Bicykel pre štvorročného chlapca

sida456
22. máj 2018

Dobrý večer. Mám 4 ročného syna. Chcela by som ho naučiť bicyklovať. Viete mi poradiť kde kúpiť bicykel ? Najlepšie z bazáru ? Alebo nový ? A aký veľký ? To bude mat len toto leto a o rok budem kupovať další ? S pomocnými kolieskami alebo bez pomocných ? Ďakujem.

kika831
22. máj 2018

@sida456 najlepsie je kupit odrazadlo. Mame s tym velmi dobru skusenost. Syn rok jazdil na odrazadle, potom dostal bicykel- samozrejme bez pomocnych koliesok a do 15 min jazdil sam. Odrazadlo velmi cvici rovnovahu dietata. A co sa velkosti tyka, zavisi od vysky dietata. Najlepsie ist do specializovanej predajne a poskusat, ale pocitam cca 16 palcovy bicykel. Ale ak mozem poradit, naozaj vyskusajte este tento rok odrazadlo a mozno koncom leta uz budete frcat aj na bicykli. Drzim palce

sida456
autor
22. máj 2018

@kika831 na odrazadle fici od 2,5 roka 🙂

deti95060810
22. máj 2018

pozri rajbicyklov.sk

nana1710
22. máj 2018

Závisí od výšky , 16 palcové sú pre vek 4-6 takze by Vám slúžil dva roky. Ak je však drobec tak sa mu bude učiť ťažšie. Hlavne manévrovanie s bicyklom, nastupovanie a vystupovanie. My sme mali 12tku a na tej sa naučili najprv a potom išli na 16tku. Mám však drobnejšie deti. Bicyklovať sa naučili vo veku 3,5 a 4 roky. A chvílu mali aj pomocné kolieska kým si zvykli pedálovať a šoférovať bike, keď som už videla že idu rýchlo a bez problémov odmontovali sme pomocné a naučili sa bez nich za 5 minút. Ešte je inak aj veľkosť 14 to môže byt tiež dobrá voľba - my sme nemali. Ako vravím závisí ake veľké je dieťa niektoré 4 ročne majú ledva 100 cm a niektoré aj 110-115

livisteve
22. máj 2018

treba vyskusat bicykel a cohiktorom obchode, potom uz aj z bazaru vies objednat

yvana74
22. máj 2018

@sida456

podla mna 14” bike, pre priemerne vysokeho 4rocneho zaciatocnika, bude s nim vediet lepsie manevrovat ako s 16”. v obchodoch su vacsinou 12” a 16” a predaju vam 16” s prehladom za par minut, pretoze vysku nan priemerny 4rocny ma 🙂

moj syn bicykluje bez pomocnych koliesok (nikdy nemal pomocne kolieska) od 3,5 roka. ale so 16” bikom sa mu tazsie manevrovalo, tak sme ho vymenili za 14” a bol si na nom ovela istejsi...tak sa rozbicykloval ze v 5 rokoch ma 20” s prehadzovackou.

14” bicyklov je menej ako 16”. my sme kupili na bazare LeaderFox. velmi dobre nam posluzil

norulakp
22. máj 2018

Ja mam 3,5 rocneho syna (vyska 107 cm) a kupil som mu z Bazos.sk pouzivany bike. Ma 12 palcove kolesa, pomocne kolieska nema. V obchode stoji 160 Eur, ja som ho kupil za 40 Eur a je v stave ako novy. Dovtedy jazdil asi rok a pol na odrazadle. Na bicykel som ho posadil jeden vecer bez pomocnych koliesok. Drzal som ho za chrbat asi pol hodinky. Na druhy den zase pol hodinky a uz sam presiel asi 5 metrov. Na treti den uz sam presiel asi 200 metrov. Na stvrty den uz pekne sam bicykloval, len sa nevedel pohnut z miesta. Po tyzdni uz bicykluje zarovno s nami, vie pekne zabrzdit, rozbehnut sa, obist prekazky. Sem tam padne pri zosadani, ale inak bez problemov. Predtym sme mali 14 palocvy bicykel, ale to bol velky a tazky bike prenho a bal sa na nom jazdit. Takze asi take su moje skusenosti. Urcite odporucam ucit bez pomocnych koliesok.

svadba30.maj
22. máj 2018

@sida456 my sme kupovali magurasport.

maminecka2
22. máj 2018

Ja mam vysokeho 4-rocneho syna a ma 12', sice vyzera trosku ako po mladsom bratovi 😀, ale myslim ze ma lepsiu istotu, vie lepsie manevrovat. Vacsi dostane buduci rok, po starsom bratovi.
Zacinal s pomocnymi kolieskami, ale len preto ze chcel bicykel uz ako ani nie 3-rocny. Striedal si ho s odrazadlom. Jedna vyhoda pomocnych bola ze sa naucil pedalovat- lebo toto je dost tazke zvladnut, treba na to zlozitu koordinaciu mozgu, nie kazdemu to ide hned. Teraz sme zlozili kolieska a po par metroch isiel sal, aj toci, brzdi.
Kupovali sme cez bazar, ale kvalitnejsiu znacku.

sida456
autor
5. jún 2018

Dobry vecer. Pisala som prednedavnom a maly uz vie bicyklovat. Jazdi bez pomocnych. Len sa mi casto stazuje ze ho bolia nozicky ked pedaluje. Myslite si, ze je to nezvyk ? Alebo je este maly ma pedalovanie. Mozno trpia klbiky? Radsej odlozit bicykel ? Aky mate nazor nato vy ?

yvana74
5. jún 2018

@sida456
podla mna na pedalovanie maly nie je,
myslim ze je to skor o tom ze na tych malych bicykloch sa fakt naslapu tie deti.
moj syn ked mal 4 roky a boli sme
niekde na bajkoch, a sme isli trosku dlhsiu trasu, tiez dost frflal ze ho bolia nozicky, ale
ked sa jednalo o nahananie sa s chalanmi, tak by odbajkoval aj tour de france 😀
teraz ma 5 a je to dost rozdiel oproti minulemu roku, najma teda ked si vyberie trasu alebo ciel ktory ma rad, tak bajkuje o 106, v bratislave su to napriklad mosty, vzdy si vyberie ktorym ideme na druhu stranu dunaja a ktorym spat, atd a je cely happy, a ked k tomu este prihodi prehadzovacku tak je velky cavo ako to cele ovlada 🙂
a teda najma ten rozdiel vo velkosti kolies, tak to sa mu ovela lahsie bicykluje ked sa az tak nenaslape

sida456
autor
6. jún 2018

Len my mame 12tku a tam musí stále pedalovat, keď chce prestať pedalovat, tak nemôže lebo pedále sa mu stále točia.

laska201
6. jún 2018

Ja ked si spomenien ako som ucila stredneho bicyklovat bez koliecok.Joj no o nervy aj ja ale aj on ze mu to nejde hadzal bicykel o zem ze sa to nikdy nenauci.Dnes ako sagan jazdi.Toto leto budem zas ucit najmensieho zatial s kolieckami aby sa naucil pedalovat.

hanka_se
6. jún 2018

pripajam nasu skusenost - minuly rok dcerka presla z odrazadla na bicykel. Vtedy mala nieco cez 3 roky - kupili sme 12. Ale tazko sa jej slapalo. Tento rok po zime som jej ho opat dala, ale nechcela na nom, zle sa jej pedalovalo. Doslova jej bol maly. V aprili sme jej k 4 rokom kupili novy, velkost 16. Dcerka ma vysku 109cm a 16kg a velmi rada na nom jazdi. Aj sama povie, ze o moc lepsie ako na tom malickom 🙂. Cize to ze ho bolia nozicky, moze byt aj tym, ze je maly a najma male kolesa. A to ze musi stale pedalovat, to nie je dobre

majka99999
6. jún 2018

@sida456 neskusite 16? Moj mladsi ma cca 100 cm a v pohode na tom 16ovom ide, len on ma radsej odrazadlo este (3,5 roka ma). Na 16 nemusi tolko pedalovat. Ked vidim tie odrastene deti pedalovat na tych minibicyklikoch ako o dusu, aj mi je ich luto, lebo idu pomaly. Ono najlepsia je prehadzovacka, ale ta az od 20ky, to vidim na starsom, ako sa mu teraz lahsie jazdi (6 rokov ma dnes a 122 cm).

ninah1486
3. nov 2021

nauc ho bicyklovat s pomocnymi kolieskami a potom casom bez nich

beahavala
5. nov 2021

skús pozrieť cyklospeciality, majú krásne, kvalitné a najmä ľahké detské bicykle