas? Dakujem a pekny den 😀

petah82
17. apr 2016

@pulpetik rozdiel pri vybavovani nie je. rovnake papiere sa dokladuju, rovnake sa vypisuju. je to o tom, kolko bodov nazbieras za prax, vek, vzdelanie, AJ, zdr.prehliadku.... na IELTS treba viac bodov, ked sa chces uchadzat o PR. ale ked si uz tu, je to neporovnatelne. ako PR mas zdravotnu starostlivost "zdarma". my dospeli platime z vrecka polovicu sumy z navstevy lekara. deti neplatia nic. tak isto mas narok na prispevky na skolku, danove ulavy a ine prispevky. napr. aj na byvanie malicky prispevok, na energie... ako temporary nemas narok na nic. ist sem s dietatom bez zdr.poi. by som nesla. privatne stoji dost vela. a platit ho pre vsetkych 3 to by sme sa nedoplatili... skolka je tiez celkom draha, vracaju nam polovicu nakladov... danove ulavy urobia tiez svoje, potesia tie tisicky navyse. urcite zainvestovat cas aj nervy do PR. manzel bol na IELTS 4x, aby nazbieral body, co potreboval.... temporary je pre ludi, ktori ani za nic nenazbieraju vela bodov, su starsi alebo tak, ale ak maju chybat len dobre znamky na IELTS, treba zabojovat 🙂 my sme uz pochodili polku au :D boli sme v Perthe, teraz Sydney a o par dni sa stahujeme do Brisbane 🙂

pulpetik
18. apr 2016

@petah82 jej super..dakujem krasne za odpoved 😄 a kde byvate teraz??nam by sa pacilo perth. Momentalne sme v uk a odtialto chceme vybavovat. Ako dlho tam ste a co s manzelom robite za pracu? Je tazke dostat dobre platenu pracu? Dakujem a krasny den 😄

pantalon
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
konvalinka77
3. apr 2018

Ahojte. Uz sa tu sice davno nepísalo,ale skusim.. Pravdepodobne sa stahujeme v lete do Brisbane s muzom a 4 rocnym synom. Najde sa tu dobra dusa, ktora tam byva tiez a mohla by mi dat par tipov, pripadne uz potom kavu na mieste? :D Vďaka! 🙂

petah82
3. apr 2018

@konvalinka77 my sme v brisbane. V redcliffe. Mam 7r syna.

konvalinka77
2. máj 2018

@petah82 Ahoj. Dík,za reakciu. Nakoniec sa veci zmenili a ideme do Sydney. Čakáme na schválenie víz.
Koľko ste už v Austrálii? Zazili ste aj skolku? Aky maju skolsky system? Vedela by si mi nieco blizsie povedat,ak budes mat chvilku casu? 🙂 Dakujem. 🙂
Momentalne riesime aj vyber poistky..

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz