Bublinky na rozmrazenom jedle. Môže byť pokazené?

dominica
26. jan 2008

Ahojte, vie mi tu niekto poradiť? Malému som navarila viacej jedla, bolo to asi 32 hod. v chladničke, kým som zohnala poháriky od výživy a potom som mu to do nich zamrazila. Nebolo tomu nič. Včera večer som jeden pohárik dala do chladničky rozmraziť a okolo 9tej ráno som ho dala na kuchynskú linku a keď som to otvorila, tak na vrchu boli bublinky, vyzeralo to ako pokazené, ale chutnala som to a nič tomu nebolo. Pre istotu som to vyhodila. A všimla som si, že v mrazáku je jeden pohárik s týmto jedlom vydutý a ostatné sú rovné, ako keby sterilizované. Neviem teraz, či to je ok, alebo čo s tým mám robiť, či to môžem malému dať ak to rozmrazím a nič tomu nebude, alebo to mám vyhodiť...
Ďakujem!

kisska
28. jan 2008

Ahoj dominica - je to cudne, lebo pokial nemas pokazenu mraznicku, nemalo by byt pokazene... Ani ten vyduty nemusi byt zly, lebo mrazenim jedlo zvacsuje svoj objem, ak je tam viac vody...
Ale pre istotu skus ich prevarit a ked pri vreni nespeni, tak je ok... Aj ked az teraz som si pozrela vek maleho... 32hod v chladnicke - skor to bude dobre pre vacsie ditko, alebo dospelaka... malemu to pre istotu nedavaj...

dominica
autor
29. jan 2008

vďaka, ináč zistila som, že či to nechám rozmraziť v chladničke, alebo v parnom kúpeli, bublinky sa robia, myslím, že to je tým rozmrazovacím procesom, lebo fakt tomu nič nie je. Nie sú to také bublinky ako keď je jedlo pokazené, ale vyzerajú trošku ináč. A malému som to už dala a nič mu nebolo 😉

janina77
29. jan 2008

Ja som si nevsimla, ze by sa mi pri rozmarazovani robili bublinky...
A to davas zmrazit v sklenenych vyzivovych poharikoch? To ti neprasknu? Este som to neskusala, ale mam problem, v com dat zmrazit, avent flasiek mam malo a via pohariky sa mi zdaju drahe...

lendy1
29. jan 2008

janina77, já zamražuju i tvořítkách na led, tak alespoň můžu různě kombinovat všelijaké druhy zeleniny nebo přílohy, masa...atd. líp se taky odděluje množství, když mu chci přidat nebo uvrat 😀
anebo mám takové pohárky na 1 dávku cca 100ml přímo pro děti a stojí to 4ks/100,-Kč
do skla bych se to bála dát kvůli prasknutí...

dominica
autor
29. jan 2008

mne sa tie bublinky robia len na tomto jedle, na ničom inom som to nezaregistrovala. je to taká hustejšia polievka - zajac a zeleninka.
Ináč mrazím v pohode v pohárikoch od výživy, nikdy mi nepraskol a mrazila som tak aj MM, via poháriky a všeličo iné je drahé. A tiež mrazím ako lendy1 v tvořítkach na lad - jak je to po našom, to tvořítko? No a potom tiež nakombinujem to, čo potrebujem 😉

janina77
29. jan 2008

Ja som zatial v tom tvoritku na lad mrazila masko, zeleninky robim trochu viac, to sa mi asi do toho vsetko nezmesti. Tak hadam pojdem kupit este taku formicku na lad 🙂 , a dobry napad s tym kombinovanim. To by som si mohla uvarit extra kazdu zeleninku, a potom spajat kadejako... No, asi na to nebudem mat cas. Ale tie sklenene pohariky asi vyskusam.

lendy - a kde si to kupovala tie pohariky? Ako to vyzera? Ak by si mohla poslat link na nejake z internetoveho obchodu... vdaka.

janina77
30. jan 2008

lendy- dakujem 🙂.