Chcem podať sťažnosť na sudcu

21. feb 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať ci tu nemáte nejakú skúsenosť, 8 rokov sa sudime a sudca je zaujatý nakoľko žalobca ma veľmi dobre známosti aj na súde, nijako si neviem pomôcť sudca si robi co chce. A žalobca sa mi smeje priamo do tváre.

viera
21. feb 2021

😵8rokov?....

ivkazba
21. feb 2021

Napíš do skupiny Právne poradenstvo. Ak chceš anonymne, tak otázku napíš IP niektorej moderátorke (môžeš napr. aj mne) a ona uverejní otázku anonymne. Odporúčam napísať potom aj o aký spor ide (občiansko právny, obchodný, trestný, pracovný, rodinný, ...).
https://www.modrykonik.sk/group/1900/

stanulienkat
21. feb 2021

Medializovat

jvasenka
21. feb 2021

Podat námietku zaujatosti sudcu a ziadat o jeho zmenu..podat vec na najvyssi sud (myslim ze tam sa vybavuje tieto staznosti ale musite mat pravnika)

77daniela77
21. feb 2021

Spisat zaujatost na krajsky sud s argumentami🤔

autor
21. feb 2021

@viera áno a neviem si už pomôcť, na prieťahy nemôžem podať sťažnosť, lebo sudca poradil zalobcovy že ma zle podaniu žalobu a tak zoskladali novú a toto robí každé 2 roky pravidelne čiže si s tým nepomôžem 😥v marci to bude už 9 rokov vlastne.... A to nehovorím ešte o tom ze už mám 3 právnika nakoľko prvému sa žalobca vyhrážal, 2 právničku zrejme pod platil nakoľko nám hádzal polená pod nohy a teraz som si zaplatila za právnika ktorému snáď môžem veriť lenže ide to už do moc veľkých peňazí, jedno pojednávanie 600 euro, taktiež vyjadrenie 600 euro a to mame 2 súdne spory a pointu tu istú..

lizzygrant
21. feb 2021

@viera Čo sa čuduješ? Na Slovensku úplne normálna vec sa súdiť aj 10 rokov.

autor
21. feb 2021

@stanulienkat Práveže písala som aj do markízy, reflexu, občan za dverami a hocikde a žiadne odpovede. Už som aj prezidentke písala, harabinovy, teraz sa chystám kolikovej. Nakoľko sudca je predseda súdu, jemu sa sťažovať nemôžem, tak isto sa sťažovať nechcem na krajskom súde, lebo predtým tam pracoval a viem ze známosti majú aj tam..

viera
21. feb 2021

@lizzygrant Predstav si čudujem sa, lebo je to choré.....8rokov...

autor
21. feb 2021

@lizzygrant to mi je jasne, lenže za 8 rokov nechceli mojej strane pripustiť ani svedkov, ktorý boli navrhnutý a stále sa dokola navrhujú a svedkovia na pojednávaní čakajú na chodbe že snáď ich sudca zavolá a úplný ignor... A celkovo sa to nikam nehýbe

lizzygrant
21. feb 2021

@viera Áno, je to choré, no bohužiaľ na Slovensku bežné...

autor
21. feb 2021

@jvasenka
@77daniela77
Práveže nemôžem, lebo sudca mu radi ze ma zle napísanú žalobu a vždy dá novu, ako pointa je to ta istá lenže každé 2 roky toto robí aby som nemohla sa sťažovať na prieťahy... A na krajský žalobu dat je podľa mňa márne nakoľko na krajskom pracoval predtým tento predseda súdu ktorý je v našom konaní sudca... By ste neverili že on si prišiel na pojednávanie ktoré trvalo 5 minút, že odvoláva ho lebo ešte není rozhodnutý akým smerom pôjde ďalej... A mňa toto jeho nerozhodne pojednávanie vyšlo 730euro... Lebo právnik, cesta... A to bol doslova 5 min.. Aj viem prečo to asi spravil, lebo deň pred pojednávaním bol žalobca ovplyvňovať našu svedkyňu...

