Chcem odísť od partnera, ale on si chce vysúdiť deti. Zaváži to,že mám exekúcie?

dieta111
8. okt 2019

Ahojte...
Potrebujem poradiť ....
Poviem to v skratke....
Mám priateľa od ktorého chcem odísť máme spolu dve deti... Dcérka má 5 a syn má 3....
Priateľ my nechce dať obidve deti malú si chce on nechať.....
Zobraty sme není takže neviem ako mám túto situáciu riešiť....
Ja som ešte na materskej..... A zo strany mojich rodičov nemám žiadnu pomoc z bývaním atď.... Môže sa stať že to on dá na súd a zoberie my aj malého....poraďte my lebo už som zúfalá..... Poviem pravdu mám aj troch exekutorov ktorý my momentálne nič nesťahuje lebo poberám ešte rodičovský príspevok.... Bývanie si nájdem a nejako to zvládnem len neviem či aj to že mám exekútorov môže nejako on napadnúť

dieta111
autor
8. okt 2019

@777januska777 ja som není nezamestnaná ale na materskej

dieta111
autor
8. okt 2019

@sweetlife001 Ďakujem vám.... Takže vám to napíšem jednoducho a stručne....
Zobrala som si pôžičku z nebankovky keď som ešte nemala dcéru... Cize som bola zamestnaná ....
Ďalšia vec dieťa do škôlky nemôžem ešte dať lebo snim máme vážne zdravotné problémy...aby bolo jasné....
Nemám dôvod chodiť po kanáloch nie som ani prvá ani posledná čo má exekútora..... Keď človek chce všetko sa dá.... Nepotrebujem tu nejaké urážky od dokonalých žien....
Ja sa správam zodpovedné o deti sa starám iba ja .... Aj prácu mám takže si privyrábam....

dieta111
autor
8. okt 2019

@joysi finančné to zvládnem určite lebo to všetko zvládam aj teraz sama ...partner nic nepomáha

dieta111
autor
8. okt 2019

@tom_i nehovorím že je to v poriadku ....hovorím že s exekútormi sa dá dohodnúť aj na splátkovom kalendári.... A nie som ani prvá ani posledná čo má exekútora.... Takže nesúdte hneď človeka pokiaľ ho nepoznáte

dieta111
autor
8. okt 2019

@miskahryzka333 viete prečo.....
Som snim 9 rokov.....
Máme spolu dve deti ja mám 28 on má 30... Ale tak nezodpovedného človeka ako je on som ešte nestretla.... 8 mesiacov bol nezamestnaný ani na úrade nebol....domov nenosil nič takže som všetko ťahala ja nájom platit strava deťom čo trebalo...on sa iba flakal s kamarátmi....
Až raz som si niekoho našla .... Keď to zistil sa na chvíľu uvedomil že by mohol o nás prísť.... Začal pomáhať venovať sa deťom robotu nemal ale bola som rada že bol aspoň s namy.....
Teraz v auguste nastúpim do novej roboty konečne...ale aj s ten dostal výpoveď lebo je darebák...stále len výhovorky bolí ma hrdlo mám teplotu a treba my priesutku atď.... Načo my je taký človek ..... Nezodpovedný.....
Viem že ma čaká veľmi ťažká cestá ale kvôli svojim deťom to musím zvládnuť..... A to že ma ženy odcudzuju za exekútora bola to hlúposť si brať pôžičku z nebankovky ale čo už každý sa učí na svojich chybách.....
Ja som dobrá matka pre svoje deti by som urobila všetko.... A aj urobím.... Len môj milostivy si chce nechať dcérku a ja si mám zobrať syna... Preto som sa chcela opýtať na nazori druhých žien.... Lebo ja si myslim že je to nezmysel.. rozdeľovať súrodencov....
Ja priateľa mám a snim chcem ísť bývať do podnájmu... Čiže bývanie budeme mat ....
A s exekútormi sa dá dohodnúť na splátkach.... Ja som to z rodičovského nevedela platit lebo ja som mala všetko presne vyrátané.... Takže asi toľko k mojej situácii

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kopytko03
9. okt 2019

@ptmt1011 náhradné výživné sa pohybuje presne vo výške, akú určil súd platiť výživné otcovi, maximálne do 100 a niečo eur. Čiže ak má otec určené súdom platiť 30, aj náhradné bude 30.

dieta111
autor
10. okt 2019

@stela01 prečítajte si láskavo ďalej čo som pislala a potom my niečo píšte

dieta111
autor
10. okt 2019

@tom_i áno a prečo by my nemali deti ponechať...... Prečítajte si čo som písala ďalej .......

nelly360
18. sep 2022

@dieta111 exekútorov treba riešiť a dať si splátkový kalendár, nechápem ako to môžete nechať zájsť do takých extrémov. Ak sa môžem opýtať prečo si chce dievčatko nechať?

martul
18. sep 2022

@nelly360 pozri si dátum na príspevkoch.

cicuca
18. sep 2022

@dieta111 to sú malé detičky. Pokiaľ sa o ne riadne staráša máte spolu vytvorené silné puto určite ti deti nezoberie a súd bude vždy prihliadať, aby súrodenci rástli spolu. A budu sa posudzovať všetky vzťahy, teda aj to, aký vzťah má bývalý s deťmi. Tiež zázemie a všetko okolo. Ale nemyslím, že ti ich môže vziať