Bojíte sa pádu vlády?

15. dec 2022

Bojíte sa pádu vlády? Ako nás to ovplyvní?

narayan
16. dec 2022

@kaja01 ak myslíš medzi 4 stenami a mrežami, tak im kľudne aj kávičku vlastnoručne urobím.

misinka20tv
16. dec 2022

Ja sledujem historika Eduarda Chmelara, ma celkom dobre názory a vyjadrenia k politic. situácii. Ak by kandidoval, tak on by bol mojou prvou voľbou...

kristiii
16. dec 2022

@jasminkaj ja naopak dúfam, že nevznikne. Ale z iného dôvodu ako to vyznelo. Ja sa obávam, že by sa tak len zbytočne roztrusili hlasy protificovych a protifašistických voličov a ktovie, koľké by preto nedosiahli ani potrebných 5%

vroni
16. dec 2022

@narayan, jo vidíš, ja zase nerozumiem, čo je na tom divne. Tri roky Sulik tvrdí, že Matovic je blázon, dohoda s nim nie je možná a teda vládnuť sa s ním nedá tiež, lebo je časovaná bomba. Keď je už aj pre toho najväčšieho fanúšika jasne, ze to je naozaj tak, je na vine Sulik. Fakt ma tento myšlienkový pochod fascinuje. Sulik predčasným voľbami nič nezíska. Vďaka tejto mantre "Sulik je na vine", ktorú od Matovica papagájujú nadšene aj tí, ktorí mu inak nevedia prísť na meno, je pre neho a sas lepšie, ak príde k uradnickej vláde a nie k predčasným voľbám.

zuzinka888
16. dec 2022

Ja sa bojim co bube potom. Ked sa zisti kolko milionov€ sa len tak rozhadzalo a aki nas to zadlzilo. A minochodom- neverila som , ze Matovič si moze urobit esta vacsiu hanbu ako - Next time. - a hla podarilo sa mu uplne dno. Fakt moze ten chlap klesnut este viac?

lavinis
16. dec 2022

Nie

ibrunova
16. dec 2022

@misinka20tv Chmelár kandidoval za prezidenta, mala so ho za rozumného, ale po jeho prezentácii v jednej TV diskusii som bola nepríjemne z neho prekvapená.

narayan
16. dec 2022

@vroni Sulík?? Ja mám skôr pocit, že všetko sa hádzalo na Matoviča, teda aj že za všetko môže on. A spoluvládnuť so Sulíkom tiež nebude med lízať. Ide si tvrdo za svojím a keď nieje po jeho, kope okolo seba. V tomto si tí dvaja môžu roky podať.

simca06022011
16. dec 2022

@zuzinka888 on bude mat podla mna teraz vazne psychicke problemy, takto pred vianocami...

Autorka, nie nebojim sa, bala sa a bojim kazdej dalsej perly, ktoru navrhli/mohli by navrhnut a schvalit.

vroni
16. dec 2022

@narayan, na Matovica nebolo treba nič hádzať, on sa s istotou profíka zhovadoval sam. Len tomu človek neveril, že je až taký cvok. Sulik bobrika sympatií určite nezíska a môže byť, že s ním nie je ľahko vyjsť. A je politicky slon v porceláne. Ale aspoň ma líniu a nejakú predstavu. Ze ta predstava nemusí byť každému vyhovujúca, to už je iná vec.
@ibrunova, aj ty tak? Chmelara som rada čítala, jeho historické postrehy boli brilantne. Potom som ho počúvala pri prezidentskej kampaní a oblievala ma hrôza. Uzavrela som si to pre seba tak, že musí byť rozdvojena osobnosť 🤣 Inak nie je možné, aby bol tak múdry chlap taky debil. 🤷‍♀️

oli18
16. dec 2022

@kvetinka75 a hlavne, vie poukazovat na inych a sam seba obhajovat. A kedze jemu nic nedokazali, jednoduchi ludia ho beru ako cisteho.

