Chcem si urobiť kurz účtovníctva

jankaa1707
8. júl 2016

Ahojte. Som na RD a chcela by som si spraviť kurz, aby som mohla robiť účtovníctvo, no neviem čo všetko mi k tomu treba. Máte s tým niekto skúsenost?nechcem len tak doma sedieť, keďže slovenské príspevky sú v neskutočnej výške (ironia).
Som zatiaľ úplne mimo čo sa týka účtovníctva, takže preto sa takto blbo pýtam 😀 neviem aký je rozdiel medzi obyčajným a podvojným účtovníctvom, proste 0 bodov. Tak by ste mi to mohli vysvetliť ak sa niekto ochotný nájde.
Ďakujem

evittam
8. júl 2016

@nyusika Napísala si "kľudne si s tým môže aj privyrábať"....

nyusika
8. júl 2016

@evittam č kontexte "neskôr "
Aký máte problém ???

evittam
8. júl 2016

@nyusika Ja? Žiadny. Len som uviedla fakt, že s kurzom účtovníctva účtovníčkou nebude a ani privyrobiť ako účtovníčka si s tým nemôže - ak by za to mala byť zodpovedná....to je všetko. Ak si chce spraviť kurz - no áno nech sa páči na precvičenie mozgu dobré - ale to nemusí vyhadzovať peniaze aby si ho precvičila. Napísala som len svoj názor. Ty v jednom príspevku odporuješ druhým tiež svojim príspevkom to je všetko na čo som reagovala. Pekný večer. 🙂

guinevre
8. júl 2016

@evittam Ale neboj, neodtrhne ti hned chlieb z ruky... Jaj, hned ste sa vsetky zlakli 😀

stanislava111
8. júl 2016

@natalym no veď to... dôveruj ale preveruj.. 😕 😀 aspoň ja to tak robím, ale prekabátiť sa nedám.... 😀 😀 😀

evittam
8. júl 2016

@guinevre Ja? No mne je to fakt jedno - a ničoho sa nebojím - ja to ani nepotrebujem.....A nič mi neodtŕha a ničoho som sa nezľakla - nie som závislá na svojej práci - ani finančne ani inak - už vyše 2 rokov....Som sa pobavila. Ďakujem. 😀 😀 😀
Prepáč, ale nejaká žena s kurzom účtovníctva pre mňa naozaj nie je konkurencia - teda keby už len o to išlo..... 😉

guinevre
8. júl 2016

@evittam Nikto sa ta nepytal na tvoje financie, trosku je ubohe rozpravat len o sebe a o tom ako sa tebe super dari (verim, ze nie si tu jedina, len neviem preco ta potreba to riesit na cudzej teme), ked sa baba pyta na nieco uplne ine. No sama sa hned porovnavas ci to moze byt tvoja konkurencia ci nie, predpokladam ze VS, alebo PhD v tej oblati nemas. Je to asi tou Slovenskou mentalitou - namiesto toho aby ju tu niekto podporil, ze chce nieco robit pre seba, hned ju treba zdrbat, ze to je ozaj tazke, ani keby chcela robit v oblasti kvantnej fyziky a nie uctovnictva. Vsetko sa da ked sa chce. Teda nie uplne vsetko, ale uctovnicka moze byt kazda ktora chce a ma zaklady logiky, matematiky atd.

vulka
8. júl 2016

@jankaa1707 Oplatí sa urobiť si kurz a o tom, ktorý by bol najvhodnejší( kedže nemaś ani základy) Ti najlepšie objasnia vo forme, kde by si si ten kurz urobila. Poznám zopár žien, ktoré prešli kurzom a potom išli do praxi a dnes účtujú jedna radosť. Ale mali niekoho známeho alebo z rodiny, kto im v tých začiatkoch praxe pomáhal. A dnes ten kurz neľutujú. Choď do toho.

stanislava111
9. júl 2016

@guinevre no veď práve o tom to je, nie je to kvantová fyzika, ale stoja na tom celé rodiny a celé firmy... Ak sa to pokasle, tak to je naozaj problém... My sme ju neodhovarali, my sme jej len chceli objasniť, ako to chodí a načo sa treba pripraviť, že to nie je len o kurze.. Neviem, prečo by sme sa mali obávať, ja tiež už nerobím účtovníctvo, už som "žiaľ" inde... Ale stále sledujem zákony a nerobí mi problém našu účtovníčku zastúpiť... A teraz čo? Mám sa hanbiť, že som sa posunula iným smerom? Sama autorka témy napísala, že nemá sajn, s takým by prešla možno v roku 1990, dnes žiaľ nie, a preto znova hovoríme, kurz áno, potom sa zamestnať, alebo nájsť niekoho kto ju zaručí a bude istý čas kontrolovať a potom môže účtovať čo to dá ...

