Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Balík na poštu - telefónne číslo

22abigail22
19. jan 2021

Pekný deň prajem.

Prosím vás, odkedy je POVINNOSŤOU uvádzať tel. číslo kde chcete poslať balík na poštu. 🤔

Chcela som tak poslať balík a poštárka povedal, že bez čísla sa nedá. Keď som sa opýtala na dôvod, tvrdila, že preto lebo pošta doručenie zásielok neoznamujú (=lístok do stránky). 🤷
Poštárka to dala ako balík na adresu s čím som nesúhlasila lebo tá služba je drahšia a momentálne (kvôli opatrenia v rámci corony) neexistujúca. Čiže v konecnom dôsledku by dotyčná musela ísť prevziať balík na poštu. 🤦

masinka
19. jan 2021

@mirkapp tiez som to tak parkrat urobila, ze som dala svoje cislo.... az mi raz zvoni mobil a tam postovy kurier a ze stoji pred branou ..... zisla som dole zo 4 poschodia s dvomi malymi detmi na rukach a tam nikto.... tak mu volam naspat a on ze je v Ziline a balik ze uz odovzdal... a ja v Petrzalke. Neviem preco to viezol niekomu domov ked to bolo ( aj zaplatene) na postu, ale este mi aj vynadal ze co si to dovolujem dat svoje cislo...

martinkatinka
19. jan 2021

@22abigail22 ty si ale mylis 2 sluzby. Balik na postu je balik, bslicek moze byt doporuceny list do 2 kg.

22abigail22
autor
19. jan 2021

Tak, po prečítaní komentárov (za čo ďakujem) usudzujem, že uvádzať telefónne číslo pri odoslaní "balík na poštu" vždy bola "povinná" ale poštárky na to veľmi nedbali a vedeli prijať balík aj bez nej.
Po Novom roku asi došlo k aktualizácii/update systémov a teraz je uvádzanie tel. čísla povinné nakoľko ich už systém nepustí (povinné ako keď chcete vyplniť epodací).

masinka
19. jan 2021

@22abigail22 prepacim, ale ja mam dobre informacie, posielam denne baliky aj listove zasielky a vlani v decembri sa urcite nedali baliky na postu odoslat bez telefonneho cisla alebo mailovej adresy, muselo to byt ako list..... evidentne mate nekompentne tety u vas na poste

22abigail22
autor
19. jan 2021

@kuka221 ja osobne za celé tie roky môžem počítať na jednej ruke koľkokrát mi bol balík doručený na adresu do rúk. Ani dobierky mi nenosia. 🤦

22abigail22
autor
19. jan 2021

@lucka_ke po novom asi nie (tam asi bude ten problém). Pravdepodobne im to už funguje ako pri epodací.

22abigail22
autor
19. jan 2021

@nelca84
minulý rok (teda v tom decembri) som všetky balíky posielala ako balík (boli nad rozmerov a určite mali 2kg takže by to už ani ako list poslať nemohli). Telefónne čísla neboli na nich písané ale normálne boli poslané ako balíky na poštu nakoľko na zadnej strany podacieho hárke bolo cena "2,70€" a "balík na poštu". Tie podacie si vždy skontrolujem pre odchodom (pre istotu).

22abigail22
autor
19. jan 2021

@martinkatinka
Viem aký je v tom rozdiel. Viem, že si to nepletiem. Už len z toho, že je tam rozdiel aj v cene a podľa zadnej strany podacieho hárku.

simca06022011
19. jan 2021

@22abigail22 tak ked je nieco na postu tak to ide na postu, dorucovatelka s tym nema nic.. oznamenie pride rovno z posty emailom/spravou, ze je tam balik.. ak ide na adresu, tak je to drahsie, dorucovatelka nesie balik, listok nechava.. co je na tom nepochopitelne neviem 🙂

22abigail22
autor
19. jan 2021

@masinka
Tak dávať vlastné číslo asi nie je dobrým riešením. 🙈
Nuž, nemám problém si odteraz vypýtať telefónne číslo. Len som chcela vedieť či je to naozaj potrebný údaj keďže sa jedná o slovenskú poštu a nie kuriérska služba.

