Cena bytov. Bude naďalej klesať?

loren
25. aug 2009

myslite ze ceny bytov pojdu za take dva roky hore ked je financna kriza teraz ?

buducamama
25. aug 2009

Haha, ja si myslim, ze tie ceny isli uz teraz poriadne hore, ako aj predaj bytov aj prenajom. Kazdy chce zarobit na nehnutelnostiach 🙄

bets
25. aug 2009

len co to zbezne sledujem tak byty pre strednu triedu, taky stredny standard nesli dole. ked pisu v mediach, ako sli ceny bytov dole, tak sa to tyka len nadstandardnych a velkometraznych bytov, lebo trh je v tomto pripade uz nasyteny (myslim tych spominanych 30-40-50%).
ja sledujem domy (v nasej lokalite), zacala som este predtym ako zacala kriza. cakala som, ze ceny pojdu vyrazne dole, ale zatial nesli. su domy, ktore su este aj dva roky nepredane a jeden co sa mi paci, tak klesol max. o pol miliona, zacinal niekde okolo 9 mil. co je pokles tak o 5 %. nikto nechce prerobit a nikdy nepreda dom/byt pod cenu ako ho kupil, zaobstaral. toto sa tyka novostavieb, stare byty nesledujem.

bets
25. aug 2009

takze zhrnutie, myslim si, ze teraz ceny stagnuju a zacnu ist znova hore. ale nie som analytik, iba moj skromny nazor.

angua27
25. aug 2009

ja som nedávno kupovala jednoizbák a začala som sledovať ceny cca. tak rok dozadu. v tejto oblasti (jednoizbáky) v BA, väčšina starších bytov išla trošku dole s cenou tak max. do 10%. ale zasmiala som sa nedávno na tom, ako analytici a ľudia od fachu radili cez médiá obyvateľstvu, nech cez leto byty nekupujú, že ceny ešte pôjdu dole. a houby, houby, ceny pomali začali stúpať.
takže ceny podľa mňa porastú.

nikollette
25. aug 2009

No tak napríklald v senci išli určite dole...
Otec pred rokom kupil velký dvojizbák (70m2) za 2,700 000sk... musel si ho prerobiť, dať plastové okná, lebo tam nič nebolo... takže dalšie investície....
teraz tie isté byty prerobené, s parketami, s plastovými oknami, sa predávaju za 1 800 000sk... takže podla mna podstatný rozdiel 😉