guinevre
9. júl 2016

@stanislava111 Ved by nemala na krku hne dzodpovednost za celu firmu, ale zaucat sa moze.

stanislava111
9. júl 2016

@guinevre no vidíš, predsa sme sa zhodli... 🙂 my sme sa snažili len postup objasniť a teraz môžeme len palčeky držať... 😉

jankaa1707
autor
9. júl 2016

😀 klasika.. Doteraz čo som sa pýtala tu na MK, stále sa pohádali nejaké ženy 😂😂 jak V škôlke. Bravo. Ďakujem Za pobavenie A od niektorých za podporu

evittam
9. júl 2016

@guinevre Prepáč, ale ja som sa nikde s nikým neporovnávala len som slušne napísala svoj názor a TY si ma označila, že sa bojím a že mi ide byť niekto konkurenciou - tak najskôr poriadne čítaj a potom reaguj. Ja som chcela len poradiť. A k tvojmu príspevku ohľadne nejakého "odtŕhania" -som sa len bránila. A nikde sa nemienim hádať......Fakt, že úbohé - človek tu napíše vlastné skúsenosti a názory a rady a ešte je za zlú.....No, že som sa ja vôbec ozvala..... 😅 😅 😅
A nikde netvrdím, že si kurz nemá robiť - len som napísala čo si myslím a vlastné skúsenosti. A nemusíš mať VŠ a Phd alebo neviem čo aby si mohla byť dobrou a kvalifikovanou účtovníčkou - ale to zase niekto iný preferuje.....Fakt zbytočná debata s podobnými ženami.....

evittam
9. júl 2016

@stanislava111 Asi tak nejak..... 😉

jeennyv
9. júl 2016

@jankaa1707 takto nasa agentura zabezpecuje kurz uctovnictva trva dva mesiace mas tam jednoduche podvojne a personalistiku, preplaca to aj urad prace, mame baby co sa uz ako uctovnicky zamestnali a absolvovali "len" kurz, ak nie si plne mimo v cislach atd. da sa to....tie kecy, ze uctovnictvo sa studuje x rokov..haha pobavili ma, ja poznam zas x bab co maju len kurzy, ci ani tie a robia uctovnicky, pokial nie si na tie veci uplne hlupa naucis sa a aj v samotnej praci ta zaskolia....zase su tu niektore mudre ako radio....cize asi tak....a ja som sucastou firmy, ktora taketo kurzy robi, cize asi vidim do toho lepsie ako niektore mudre komentatorky a viem ako sa na tuto poziciu pripravuje, ak su fakt zodpovedne lektorky...

tajka1986
9. júl 2016

@jeennyv no ved prave..."kurzovnicky"uctovnicky...alebo ani to...a potom chytim po nich robotu a ani doklady to riadne nema poukladane. Tato robota je o velkej zodpovednosti,robim ju uz pomaly 12rokov a presla som si vselicim,dodnes si nedovolim tvrdit ze som "pani uctovnicka" a dobre si rozmyslim aku robotu si vezmem na krk aby som ju zvladla na 120%. Ale kurz je dobry tak akurat na vycapenie papiera na stenu a dalej sa tym nezaoberat. Neda jej nic a este aj peniaze za to zaplati. Takze pokial ide len o "trenovanie mozgu na materskej" je to zla volba 🙂
@jankaa1707

jeennyv
9. júl 2016

@tajka1986 mozno to tak vnimas ty, ale ano prave je to o zodpovednosti cloveka, a ja zas poznam ludi co to aj bez skoly a prave s kurzami ci zaskolenim robia dobre a zodpovedne, ja nehovorim, uz na kurze sa vyselektuje kto na to ma a kto nie, pozorovanim to vidno, ale netreba podcenovat ludi, ktori to aj prostrednictvom takehot kurzu ci ineho dovzdelania mozu robit dobre...