22abigail22
autor
19. jan 2021

@simca06022011
Nechápala som to v tom, že raz Vám balík oznamujú a raz nie. Ale keďže je reč o slovenskej pošte, oni fungujú podľa nálady. 🙈

Pri mne bolo vždy jedno ako si dám doručiť veci (či list, či balík či dobierka) vždy si preto chodím na poštu.
A v poslednom čase veľa čítam na FB, že zásielky vôbec neoznamujú a ľudia sa čudujú, že kde sú ich zásielky a už dávno už na pošte. 🤦

lucka_ke
19. jan 2021

@22abigail22 práve oznamujú na uvedené číslo alebo mail, balík na poštu sa ani nikdy inak neoznamoval

simca06022011
19. jan 2021

@22abigail22 no to bolo vzdy ked sa dorucoval balik na adresu, ale ten na postu sa oznamuje emailom/smskou.. a celkom lahko sa riesi dorucovanie.. nam dorucovatelku niekolkokrat vymenili, kedze sme sa stazovali, casto a pravidelne a teraz si nik nedovoli mi ani zlty listok hodit do schranky :D casto idu postarky zo zvyku, balicky (baliky nie, lebo balik nesie iny kurier, nie dorucovatelka co nosi postu) ako listove zasielky ani neberie so sebou ak sa jej to podla "nej" nezmesti do tasky, alebo sa to podla nej nezmesti do schranky... tak nam to bolo vysvetlene :D ale my sme si vzdy tvrdohlavo isli za svojim, ze ma to figu zaujima, proste maju to zapaltene, ceny dvihaju, maju to dorucit (nam to nosili na firmu, od 8 do 17 tam cely den niekto sedi, od ulice jedny dvere ma postarka otvorit...cize ani vyhovorky, neplatili, ze by tam nik nebol a nevedela dorucit, co nam pravidelne na listku zaskrtali, ze adrest nezastihnuty :D Akot eraz by som ich roztrhala, keby sedim doma a hodia mi aj listok, ze tu nie som :D

simca06022011
19. jan 2021

@22abigail22 tak prinajhorsom dat vlastne cislo nie je zly napad, sprava pride tebe a adresatovi napises ze balik ma na poste a podacie cislo je... ale podla podacieho, si to vie aj na webe pozriet a ist si prevziat zasielku

nelca84
19. jan 2021

@22abigail22 postovy kurier funguje rovnako ako ktorykolvek iny, takze ano, je to potrebne. A k ziadnym zmenam v systeme nedoslo, bez kontakneho udaju to system dalej nepusti, takze niekto sa myli. A ci sa dorucuje alebo je potrebne ist na postu zavisi od pouzitej sluzby. Nehnevaj sa, ale som zamestnancom slovenskej posty od r. 2003 a aj ked uz vela rokov nerobim na prevadzke, viem o com hovorim, tak sa ma nesnaz presviedcat o opaku. Ak chces poslat balik na postu, musis udat nejaky kontakt na adresata a bodka.

domisha02
19. jan 2021

@22abigail22 ak máš doporučený list tak ano treba číslo..ak iba obyčajne posielaš tak číslo netreba

nelca84
19. jan 2021

@domisha02 pri doporucenom netreba 🤦‍♀️

domisha02
19. jan 2021

@nelca84 práveže u nas pri doporučenom pýtajú.. ak posielam obyčajne tak nechcú 🤷‍♀️

simca06022011
19. jan 2021

@domisha02 mylis si doporucenu zasielku a balik... iba pri zasielkach "balik na postu" sa dava kontakt... pri doporucenych listovych zasielkach sa nedava kontakt, to ide normalne na adresu. Listky sa k obom vypisuju rovnake

nelca84
19. jan 2021

Toto tu fakt nema vyznam

domisha02
19. jan 2021

@nelca84 ale závisí od toho kto tam je jedna mi povie ze chce číslo ,druha mi povie ze nechce 🤷‍♀️

lintu
19. jan 2021

Na niektorych postach a u niektorych jednotlivcov naozaj funguju specificke pravidla.
Ale cislo/email na baliky na postu je uz taka klasika, ktora tam nesmie chybat.