77daniela77
21. feb 2021

A nech to riesi sud v inom meste sa neda tym odvolanim vbavit?......no len to sa neda vediet kde on ma vsade znamosti🤔Najst si pravnika a s nim to prebrat co robit.Pravnici sa vedia orientovat v tych vztahoch....

autor
21. feb 2021

@77daniela77 práveže že nedá sa ja som sa pýtala právnika a ze nedá sa ze to musí byť okresný, krajský a potom keď tak najvyšší... Ale nedá sa dala by som za to všetko keby mohol byť ten súd aj 400 km od tialto 😥

77daniela77
21. feb 2021

Skus sa poradit aj s inym pravnikom este.....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tt247
21. feb 2021

Odkiaľ si, prosím ťa? Môžeš aj do internej pošty mi napísať.

autor
21. feb 2021

@77daniela77 jasne skúsim, len zatiaľ každý mi povedal to isté a ze dokiaľ nemám dôkaz tak sa s tým nedá nič... Ale mne to nejde do hlavy aby to nikdo za 8 rokov nevidel...

@viestta ďakujem pekne 😊
@tt247 Senica 😊

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
21. feb 2021

medializuj... relácia Občan za dverami - Jednotka ,nedeľa 13:05 hod - pozri na čo sa všetko ľudia sťažujú a isto nájdeš aj adresu kde máš napísať....
alebo
Váš tip na ČAS.sk - skús napísať...
skús ešte zohnať právnika, najlepšieho akého si môžeš finančne dovoliť...

1sally12
21. feb 2021

@viera 8 je nič, bežné je aj 10-15 /pracujem na súde/

aurorastone
21. feb 2021

@deti95060810 ved napísala, že písala už všade do médií a nic

autor
21. feb 2021

@viestta ja som sa ho pýtala a on stále že počkáme počkáme a nechce si pohne ad sudcu a tak

@deti95060810 práveže písala som aj do markízy, občan za dverami atď a vôbec nič - hlucho... Právnika som si dala Ficeka z Bratislavy ktorý je často aj v TV novinách a v ostatných reláciách... Píšem, iba vyjadrenie ma uňho stojí 600 euro... Už naozaj neviem si radu, lebo v Senici na súde naozaj nejde to podľa spravodlivosti aj keby mam samotnú ministerku Kolikovu tak mam pocit ze by sme sa spravodlivosti v Senici nedočkali...

autor
21. feb 2021

@1sally12 lenže tento súd je celkom jasný jak facka... Všetky papiere a všetko máme k dispozícii... A celkovo na tom súde není nič co by mohol ten žalobca spochybňovať

1sally12
21. feb 2021

Tak jedine podať sťažnosť na krajský sú predsedovi. Inak v niektorých spisoch sa nevykoná žiadny úkon aj dva roky. Ale to je tiež chyba strán, hlavne žalobcu že to nechajú zájsť tak ďaleko...

jvasenka
21. feb 2021

Ale nebudes sa stazovat na ns sr na prietahy ale na tento cirkus..ze stale pytaju opravene zaloby ze sa odrocuje ze mas pocit ze sa ovplyvnuju svedkovia atd..ak pojde spis na ns tak potom uz bude na sledovanie a musi sa s nim stale nieco diat, nesmie stat bez ukonu..ak si z daleka opytaj sa pravnika ci sa neda pouzit tvoja miestna prislusnost -teda aby sa spis poslal na sud v tvojom bydlisku..prip napis staznost priamo predsedovi sudu? Kraj pokial viem rozhoduje iba o odvolani takze tam ani staznost ani novy podnet

autor
21. feb 2021

@jvasenka predseda súdu ma nastarosti toto naše pojednávanie čiže jemu sa na neho sťažovať nemôžem 😂 preto jedine na kraj niekomu nad neho ale budem riešiť tu nr SR určite 😊

jvasenka
21. feb 2021

Aha tak to je blbe teda😂😂😂 tak mozes este podpredsedom ale to asi vela nevyhras skus radsej ns sr snad tam pochodis

autor
21. feb 2021

@jvasenka je toto naozaj už padnúť na hlavu, chápem prečo sudcovia sa ozývajú na tie súdy a nesúhlasia aby boli iba krajské. Pekne prachy si vyrobia za takéto veci, keď sa človek nevie dovolať spravodlivosti na okresnom súde...