Autosedačka s pultom, či bez?

vivien16
5. máj 2019

Aké máte skúsenosti, je lepšia tá s pultom alebo tá čo má pasy? Ďakujem

sandri
5. máj 2019

odporucam ist do obchodu a dieta posadit do jednej aj do druhej. Mnohym detom tie pultiky vadia a odmietaju v tom sediet. Ja ked som videla, aky je tam maly zacvaknuty tym pultikom a predstavila som si tam seba pocas 4 h jazdy autom, radsej som volila pasovu. Hoci ta pultikova by mala byt bezpecnejsia...

lubik87
5. máj 2019

@vivien16 my.mame.s.pultom mala sa na Tom pulte.aj hra ..vôbec nieje pricvaknuta miesta je tam dosť a keďže má.aj pásy tak vôbec.ju teda obmedzujú tie ako pult

darinagod
6. máj 2019

ako osobne by som bola skor za sedacku bez pultika. dietatko sa vie prehrat cestou aj bez neho alebo sa dalu na ali zohnat aj take pridavne pultiky, ktore nie su az take robustne. no ako mozno by neboo od veci ist tu sedacku kupovat s dietatkom a uvidis, v ktorej sa mu bude lepsie sediet

nikusiak9
6. máj 2019

Na aliexpresse najdes yaky pultik kde si vie dat aj omalovanky a kreslit a hocico robit ale lepsie ako byt zacvaknuta v pulte

lubik87
6. máj 2019

@darinagod @nikusiak9 a vy ste mali v tej sedačke dieťa ? Asi nie lebo tam nieje vôbec pricvaknute...a. nejde tam o to či sa môže.hrat na pulte alebo nie ( a už vôbec nie omaľovánky 🙈)ide o bezpečnosť pri náraze pozri si crash test

nikusiak9
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikusiak9
6. máj 2019

@lubik87 ano mala a presne som pozerala zahradnicne crash testy kde zlyhali pri celnom naraze prave cybex sedacky s pultikom. kedze dietatu hlava a vrchna cast leteli cez pultik dopredu a znovu dozadu a zas dopredu.

meluela
6. máj 2019

@lubik87
@nikusiak9
@vivien16
mala som taku sedacku a dala som za nu dost vela penazi, lebo som mysela ze je to to najlepsie pre moje dieta ... dieta v nej bolo spokojne, v tomto problem nebol .. ale pre druhe som aj tak kupovala inu, kedze som si o tom nastudovala viac nez tvrdenia vyrobcu a adac testy ... tieto sedacky su potencialne nebezpecne pre dieta, je tam pri realnej havarii (ktora je vacsinou ina nez to co sa bezne testuje) nezanedbatelne riziko ze vyleti, velke riziko poranenia chrbtice a hlavy (v porovnani s protismernou sedackou), riziko poranenia hrude a organov brusnej dutiny, ktore bezne v spotrebitelskych testoch nemeraju. tieto sedacky boli podla mojho nazoru navrthnute tak, aby excelovali v spotrebitelskych testoch v presne zadefinovanej modelovej situacii, zial ich vykon v podmienkach realneho sveta a zivych deti je ich vykon iny

janulik2008
6. máj 2019

My mame bez a sme spokojni. Mala ma 4 a este stale su jej pasy 5 bodove ok

meluela
6. máj 2019
matka1989
6. máj 2019

Co je akoze na tych pultikovych take super? Ved tam dieta nie je ani poriadne priputane ... nehovoriac ze najnovsie maju byt autosedacky protismerne co sa tu neda povedat a sedacka je od 9 kil 🤦‍♀️

lubik87
6. máj 2019

Baby neviem aké ste mali by ale.ja mám pult + pásy čiže to čo je na obrázku nehrozí...bez pásov by som tam dieťa nedala veď to je jasné že odtiaľ.vyleti 🙄doniesol ju muž zo zahraničia. Klasický 5 bodový pás plus pult

matka1989
6. máj 2019

@lubik87 u nas sa bez pasov predavaju ... len autosedaxka plus pult

lubik87
6. máj 2019

@matka1989 tak to potom rozumiem ...takú by som určite teda nechcela...veď by mi z nej mala vyliezla cestou 🤔

matka1989
6. máj 2019

@lubik87 neviem my ju nemame dcera v nej nechcela byt pult jej vadil. Ale na sedacku sa zasunie akoby pult a cez pult sa dava pas z auta. A je od 9 kil takze neviem. Ja tiez nie mala ma 5 bodovu kt sa neskor dava na pasy z auta

candii
6. máj 2019

Máme Cybex Pallas Mfix a 2fix, nemá ako vyletieť, keďže je tam fixované pultom a pasom od auta, ak sa používa v správnej kategórii a dieťa má na ňu výšku a aj dostatok Kg nie je šanca aby s tadiaľ vyletelo.

meluela
6. máj 2019

@lubik87 to mas asi nejaku americku (splna to vobec europsku normu?) .. stare americke sedacky z 90tych rokov boli taketo ...

@darinagod
@nikusiak9 na tie pultiky z ali inak tiez pozor ... nepreslo to vobec crash testami a moze to byt velke riziko pre dieta v pripade nehody ...

