Balík na poštu - telefónne číslo

22abigail22
19. jan 2021

Pekný deň prajem.

Prosím vás, odkedy je POVINNOSŤOU uvádzať tel. číslo kde chcete poslať balík na poštu. 🤔

Chcela som tak poslať balík a poštárka povedal, že bez čísla sa nedá. Keď som sa opýtala na dôvod, tvrdila, že preto lebo pošta doručenie zásielok neoznamujú (=lístok do stránky). 🤷
Poštárka to dala ako balík na adresu s čím som nesúhlasila lebo tá služba je drahšia a momentálne (kvôli opatrenia v rámci corony) neexistujúca. Čiže v konecnom dôsledku by dotyčná musela ísť prevziať balík na poštu. 🤦

menox
7. apr 2021

Mala by som aj ja jednu otazku, dúfam že mi poradíte.Môže mi za"balík na poštu" adresát aj zaplatiť alebo to sa nedá pri tomto druhu odosielania?

nelca84
7. apr 2021

@menox myslíš na dobierku? to sa samozrejme dá

simca06022011
7. apr 2021

@menox myslíš dobierku? Samozrejme ze sa dá, prečo by sa nemalo?
Všetko aj s cenami máš na posta.sk v cenníku. Natukas ale služby chceš a váhu a dá ti cenu

menox
7. apr 2021

@simca06022011
@nelca84 Ďakujem. Áno, tak som to myslela, ale tým pádom aj poštovné bude vyššie predpokladam. Ale kebyže nedam dobierku len balík na poštu v tom prípade platí že adresát len prevezme ten balik a neplatí za to?

nelca84
7. apr 2021

@menox jasne, s dobierkou je poštovné vyššie... ak to pošleš bez dobierky, tak bude balík doručený na vybranú poštu a vydaný adresátovi

rora
7. apr 2021

Raz som si zabudla od kupujucej vypytat tel.c. a nechcela som to posielat na adresu, je to predrazene ako slak, tak som tam uviedla svoje tel.c. a ked mi prisiel oznam smskou, preposlala som to dotycnej 🙂 ak by sa to nahodou niekomu stalo....