Bývanie v Rajke

veronikaaa444
7. jún 2018

Ahojte,

Chcela by som Vas velmi pekne poprosit o informaciu ako sa byva v rajke (pozitiva/negativa)...a ci neviete poradit nejaku SK firmu,co stavia aj tam....alebo madarsku firmu s ktorou sa dorozumieme😊🤗 velmi pekne Vam dakujem

lucik194
7. jún 2018

znamy tam ma dom, spokojny je akuratne on kupil dom v dedine, stara zastavba, povedal ze ta nova zastavba je otras, akoby si byvala v satelitnych mesteckach typu cierna voda. takto na vsatko na dosah, susedov ma v pohode, madarov. on po madarsky vie asi 50 slov, byva sa dobre, do ba chodi len autom, hromadnu nepouziva...

janickacrazy
7. jún 2018

@veronikaaa444 Máme tam rodinu, ktorí sa tam presťahovali z BA, no najskôr si veľmi pochvalovali, lebo dom bol oveľa lacnejší ako v BA, lenže časom prišli aj tie negatíva, susedia, ktorým nerozumejú, lebo po madarsky nevedia, neustále cestovanie do práce do BA, teta ostala doma nezamestnaná, nemá tam kamarátky, nič, pre všetko sa musí trepať do BA. V slabej chvíli povedali, že už by takú blbosť v živote neurobili, no už je neskoro, dom majú na hypo.

titla
8. jún 2018

Býva mi tam kamarátka. Ona je doma s deťmi na rodičovskej, ale v okolí býva veľa mladých párov s deťmi rovnakého veku, čiže sa má kde socializovať. Jej muž je živnostník, sám sebe pánom a nemá pevnú pracovnú dobu, takže to dochádzanie do BA nie je preňho až taký problém. Zatiaľ sú spokojní, u nich prevažujú stále výhody, ale je nutnosť mať dve autá. Otázkou je ako to bude keď deti začnú chodiť do školy a ona denne dochádzať do zamestnania.

lianka123
8. jún 2018

@lucik194 zdravim. Uz si bola niekedy na ciernej vode? Alebo zijes v panelaku kde mas vsetko na dosah?

littleslovak
8. jún 2018

@veronikaaa444 skus namiesto tu sa opytat na Modrej streche. Dokonca verim, ze tam nejaka takato diskusia uz je.
Kazdopadne treba zvazit aj ine veci ako financie. Je to naozaj odstahovanie na dedinu a este k tomu na taku kde nikomu nerozumies.

lucik194
8. jún 2018

@lianka123 uf tu je niekto nedotklivy.... znamy predtym x rokov byval v ciernej vode na suchom mieste... takze to vie porovnat😉dostupnost a rychlist cestovania do prace a z prace skratena na polovicu, lepsi susedia aj ked madari, ovela viac ziclivy, bez problemov pomozu, znamy je starsi pan, na ciernej vode ptiste medzi mladych stredoslovakov a vychodnarov nezapadol.... rajka stara cast je proste deti vo k tomu patri, cierna voda nova cast len satelitne miesto ani mesto ani dedina

lianka123
8. jún 2018

@lucik194 nechce sa mi dostavat ta do obrazu. Ja sa snazim nekomentovat veci ktore som nezazila. A toto by bolo na dlhsiu diskusiu ale radsej idem byt s malym

olinecka53
8. jún 2018

@veronikaaa444 ahoj my bývame v rajke. Je to tu fajn..susedia Slováci 😊 ... Všetko ok ..no jedine čo mi vadí že sa nedorozumiem v maďarčine v obchode ..ale Google translator mám všetko sa dá zvládnuť ..je tu hlavne kľud ...😊

veronikaaa444
autor
9. jún 2018

Dakujem Vam vsetkym za odpovede 😊
Zvazujeme ist tam nie kvoli cene,nakolko uz to tam nie je take lacne a za tie peniaze, co postavime tam,by sme postavili aj tu.ide nam skor o to,ze smery Ivanka pri Dunaji, Most pri BA,Rovinka a ten smer su vsetko zapchy aj rano aj z prace...a z Rajky sa da dialnicou...tak som bola zvedava ako sa tam byva. Madarsky ani ja neviem,ale polovicka sa co to dorozumie 😂 este raz dakujem

mankaa2
11. dec 2018

Dobrý deň. Neviem či sa tu tak málo píše ale zdá sa mi to zvláštne na to!mi slovákov žijúcich v Maďarsku kdo vie? Prosím o pomoc bývam v hegyeshalome a potrebujem nový plynový kotol aj z montážou. Prosím o radu a tiež peniažkov veľa nie je ďakujem. Realitky nepíšte mňa ste už dosť lemovali.Dakujem za dobrých ľudí ktorý mi v ťažkostiach pomohli