Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čas rozpadu glyfosátu - roundup

radopp
1. mar 2015

Rozpadá sa vôbec glyfosát, a za ako dlho, alebo sa len rozptíli v hline? Môžem vidieť vedecké zdôvodnenie alebo meranie?

zita19
1. mar 2015

@radopp preco sa na tuto specificky agrotechnicku a organicko-chemicku zalezitost pytas prave na fore pre mamicky? Myslis, ze sa to tu hmyri vedeckými pracovníkmi z daných odborov? Ujo Googel nic nenasiel?
Kedze ta uz tak trosku poznam, predpokladam, ze tato tema ti posluzi len na odpich k prezentovaniu nejakých vlastnych prevratných zisteni. Takze daj rovno, zbytocne sa "upejpáš".

radopp
autor
1. mar 2015

@zita19 Fúúú, toto fórum je pre mamičky? Mám vypadnúť?

zita19
1. mar 2015

@radopp nie, mozes ostat. Ale myslim si, ze nosnou temou su tu deti, materstvo, domacnost. Nie organicka chemia. A ked organicka chemia, tak aplikovana (vyroba jogurtu, napríklad), nie experimentalna

radopp
autor
1. mar 2015

@zita19 Tak to sa mýliš, moja diskusia je v téme "Voľné diskusie". Pozri si zoznam tém fóra: https://www.modrykonik.sk/forum/ . Určite vieš že roundup je nebezpečný jed ktorý sa používa na poliach blízko novostavieb na dedinách.

zita19
1. mar 2015

@radopp mas pravdu, je to v podskupine volne diskusie. Lenze ty tu pozadujes aby ti niekto poskytol specificke informacie prisne odborneho charakteru. Ty naozaj zijes v naivnej predstave, ze sa ti tu vyjadri nejaky odbornik, ktory sa specializuje na skumanie vplyvu tohto herbicidu na zivotne prostredie? Ze ti tu len tak z cista jasna picne link na nejake vedecke prace? Vsak hladaj sam, ked ta to tak zaujima. Alebo ak mas vyhladane, tak sa podel o svoje zistenia. Mozno najdes citatelov, mozno s tebou niekto hodi o tvojich zisteniach rec. Ked budes mat dost stastia, tak aj na odbornej urovni.

radopp
autor
1. mar 2015

@zita19 Zaujímajú ma výhradne odborné = vedecké informácie. Nepotrebujem pečiatku, stačí že to niekto vie hoci ako amatér. Prosím nezahlcuj mi diskusiu somarinami.

zita19
1. mar 2015

@dazdovka bingo!!!

radopp
autor
1. mar 2015

@dazdovka Viem používať Google, ale nechce sa mi čítať kopa nedokázaných tvrdení. Polčas rozpadu mesiac môže byť rozprávka. Spokojne to môže byť aj rozpustenie v pôde.

zita19
1. mar 2015

@dazdovka ja som vedela, ze sa mu nezavdacis...

darja20
1. mar 2015

@zita19 a toto akoze preco by nemohol rozoberat na fore pre mamicky? 😀 ved co tvoje deti nie su v kontakte s podou? suvisi to s detmi? suvisi 😀 a este ked si pomyslis, ze nemoze kvoli tomuto ani spavat, tak co potom tie deti s unavenym otcom? to nema vplyv na rodinne vztahy?

zita19
1. mar 2015

@darja20 no ked to vezmeme z tejto strany, tak potom ano. Lenze on chce odborne informacie, nie informacie od joa Googla, pripadne nejakých amaterov. Budem tuto temu napato sledovat. Mozno sa ozve nejaky odbornik a dozvieme sa nieco viac. V konecnom dosledku a ja si rada rozsirim vedomosti.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli