Autosedačka s pultom, či bez?

vivien16
5. máj 2019

Aké máte skúsenosti, je lepšia tá s pultom alebo tá čo má pasy? Ďakujem

lubik87
6. máj 2019

@yanni má eú značku aj normu takže vhodná je ..to že ti ju ukázalo na filipinach neznamená že je predajná len tam a nepoužitelna v eú 🙂 brat.ma.dokonca.autosedacky v Seat Alhambra vstavané 😄 a to je už iná paráda ked budem mať prachy bokom tak vymením za.tie aj ja a bude.pokoj:)

meluela
6. máj 2019

@candii tak potom to urcite ano, v tej skupine to byva take kultivovane, to skor na ploche sa to obcas zvrtne 🙂

lilia7k
6. máj 2019

Prvorada je bezbecnost a to tie pultikove su viac bezpecne pri potencialnom naraze. Druha vec je,ze dieta si pri pultikovej v ziadnom pripade nedociahne rozopnut bezpecnostny pas,ktorym je pultik pripnuty,kdezto pri padovych sedackach som este nevidela dieta,aby sa aspon nehralo s pasom a nepresuvalo ho do polohy,v ktorej uz to dieta neochrani.
Druhorade je pohodlie,ale aj to je v pultikovej zabezpecene,pritlacene tam dieta nieje,moja si vedela na pultiku aj zdriemnut,popripade sa na nom hrat.
Urcite by som detom pocas jazdy nedavala nejake pridavne pultiky.
Cestovali ste uz lietadlom? Najbezpecnejsie pre pasaziera je,ked ma operadlo vzpriamene,stolik zlozeny a samozrejme pas priliehavo zapnuty.
Ako byvala letuska viem,o com hovorim 😉

boro1113
6. máj 2019

@vivien16 zalezi ake stare je dieta. My sme skoro do roka (je to.podla velkosti dietata) vozili v protismere takze sme volili sedacku s touto.moznostou. potom sa sedacka len otocila a vozili sme v smere jazdy. Dalsia vec je polohovanie sedacky. Nie vsetky su polohovatelne tak aby dietatu nepadala hlavicka ked spi. Tak aj na to pozerajte. Fakt najlepsie je zobrat dieta do obchodu a vyskusat danu sedacku rovno na modele sedanky v aute. Treba vyskusat vsetky funkcie aj polohovanie. Ci s pultikom alebo bez uvidite ako sa dieta v tom citi. Nas do pultikovej nechcel. Tak nech vyberiete tu naj. Pekny vecer.

yanni
7. máj 2019

@lubik87 Hod prosimta foto tej vasej sedacky a aj certifikaciu pre EU. Ja si ju najak neviem predstavit z tvojho opisu.

marybery
7. máj 2019

My máme s pultikom a neviem si vynachváliť. Inú ani nechcem. Jednak je dieťa lepšie chránené a jednak sa tam zahrá, napapa, pospi si na pulte a nevyvlecie sa z neho, ako som videla u bezpultovych

matka5541
7. máj 2019

My máme dve autosedačky bez pultikov ale s bočnými protinarazovymi systémami a veľa s deťmi cestujeme. Pospinkaju si v nich a aj sa zahraju. Pultiky nám nechýbajú. 🙂 ;)

meluela
8. máj 2019

@yanni ahoj, mas prosim nejake linky na info o tom ze 3bod pas auta v 15-36 je lepsi nez 5 bodovy pas smere? Ja vozim zatial v tej protismernej maxwayke, dieta ma nieco cez 3r takze este kludne mi v nej rok vydrzi aj viac, ale neskor pojde do bratovej pallasky 15-36 (skusala som a uz jej je na vysku ok) a u starych rodicov je tiez cybex 15-36, tak zvazujem ci uz povolim jej pouzivanie aspon na kratke cesty po meste. V maxwayke by som ju rada nechala co najdlhsie, ale tiez ma to laka kvoli mojmu miestu na nohy ze by som si ich mohla konecne zasa vystriet 🙂

yanni
9. máj 2019

@meluela Ked budem mat cas, tak ti to najdem. Ja som na FB v jednej nemeckej reboarder skupine, tam su zastupeni aj experti (Kindersitzprofis, Zwergperten atd.). Okrem ineho sa tam denno denne diskutuje samozrejme aj od sedackach "po ere reboarder". Tam to bolo niekolkokrat spomenute. Ono to je toho tam vela, aj videa atd. musism pokukat. Momentalne som ale dost busy. Ale v provm rade ide o to fixovanie, zlomene väzy pri celnom naraze v 5bodovom zapinani, kedze silne trhnutie a tie poptuhy nepovolia co sa v 3 bodovom pase z auta nestanie, kedze ten pri naraze povoli.