Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bucket Challenge

labelo
21. aug 2014

Takzvaná Ice Bucket Challenge, kedy na seba vylejete vedro plné vody a ľadu, je vo svete populárna. Má charitatívny cieľ - získať peniaze na výskum a liečbu amyotrofickej laterálnej sklerózy.

vysvetlí mi niekto ako prispejem na tuto charitatívnu akciu ked sa oblejem vedrom ladovej vody ??? 😒 dakujem

mawka
21. aug 2014

@labelo paneboze, to je uz co zase toto? zaujimalo by aj mna, co s tym ma spolocne to, ze sa oblejeme 😅

angua27
21. aug 2014

@labelo, obleješ sa iba vtedy, ak Ťa na to niekto vyzve. niekto, koho vyzval niekto predtým a jeho zase niekto predtým. ak výzvu prijmeš, tak sa obleješ studenou vodou, ak nie, mala by si na výskum ALS prispieť sumou 100,- USD. a zase keď Ty prijmeš výzvu a necháš sa obliať vodou, tak nominuješ ďalších troch ľudí.

nadácia v USA vyzbierala tento rok, tuším 3x toľko, ako rok predtým, od kedy začalo to oblievanie vodou. 😉

labelo
autor
21. aug 2014

@angua27 tomu rozumiem,ale nerozumiem tomu,že ako prispejem tým,že sa oblejem a nepošlem žiadne prachy?pride mi to strasna hlupost

adri266
21. aug 2014

@labelo desiati ludia sa nechaju obliat zo srandy a jeden prispeje. Tym, ze davaju svoje fotky na net, robia tej charite reklamu. Ale mas pravdu, aj mna prekvapilo, ze nietkori ludia, prachaci, sa radsej daju obliat ako prispeju. No tajne dufam,z e oni prispeju aj ked sa nechaju obliat 😉

sari24
21. aug 2014

@labelo Videla som prvé video a som sa zasmiala, že haha sranda, ešte som ani netušila o čo ide 😀
Zrazu ďalšie a ďalšie...a fakt je, že ak to robia najmä známe osobnosti tak prečo nedajú rovno 100 dolárov, radšej na seba kydnu ľadovú vodu, aby bola zábava

Ale neviem či ste videli Charlieho Sheena, ten na seba "vylial" 10 000 dolárov, vyriešil to 😀

linduska_
21. aug 2014
cikyta
22. aug 2014

Ak sa výzva príjme a vyzvaný sa obleje, prispeje 10 USD na vyskum choroby......ak sa obliať nechce, prispeje 100 USD (kolko celebrít sa radšej obleje ... 😒 )

katti77
22. aug 2014

už sa vyzbieralo vyše 30 miliónov dolárov (rok predtým len niečo vyše 1 mil.) tak nech sa oblieva kto chce koľko chce ak to malo takýto význam, nemyslíte? podľa mňa oni prispejú oveľa väčšou sumou ako 10 dolárov ale to vedro s vodou je pre ľudí viac známe ako keď nieto napíše len číslo účtu a povie pošlite tam peniaze

digysa
22. aug 2014

Zrejme tu nikto chape srandu a charitu v jednej rovnie.......

Presne ako @katti77 napisala na tuto chorobu sa vyzbieralo tolko penazi za par tyzdnov, co sa im nepodarilo nikdy v zivote dosiahnut. Na tuto chorobu nie je liek, preto nie je taka lukrativna, ako napr. rakovina.

A je skutocne smiesne si mysliet, ze taky Ben Aflec alebo David Backham, alebo nasa Cibulkova tenistka daju na charitu $10 a radsej sa obleju studenou vodou. 😅 😅

Oni tym obliatim predsa propaguju, aby ludia prispeli "aspon" tymi 10-timi dolarmi.

Podla mna to je mile, zabavne a spojilo to milioni ludi po celom svete.

Ale negativizmus prevlada aj v pozitivnych skutkoch, ako som si vsimla....

cikyta
22. aug 2014

@katti77
@digysa
Nehovorím, že nechápem srandu a nemám rada charitu (akúkolvek) ... no TAKTO ako podali tie pravidlá, je to divné a mali to domyslieť ináč, preto logicky to vyznieva tak, ako píšem. Bohužial ... už sa len nechytajme za slovíčka.

katti77
22. aug 2014

@cikyta ja som to nemyslela priamo na teba, ja som len upresnila ako to je. 😉 vôbec sa nechcem hádať, alebo niekoho kritizovať.

digysa
22. aug 2014

@cikyta Nikto nedal ziadne pravidla.............bol to jeden baseballovy hrac, ktory trpi touto chorobu a on to LEN TAK vymyslel (myslienka sa zrodila) ........lebo uz je v stadiu, ze si ani tu vodu sam na seba nemoze vyliat....nechodi, nehybe sa, nerozprava....

Ja ta nechytam za slovicka.....celkovo sa mi ale nepaci kded niekto z POZITIVNEJ veci ide urobit negativnu a pritom su jasne viditelne vysledky na celom svete.

Ako tam hore ten blby obrazok o africkych detoch... Clovek uz aby ani na zachod nechodil, lebo africke deti chodia pod lopuchy...co si to my dovolujeme mat drahe mramorove misy 😅

ammellia
22. aug 2014

Uzasne je to ze sa siri povedomie o tejto strasnen chorobe.

lenka3007
22. aug 2014

citala som, ze ked vyzvu neprijmes, zaplatis 100 dolarov, ked peijmes, oblejes sa a zaplatis len 10 USD, ale myslim, ze tie hviezdy prispeju aj viac... a nazor na danu fotografiu som uz popisala u seba..

jazminn
11. máj 2016

ja som vôbec tomu nerozumela, čo to je...
V rodine máme mladého muža, ktorému pred týždňom diagnostikovali ALS a až teraz som pochopila, čo to je. Vo svete niet lieku na túto chorobu...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli