Chcela by som mať čas pre seba aj popri deťoch

sunnygirl
9. aug 2018

Ahojte všetci,
momentálne ležím na gauči a dávam sa dokopy po zdravotnej stránke.
Mám 37 a o pár dní 38.
Premýšľam nad tým, že celý svoj doterajší život som venovala niekomu a málo sebe. Mám doma 8 ročnú a 3,5 mesačnú dcérku. Svet sa točí okolo rodiny.No a sem tam sa stane, že sa mi minie energia. A tak ma napadla myšlienka, že by som 1 deň v týždni venovala iba sebe (keď bude mať mladšia dcérka trochu viac mesiacov).
Možno tu už takáto téma je a možno nie.
Budem rada každému príspevku i nápadu, prípadne dobrému typu ako trávite taký deň vy.
Prajem všetkým pekný deň.

flientica
9. aug 2018

Plne ta v tomto podporujem 👍 Netreba na seba zabudat a venovat sa obcas iba sama sebe. Vela zien takyto den vyuziva na manikuru, pedikuru alebo masaze, kavicku s kamoskami, kino, cokolvek. To je uz len na tebe ake mas ty zaluby, a co ta bavi 😉 Smelo do toho 🙂

saslavka73
9. aug 2018

A čo tak nerobiť nič?

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@saslavka73 hm dobrý nápad 💡

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@flientica tá pedikúra ma oslovila 🙂

pininka
9. aug 2018

Krasny napad. Ja som zacala cvicenim. Dala som si appku do mobilu a kazdy den 20 minut venujem len sebe a este aj chudnem. Zatial je pre mna nerealne byt prec cely den, lebo muz robi mimo bydliska.

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@flientica práve som sa objednala na pedikúru...

29simona29
9. aug 2018

@sunnygirl určite si urob pravidelne den iba pre seba...Ja to praktizujem hneď od nástupu na MD,síce nie cely den, ale aspoň chvíľku-raz v tyzdni chodím na 2hod do prace, lebo pracujem z domu a obcas treba ísť osobne, to mi veľmi pomáha sa odreagovať a prist na úplne iné myšlienky. Pravidelne idem kadernícke, na kozmetiku. Nechty si robim sama doma,mám UV lampu,ale toez si ich urobím keď je to potrebné a manzel sa venuje malému. Čo mi dosť pomáha je aj to, že každý den mám úplne iný, ale ja mám doma 4mesacneho synceka, tak sa to ešte da-raz ideme iba sem s kocikom, potom oddme s manželom niekam preč, potom idem do prace, tak nekocikujem atd...Teda žiadny stereotyp. Ale celkovo ak to mám zhrnúť, ta práca z domu mi veľmi po aha psychicky ale aj finančne.

deti95060810
9. aug 2018

uč sa jazyky resp. zdokonaľuj sa...😉

dominika6
9. aug 2018

@sunnygirl na materskej je výhodné sa niečo nové učiť..či už jazyky,príp kurzy,školy..po skončení je lepšie uplatnenie v práci a človek berie aj ako relax inú činnosť ako prebaľovať,krmiť a uspávať dieťa..trenuješ si mozog a popri tom si doma..

sunnygirl
autor
9. aug 2018

Ešte ma napadlo aj také celodenné...
Že sa mamičky zídu spolu a trávia čas spoločne, v kruhu iných žien, odovzdávajú si skúsenosti, tvoria, radia si a tak...

17juraj17
9. aug 2018

@sunnygirl Kriza stredneho veku je svina 🙂 Tiez sa mi to uz obcas deje. 😎 Vyskusaj aj nejeke konicky - Rucne prace a tak, u coho sa budes vediet nastartovat.

sedem
9. aug 2018

@sunnygirl stretavanie sa s mamickami vies realizovat kedykolvek, ked si vonku s kocikom 😉 chcela si predsa vypnut od kolobehu, nie byt v nom a riesit to, co riesis cele dni 😉 zapojit sa do nejakeho kolektivu je ale super, clovek pride na ine myslienky- ci uz to bude cvicenie, jazykovy kurz, nieco tvorive, stretko s kamaratmi, aby si si udrzala vztahy aj s nimi...

natal12
9. aug 2018

@pininka ahoj aku appku si si dala dp mobilu? Prosím

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@17juraj17 to ja som tvorivá duša,hačkujem,šijem, malujem na textil,patchworkujem,...
Len ma mrzi, že sama doma. Moja predstava je v kolektíve tvoriť, ale to je len predstava...

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@sedem skúsenosti ohľadom tvorenia a tak

eeffka
9. aug 2018

@sunnygirl keby si chcela uz si tam davno bola ...
http://vedanadosah.cvtisr.sk/podujatia/5505/wor...

saslavka73
9. aug 2018

No tvoriť s deťmi? Myslela som, že chceš deň pre seba. To je u Teba teda tvorenie. Máš najvďačnejších spoluhráčov, deti. Tak asi nechápem.......

pininka
9. aug 2018

@natal12 ahoj, vola sa to lost weight in 30 days, je tam aj jedalnicek, ja zatial len cvicim, je to velmi postupne, ale super som mokra jak mys furt

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@saslavka73 už teraz nechápem ani ja, som sa zamotala. 😖.
V úvode píšem, že čas pre seba a potom do toho miešam kolektív a tvorenie... 😲
Okej, opravujem sa a opäť sa vraciam k úvodu... Čas pre seba B-)

saslavka73
9. aug 2018

@sunnygirlČasto nevieme čo chceme, ale robíme všetko možné aby sme to dostali. Nie je to tak?

sunnygirl
autor
9. aug 2018

@saslavka73 presne, ja sa tiež niekedy strácam.. :-P

tami2014
9. aug 2018

Ja som zacala chodit na manikuru. Slecna, mladucka baba so skvelym zmyslom pre humor. Absolutne ju nezaujimali temy, ako plienky, prikrmy, kojenie, skolka, atd. Hodina a pol perfektneho odreagovania. A mam krasne nechty. Beriem ich ako bonus. 😀

anabella111
10. aug 2018

Je skvelé..keď si žena matka uvedomuje nutnosť zvelaďovať a naplnat svoje bytie vo viacerych urovniach zivota....a určite pozitívne.. zachovavat si priatelstva..koníčky ..isté hranice privatu a vedomie vlastnej identity....

tanikka
10. aug 2018

@anabella111 presne, život ženy nekončí pri narodený dieťaťa, treba žiť ďalej a trošku popritom myslieť aj na seba 🙂 veľa žien si to uvedomí až v tedy keď deti vyrastú a majú vlastný život. no potom je už veľakrát ťažké zachraňovať niečo čo bolo celé roky zanedbané (nechty, zuby, postava) 🙂

romiada
11. aug 2018

@17juraj17 dobrá ručná práca pomôže naštartovať aj manžela 😂

romiada
11. aug 2018

@sunnygirl aka telepatia, ja som včera uvažovala tiež nad tym že sem hodim temu: ako sa venovať sebe popri deťoch, resp.či športujete a ako relaxujete. Ale nie kvoli tomu, že by som sa nevedela zariadiť, ale kvôli tomu že som zvedava ako to robia ine ženy, ako si to doma zaridili, ake by dali typy na zlepšenie.
Inak ja som si to dnes zariadila takto: poslala som manžela s oboma deťmi na chalupu a ja sa venujem sebe - idem si vybaviť poštu, nalakovať nechty, venovať sa práci...😉