katarinka89
16. dec 2022

Čas ukáže ci aj ti ostatní v tej vláde niesu presne to iste ako Fico.....myslím, že každý má za ušami len sa ta pravda dlhšie premiéra na svetlo sveta

ibrunova
16. dec 2022

@vroni niekto mi tesne predtým vravel, že niekto z rodiny je jeho sused, a že je to nepríjemný ješitný chlap. Aj sa mi to o pár dní potvrdilo.

kofa77
16. dec 2022

ja som chmelara niekde zacula, proruske kraviny vypustal, pre mna je to no go.

kofa77
16. dec 2022

este k Dzurindov, on ma svoje zalsuhy, velke, fakt si ho za to ja vazim velmi, to, co spravili Radicovej mu tiez neodpustim, tiez gorila a tak... ale sorry, on vytlak nema uz, starsia generacia mu vacsinou nevie prist na meno a mladych neoslovi. len rozdrobi percenta. jeho volit nebudem, on chce nejake konzervativne jadro okolo seba.

kofa77
16. dec 2022

a este, ked som tu, musim sa vyjadrit k tomu klise, ze kto nevoli, nema pravo kritizovat, BS, sorry jak😀
ak plati dane, odvody, prispevia k rastu HDP, tak aj pravo nevolit je jeho pravo v demokracii a kritizovat a vyjadrovat sa moze😉

vroni
16. dec 2022

@kofa7, no, áno i nie. Samozrejme, že skutočne právo kritiky ma. Ale svojim slobodným a demokratickým rozhodnutím nejst k voľbám som sama a slobodne rozhodla, že môj hlas prepadne v prospech víťaza. Takže správna odpoveď na otázku, kto volil toho debila (to je úplne jedno, ktorého), je priamy pohľad do zrkadla. A to už si obvykle ti isti ľudia pripustiť nechcú. Takže chodím voliť a som rada, že nemam ani minimálnu zásluhu na postoch kreatur typu Fico ci Kotleba (a ich nohsledi). Ale tiež si nemyslím, že tam okrem tohto genetického odpadu sedí spolok anjelov, ktorý sa chystá niečo urobiť pre dobro ľudstva. Preto sa snažím vyberať takých, o ktorých predpokladám, že budú co najmenej škodiť.

kofa77
16. dec 2022

@vroni ja ti rozumiem, co cches povedat. volit chodim aj ja , poctivo, vzdy, vzdy sa zastrajam ze teraz uz fakt nie, ale idem.
aj tak si myslim, ze pravo kritizovat ma aj ten, kto volit z roznych dovodov nesiel, volebne rpavo je slobodne, aj o tom je demokracia. a demokracia je aj o tom, ze, "tri hlasy hlupakov su viac, ako jeden hlas mudreho "

uvidime, ako sa to vyvrbi, nejak bude, ja mam obavu z otocenia kormidla smerom na vychod, pre mna je to nocna mora - ohrozenie demokracie, hlasy kriklunov o vystupeni z EU, tuzba po nejakom silnom vodcovi, ktory buchne po stole a spravi poriadok, ludia, ktoi budu riadit skolstvo tak, ako sa ja obavam atd

vroni
16. dec 2022

@kofa77, to si zase nemyslím. Oni aj tí vreskluni sú veľmi zaujatí vlastným vreckom a nie sú takí naivní, aby sa skutočne otočili smerom na východ, zase si vedia zrátať, kde toho môžu viac ukradnúť. Takže ono to bude taky tanečnek, nežný úsmev na východ, úklon na západ, krok vpred a dva dozadu.... A silný vodca, ktorý sa "nebojí vravieť pravdu" (v skutočnosti sa to vola agresívny hulvat) a národ bude tlieskať... Toto je báseň spred 180 rokov. A nič nestratila zo svojej aktuálnosti. Stále hľadáme tých vinnych a vodcu, ktorý nás spasi.

Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie, a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu, a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zaviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom,nedočká sa vlády!

kofa77
16. dec 2022

@vroni snad mas pravdu.
ono aj ten fico onehda snival svoj mokry sen o tvrdom jadre EU, kde by sme patrili a terza tu hadze svoje zvratky, ktore preberaju ruske media, lebo hlada svojich volicov z frustrovanych Slovakov. ktovie, aku retoriku by mal vo vlade, ked sa blizia prachy z planu obnovy z eu.
basnicku poznam, slovensky lud to ma v genoch.. ja mam nejaku moju teoriu, preco je nas narod taky prizdisrac, ale nebudem tu kazit naladu.

taga
16. dec 2022

@miriam11 moja zlata, a ja niekde pisem nieco co ti stupilo na otlak? Moja zlata?

jasminkaj
16. dec 2022

@kristiii lenže protificoví (protiPelle) a protifašistickí voliči fakt nebudú mať koho voliť 😕 Myslím, že nikto normálny nedá hlas v ďalších voľbách Oľano ani SAS, ani Za ľudí, Kollárovi tiež pochybujem... PS sme videli v posledných voľbách ako dopadli (podobne aj Sieť).. Čo ostáva? Návrat "maďarských" strán, KDH alebo Zelených? 🙄 Ja naopak dúfam, že príde nejaká alternatíva, nová strana 🙏

beataxxx
16. dec 2022

@jasminkaj presne nad tymto rozmyslam, az na to, ze SAS sa urcite udrzi na predpokladanych 7 za 10 percent, ak budeme naozaj optimisti, tak PS max 13, obe strany su liberali,pojdu spolu…a koho k nim??? S kdh su antagonisicki, mozno s madarmi, ale nejakych 5 percent im nepomoze, ak sa od OLANO odtrhne ta mala hrstka normalne zmyslajucich poslancov a zalozi stranu, im neostane nic ine, ako sa dat dokopy s HLASOM a to sa nebude pacit nikomu z ich volicov…..ta nova alternativa by mohla byt Dzurindova nova strana, ale ona by zobrala volicov PS a SAS, takze to by nic nevyriesilo

kvetinka75
16. dec 2022

@oli18 skratka vie ako na to. A ludia mu to zeru. Ja neviem ci sa tu aj zmeni nejako mentalita a zmyslanie ludi a ci niekedy aj zacneme stupat hore lebo zatial to rapidne klesa.

kvetinka75
16. dec 2022

@jasminkaj aby sme neboli prekvapeni ked sa tam niektore strany objavia znova. Ja uz neverim tomu ze ludia normalne rozmyslaju. Vizitkou su vysledky nedavnych volieb v niektorych mestach

vroni
16. dec 2022

@jasminkaj, považujem sa za celkom normálnu a nevidím dôvod nedať hlas sas. Koľko už tu tých nových strán bolo a kolke prezili jedno volebné obdobie, ak sa vôbec dostali do parlamentu? Ona by asi bola pre Slovákov najvhodnejšia konzervatívna lavica. Bol by to síce asi svetový unikát, taka strana, ale ta by mala šancu na úspech.

miriam11
16. dec 2022

@taga píšeš niečo úplne odveci

aandrea9
16. dec 2022

Autorka....zostane odpad v tejto krajine? Váž trocha slová kým im dáš písomnú podobu. Ja a isto mnoho iných sa za odpad nepovažuje a zostane v tejto krajine!

kristiii
16. dec 2022

@jasminkaj ja s tebou v podstate aj súhlasím, ale podľa posledných prieskumov (ktoré nebývajú až tak odveci), stále dosť ľudí, hlavne živnostníkov a podnikateľov podporuje sas, takí čo ľúbia medové motuze Kollára..liberálnejšie zmýšľajúci ako ja PS..ale viacerí z nich (aj tu v diskusiách) sa vyjadrovali, že ak by bola možnosť, volili by nejakú "novú" alternatívu a preto sa obávam v prípade vzniku ďalšej strany výsledkov. Aby tam nakoniec neprešiel ozaj len Fico, pele a Mazurek

kluska
17. dec 2022

treba len sledovat co kto hovoril a robil predtym a ci to bude nejaka zmena alebo bude pokracovat v tom co je teraz. Treba pozriet kto hovori za slovenske zaujmy a nie zaujmy inych statov.