evittam
10. júl 2016

@tajka1986 Lepšie si to napísať ani nemohla - už sa mi tiež párkrát stalo, že som chytila do ruky "uzávierku" - teda ak sa to tak dalo nazvať po ženách s kurzom - no a "no comment"-mohli by sme to tu rozoberať veľmi dlho.....Ale naozaj česť výnimkám - poznám zase ženy, ktoré sa vypracovali a majú len kurz - ale ako píšem vypracovali a nie za 2 mesiace ale oveľa dlhšie - praxou, skúsenosťami a s dobrým ďalším zaškolením od skúsenejších kolegýň. Áno taká čo si spraví kurz - sadne do firmy, ktorá má dookola tie isté účtovné prípady a trošku vie pohnúť rozumom a na ťažšie veci si niekoho zavolá - to možno zvládne......

tinqua
10. júl 2016

@jeennyv moja mamicka takto kurz skusila, a rovno povedala ze bola z toho jelen po skonceni...v 32 rokoch zacala na EU studovat uctovnictvo auditorstvo...dnes ma 52 a je excelentna aj ked sama povie ze chyby robi, najma od januara do aprila 😀 ked je toho sakra moc...ja som to studovala tiez ale bez nej za zadkom by som nebola tam kde som, najma nie tak rychlo...samozrejme nech to zakladatelka skusi, ak to upsvar preplaca tak super, len hovorim nech si nemysli, ze hned zarobi milion...a co sa tyka zamestnania, ja ako zamestnavatel radsej vezmem absolventku.

jankaa1707
autor
10. júl 2016

@jeennyv môžem vedieť cenu koľko stojí u Vás takýto kurz? Vďaka 🙂

jeennyv
10. júl 2016

@jankaa1707 993 e ale tam mas cele uctvovnicto podvojne, jednoduche aj personalistiku a kurz trva cca 2 mesiace

monika124512
26. jan 2017

Ahojte žienky, mala by som pár otázok ohladom uctovnictva, ktorá by bola taká dobrá a by mi pomohla? dakujem 🙂

zdenusa4
26. jan 2017

@monika124512 a co konkretne by si potrebovala vediet?..nejake odborne veci alebo ohladom kurzu nieco?

lenc
27. jan 2017

@jankaa1707 moja sestra si spravila tiež účtovnícky kurz (konkrétne vo VaV) a bola spokojná, chválila lektorov aj prístup a získala certifikát s možnosťou v tejto oblasti podnikať ak by sa nezamestnala. 🙂 Mala takisto v jednom balíčku - jednoduché + podvojné + mzdové účto. + personalistiku, kurz sa dal urobiť aj na splátky (bez navýšenia) alebo ho preplácal úrad práce cez repas. Klikni webstránku ak ťa táto oblasť zaujíma.

evittam
27. jan 2017

@lenc Len pre tvoju informáciu - vedenie účtovníctva je voľná živnosť - čiže tam nepotrebuješ ani ekonomickú školu ani žiadny certifikát - t.j. napr. aj murár si môže dať do podnikateľskej činnosti účtovníctvo.😉
A stále je to len o tom ako som už písala - pokiaľ niekto nemá prax tak mu je nejaký kurz na dve veci-bohužiaľ-je to len teória - ale niekde sa začať musí to je jasné.😉

septemberkl
8. feb 2017

ja mam strednu ekonomicku skolu,uctovnictvo som na skole absolutne nepochopila, potom som si po skole urobila este kurz a tam som konecne pochopila podstatu uctovnictva. robit uctovnictvo by som si netrufala. robila som dokonca vo firme ktora robila uctovnictvo a viem co to obnasa. ak chces robit uctovnictvo, myslim si ze nepotrebujes mat ekonomicku skolu, ale ak si urobis kurz, tak budes musiet najskôr robit v nejakej firme pod vedenim niekoho a to aj niekolko rokov a potom by som si mozno na to uctovnictvo samostatne trufla, inak urcite nie.

arabela55
15. dec 2022

@nyusika zdravím, len som sa Vás chcela písať že píšete , že začať ako fakturantka. Ak by som sa chcela zamestnať ako fakturantka aké kurzy by bolo potrebné absolvovať?

arabela55
15. dec 2022

@jeennyv zdravím vidím, že sa vyznáte do účtovníctva. Chcela som sa vás spýtať, že ktoré účtovníctvo je ľahšie podvojné alebo jednoduché. Lebo známa mi spomínala že podvojné je skôr pre mňa ľahšie si dať kurz,

gemerka17
15. dec 2022

@arabela55 na fakturantku nepotrebuješ kurz. Stačí vedieť čítať. Je to bežná administratívna pozícia bez potreby vzdelania. Samostany fakturant je iba vo veľkých firmách, keď je firma o niečo menšia býva to aj kumulova funkcia typy dievča pre vsetko - pošta, objednavky, asistentka, niekde aj upratovačka.