antoniatonka
19. jan 2021

@22abigail22 neexistuje aby si ho poslala balik na postu bez cisla ci emailu, na adresu ho poslat mozes, bez uvedenia telefonu, no tak ci tak skonci na poste, a nik o nom nebude nepouvedomeny, lebo kurier, ziadny papierik nezanecha ak adresata nezastihne, budete musiet po nom patrat podla podacieho cisla.. ak si poslala nejaku zasielku tvariacu sa ako balik, t.j. napr. v krabici, ale islo to obyčajne, vtedy si cislo ci email nepotrebovala

kubaj
19. jan 2021

@hors A ako sa potom ten adresát dozvedel, že má balíček uložený na pošte? Musel ten "balíček" odísť len ako listová zásielka...

merrysa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merrysa
20. jan 2021

Ved si staci len dat do googlu ,,balik na postu" a najdete tam vsetko co potrebujete. Na stranke posty sa jasne pise, ze je potrebne zadat cislo alebo email, bodka. Kazdy balik ma svoje podacie cislo, podla ktoreho si ho vy aj adresat navyse viete sledovat na stranke posty prostrednictvom sekcie,, sledovanie zasielky". Par dni dozadu mi bol posielany balik, pricom odosielatelka zadala svoje cislo, poslala mi podacie cislo zasielky a ja som si na stránke posty pekne krasne sledovala, kde sa balik nachadza. Taktiez som si tam nastavila svoj email, aby mi chodili notifikacie o zmene statusu zasielky. Ved je to uplne jednoduche ako facka, nechapem vobec tuto burlivu a miestami celkom bizarnu diskusiu okolo takej blbosti. Namiesto konika treba hladat odpovede na otazky na kompetentnejsich miestach a ak niečo nesedí, pytat sa priamo zodpovednych pracovnicok.

hors
20. jan 2021

@kubaj dostal oznámenie. Ja som včera dostala tak isto balíček. Pani mi poslala balík štvrtok platila cez 2,80e nemala na mňa číslo a mala som lístok v schránke včera ráno. Podotýkam ze balíček je v krabici a ma niečo cez 1 kg .Ja som minuli týždeň posielala balík mal cez 1,80 a bol tiež v krabice a tiež sa ma pýtala ci mam číslo alebo mail povedala som ,ze nie a balík išiel aj tak. Fakt neviem od čoho to závisí. Ja som pred Vianocami kupovala určitú vec pani na balík napísala aj číslo na mňa a pošta mi ani nedala vedieť, ze balík mam na poste a to vážil cez 12 kg a popri tom číslo na mňa mali .Balik som mala vyše 7 dni na poste ,až nakoniec mi pani poslala podacie číslo a tak som sa k nemu dostala .Moja vlastná skúsenosť ,takže fakt neviem.

nelca84
20. jan 2021

@hors závisí to od váhy, pokiaľ je zásielka do 2kg, môže to byť aj krabička, tak ide doporučene ako listová zásielka, vtedy sa žiaden kontakt nevyžaduje a oznamuje sa normálne ako list... autorka hovorí o službe balík na poštu, čo je niečo úplne iné a aj iné podmienky podania

charlottha
20. jan 2021

@nelca84 to si myslim aj ja, ze to bude preto tak, lebo uz je to balik. odo mna si tiez takto minule pytali telefonne cislo, no neprislo mi to nijakosi divne

antoniatonka
20. jan 2021

Ak stal 2,80 išiel ako doporučený list tam číslo netreba