@candii zial, moze odtial vyletiet, staci aby sa autu pri nehode nadvihol podvozok, co sa vv realite na rozdiel od adac testov stava .. ale my sme uz myslim o tom davnejsie debatovali, takze nema zmysel sa hadat znova ...

lubi40
6. máj 2019

@vivien16 ja osobne som za isofix bez pultika. Dieta sa v sedacke dost poti, hladne na dlhsej trase.

candii
6. máj 2019

@meluela myslím, že v minulej diskusii sme sa nehádali a normálne diskutovali, nemám vo zvyku sa hádať, kvôli opačným názorom. Po preštudovaní niektorých oficiálnych stánok,som dospela k názoru, že dieťa fakt nemá ako vypadnúť, keď je poriadne pripútané a je to v jeho váhovej kategórii, jasné že ak tam dáme bábätko s váhou 9-10kg tak riziko tam je, síce táto autosedačka je od 9kg no tak malé bábo by som tam nedala, nakoľko je mu bude veľká, v tejto autosedačke mám cca 12kg dieťa a teda je tam tak fixované že sa prípadného vypadnutia vôbec nebojím. Ale samozrejme, názor ti neberiem

meluela
6. máj 2019

@candii to si uz nepamatem ci sme sa hadali, skor som mala na mysli ze sme sa stretli v nejakej plamennej diskusii o pultikoch 🙂

lubik87
6. máj 2019

@meluela no americkú nie bola kupovania buď Rakúsko , Nemecko Nórsko ..prečo by nemala spĺňať napríklad aj americká ? Veď aj tu sa predávajú americke auta 🙂 a teda určite 30 rokov ťa sedačka preboha nemá :D

meluela
6. máj 2019

@lubik87 ked to ma ece r/44-03/4 alebo ec r 129 tak sa moze pouzivat v europe. americania maju vlastne normy, u nich napr. je povinna hrudna spona, u nas ju sedacky nemozu mat napevno namontovanu. mozem vediet aky je to vyrobca/model? lebo fakt som v poslednej dobe nic take na trhu nevidela ...

lubik87
6. máj 2019

@meluela keď príde muž domov v stredu tak napíšem pripomeň mi nieje to naša značka takže nepamätám 🙂

meluela
6. máj 2019

@lubik87 toto su tie stare pultikove sedacky, co sa predavali v 90 rokoch v amerike

lubik87
6. máj 2019

@meluela to nie... je skoro rovnaká ako Cybex akurát plus pásy a nie takto ako tu na fotke ale všetko sa spája vzadu na sedačke hore sú také rohy na pretiahnutie pásov a z bokov rovnako...jedine čo ide cez sedačku je upínanie medzi nohami...dá sa použiť s aj bez pultika...myslela som že všetky sú tak robené a nie len pult

lubik87
6. máj 2019

@meluela hovadinu píšem nie až tak zvrchu tam sa iba zaisťuje 🙈má to tak ako klasické pásové 🙂

lubik87
6. máj 2019

@meluela písala som mužovi nedalo mi tak kukol značka je akeeva ale nemá šajnu v ktorom štáte ju kupoval :D pozerala som či nenájdem tu čo máme ale len jednu my ukázalo a tá je iná

yanni
6. máj 2019

@vivien16 ano jedna. Obe su v smere jazdy a potencialne smrtelne pri autonehode. Z pultikovej moze vyletiet, aj ked tu tvrdoa ze nie. Ine je ked tam dieta sedi prave cerstvo priputane a ine je, ked auto narazi alebo do auta narazi ine auto. Tak uz posobia uplne ine sily.
%bodova v smere jazdy v pripade narazu trhne dietatu hlava dopredu a kedze je telo fixovane, len hlava nie, moze si dieta zlomit väzy.
Ak je uz dietz starsie, t.j. nach 4 roky a ma minimalne 15,5 kg nahe, najlepsie 16-16,5 kg, alebo ak je to sedacka podía isize tak minimalne 100 cm a dieta je atolko psychicky vyspele, ze dokaze pokojne sediet, je bezpecnejsia sedacka, v ktorej je dieta priputane uz len trojbodovym basom auta.
Do minimalne 4 rokov plus urcitych mier by som nikdy nevozila dieta v smere jazdy.

A ak by chcel niekto zabrdat, mame vyskusane vsetko (aj pultik-nastastie ten lenv lietadle). Takmer 4 rocne dieta mi sedi v aute v EU aj v Saudi v protismere a este dlho bude (ma ca. 103 cm a ca. 15 kg).

yanni
6. máj 2019

@lubik87 taka sedacka, co ty spominas, nema v EU certifikaciu. Ta znacka je nieco filipinske a na nasom trhu sa sice da kupit vselico ale treba sa riait poêla EU normy, ak checa sedacku pouzivat v EU (pozri si, ci ma ece popripade isize nalepku). Ono pouzivat mozes ale ak domde k nehrde a budes si ziadat kompenzaciu ci uz liecebnych nakladov pre dieta alebo nejake odskodne, ci nieco od poistovne ci zaplatenie novej sedacky, budes mat velku smolu. Nemala si certifikovanu sedacku tak si mozes piskat.

candii
6. máj 2019

@meluela bavili sme sa o tom v skupine "bezpečné autosedačky" so mnou určite len normálne 🙂