Chcem kúpiť auto do 1000 eur. Aké mi odporúčate?

6. mar 2021

Ahoj ,chcem kupovať auto ale nemám ani poňatia odkiaľ začať,som úplný lajk. Vraj skoda fabia je dobrá značka , na údržbu lacnejšia..okrem nej este ake značky? Bude to moje prve na rozjadz,takže chcem nieco lacnejšie, maximálne 1000€. Neviem vôbec co si všímať pri výbere a tak. Viete mi poradiť aspoň nejak všeobecne?

zuzliq
7. mar 2021

Popozeraj aj Bazoš. My sme minulý rok predali bezproblémový Opel za 900. Málo sa nám narodiť 4 dieťa a kupovali sme 7 miestne, toto nám zavadzalo. Manžel ho pôvodne predával za 1300, ale kupujúci zjednával. Teda odporúčam aj tebe niečo skúsiť zjednať.

mariska1989
7. mar 2021

Bože ľudia vy viete len že pošetrit a lízing keď niekto na to nema a môže si dovoliť len lacné auto tak nepíšte také veci .keď ste v takej koži neboli. Čo ak majú exekútora a lízing im neprejde však auto sa dá kúpiť aj lacnejšie a poslúži ...tiež som bola v takej koži auto trebalo tak sa kúpili aj lacnejšie a frčí .samozrejme treba vždy niečo vymeniť ale to sa musí aj na novším...takže milá kupujúci pozeraj rok,km, či nieje pohnite a + koľko mu platí STK a EK

stevvvka
7. mar 2021

Môžeš dostať veľa rad.. Vieš ovplyvniť akurát to, že niekto pôjde s tebou a pozrie sa na auto.. Ale koniec koncov je to aj o stasti. Možno niekto súrne potrebuje peniaze a tak predá za lacno auto, ktoré ešte po jazdí.

My sme kupovali citroen za 600, už je v srote, ale na par rokov poslúžil. Vrazili sme doňho max 200 eur za drobné opravy, ale je pravda, že muž sa vyzná, pomeni filter, porobí co treba, veľa vecí spraví sám. Dokonca do nás na tom aute dvakrát tukli, za každý tukanec sme dostali z poistky 300 eur, takže sa kúpa vyplatila 🙂 takže veľmi to závisí o šťastí. Áno, môže ta také auto aj nechať, ale môžeš si aj nove kupit a o týždeň do teba niekto vrazí...

Tiež sme kúpili feliciu za 500,casom sme vyrazili ďalších asi 300-400 eur, ale poslúžilo tiež par rokov a rátali sme s opravami. Takže možno keď kúpiš za 500,a ratas, že 300 ešte vrátiš, stále ta to vyjde lacnejšie ako nové. A čas v oprave nie je taký strašný, niekedy je to otázka jedného, dvoch dni.

Poslednú ojazdenu sme kupovali mazdu, za 500. Mame ju tretí rok, už sme vyrazili do nej asi 700 eur, ale rátali sme s tým, že bude treba nové brzdy.. a stále je to okolo tej tisícky, ktorú si ochotná dat. Veľmi nám vyhovuje kvôli priestrannému kufru. A podla toho, ako jazdia ľudia na cestách.. Parkoviskách.. Aspoň mi kadejaky tukanec nie je ľúto.

V porovnaní s autom, ktoré sme kúpili ako nové v r. 2009...a ktoré bolo už trikrát búranie, z toho raz skončilo na streche... No, do toho sme investovali na kúpu najviac a aj najviac peňazí sme do neho vyrazili, čo sa týka servisu a opráv. V tomto prípade sme mali asi jednoducho smolu.

Tak sa nenechaj odradiť a smelo kukaj bazos. Najlepšie, keby malo nedávno STK a z okresu, nemusíš riešiť prepis znacky.

Takže... Veeeeeela šťastia prajem pri výbere. 🙂

autor
7. mar 2021

Veľká vďaka ženy 🙂🙏 uz mám trošku prehľad,tak dúfam ze najdem to správne s ďakujem za pochopenie posledným prispievajucim 💜