Chcem začať chodiť do kostola

bibka44
17. máj 2018

Ahojte maminky.. pocházam z neveriacej rodiny, kde sa modlila k Bohu len moja starká a napriek tomu že moji rodičia sú úplne neveriaci, ja som verila vždy.. ale bez kostola.. Nikdy som nebola na omši, modlila som sa doma.. tak po svojom... Ale teraz keď už som dospelá, mám dieťa, chcela by som byť k Bohu trocha bližšie.. Chcela by som chodiť do kostola.. ale.. ja neviem ako začať.. Môžem príst do kostola aj vtedy keď nie je omša? chcela by som sa pomodlit za blizkych .. chcela by som poďakovat a tak to cítim, že by som chcela v kostole.. Len ja vôbec neviem ako na to.. Viete mi prosím niekto poradiť ? Ďakujem..

leknolina
17. máj 2018

Ja som tiež z neveriacej rodiny teda rodičia veria v boha ale do kostola nechodili. Isla som tam raz s kamoškou keď som mala asi 10 rokov. Chodím tam dodnes a to mám 26. V živote mi boh veľa pomohol síce ani ja nie som pravý kresťan . Keď cítiš že tam chceš ísť chod. Začni
Niektoré kostoly sú otvorené aj vtedy keď nie je omša.

zuzuliennka1
17. máj 2018

@lusyc od narodenia.. kedže má len 5mesiacov zatiaľ, veľmi nevyrušuje, v podstate spí a keď bude väčší, jednak sa ho budeme snažiť viesť k tomu, že v kostole sa nevyrušuje a nie je to miesto na piknik ani hračky, ale budeme s ním asi v detskej časti, to už býva dnes vo väčšine kostolov... ide len o to, že deti sa nevydržia sústrediť hodinu bez pohybu, takže keď bude pobehovať, alebo si čítať knižku modlitebnú, bývajú také špeciálne pre deti, budeme aspoň v tej detskej časti.. čím skôr sa naučí, ako to funguje, tým lepšie

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
17. máj 2018

@bibka44 úžasné 🙂 Áno, môžeš. Môžeš chodiť aj na omšu. Ja som na tom bola podobne a stále viac sa snažím priblížiť. Bola som krstená, ale to bolo všetko. Veľmi mi to chýbalo a cítila som, že toto mi pomôže usporiadať si život. Postupne som sa "dopracovala" 🙂 k Prvému svätému prijímaniu, birmovke... Snažila som sa k tomu viesť celú rodinu a som rada, že som sa na tú cestu vydala 🙂 Je možno ťažšie, čo sa týka obradov a ich znalosti, ale na druhej strane ideš do toho úprimne, z vlastnej vôle a možno "čistejšie" ako mnoho naoko praktizujúcich kresťanov. Mňa osobne to viedlo (a vedie) k osobnému štúdiu podstaty jednotlivých obradov, sviatostí, zvyklostí... Často zisťujem, že mnoho ľudí prepadne skôr zvyku, a už sa ďalej neposúvajú...
Hlavne myslí na to, že nie si iná 🙂 Pred Bohom máš rovnakú cenu ako všetci ostatní a čaká na tvoju aktivitu, snahu... Ty sa mu CHCEŠ priblížiť a to je ten najdôležitejší krok ktorý si mohla urobiť 🙂 Choď ďalej a neboj sa, nestagnuj. Všetko už potom bude tak, ako má byť. Modlitba je naozaj silný nástroj, ale ak budeš chcieť posunieš sa aj k jednotlivým sviatostiam a tie ti tiež dajú veľa (keď sa ich naučíš prijímať a trochu ich pochopíš 🙂 Ak budeš chcieť s niečím poradiť, kľudne napíš 😉

montemotherone
17. máj 2018

@leknolina možno si viac kresťan ako ktokoľvek, kto vysedáva v kostole od rána do večera, ale nemá v sebe toľko pokory, aby si to priznal 😉

bibadlo
17. máj 2018

@bibka44 v motlitebnych knižkách býva časť venovaná omši, sú tam všetky texty, ktoré k tomu potrebuješ, tak sa dokážeš lahko zapojiť. Neviem, či v každej, ale v predajni si to pozrieš.

bibka44
autor
17. máj 2018
andula09
17. máj 2018

Niektoré kostoly bývajú zamknuté v čase keď tam nie je omša ale ak žiješ vo väčšom meste tak by to nemal byť problém. A kľudne môžeš začať takto, poprípade ak by si chcela nejaké sviatosti a podobne tak môžeš ísť na faru sa spýtať kedy sa dá prihlásiť na ne a oni to povedia aj kedy sú poučenia a tak a potom to pôjde samo 🙂

vanesanova
17. máj 2018

Ja som tiez z ateistickej rodiny ale mna sa nastastie ujala babka a vuedla ma k bohu podla mna ak ta to taha do kostola je to nejake znamenie boh ta vola a to je obrovske stastie ja tiez nie som nejaka modkivka a do kostola sa dostanem tak raz za rok aj na spoved ale modlim sa kazdy vecer vzdy otce nas zdravas a poyom tak po svojom ked sa nam rok a pol nedarilo pocat babo chodila som do kostola velmi casto hlavne pred alebo po omsi pomodlit sa poprosit pannu mariu o pomoc podakovat za vsetko co mam a zacala som chodit aj na spovede uz nie raz do roka ale aj dva tri krat do mesiaca a pomohlo!stal sa zazrak a podarila sa nam prva insemiňacia na klinike aj napriek velmi zlemu spermiogramu! 🤗 teraz mam maleho zdraveho krasneho 15 mes.synceka a vdacim bohu zan kazdy den aj ked teraz sa s nim do kostola moc nedostanem ale viem ze vtedy ma to do kostola vazne velmi tahalo boh ma volal aby som prisla za nim poprosila ho o pomoc a oplatilo sa.do kostola mozes ist kedy chces su kostoly ktore su otvorene uz pred omsou aj po nej vtedy sa mozes ist v klude pomodlit po svojom porozpravat sa s bohom ale ak by si chcela navstevovat omsu alebo aj spoved ja byt tebou normalne by som zasla za nejakym knazom v kostole alebo na farskom urade a povedala mu co je vo veci myslim ze kazdy knaz ta rad pouci co a ako a mozes si vybavit rovno aj nauku u neho a okrstia ta u dospelych je to komplikovanejsie musis chodit dva tri roky na nauku urobia ti krst a prve sv.prijmanie a mozes chodit potom aj na spoved ale nemusis ak nechces mozes chodit na omse len tak aj ked asi by ti knaz vedel povedat co sa na omsi robi modli atd...ale kludne tam mozes ist aj tak ako nezavezny pozorovatel a citit len tu atmosferu 😉

asia83
17. máj 2018

@bibka44 Záleží od toho, či sa kostol zamyká mimo omšu. U nás áno, lebo sa v ňom kradlo. Ale hlavné dvere sú otvorené, je tam chodbička, aspoň tam sa dá vojsť mimo omšu. Ešte záleží od toho, akej viery ste, aký kostol chcete navštíviť. Ak sa kostol, ktorý plánujete navštíviť, mimo omšu nezamyká, tak tam proste choďte a opýtajte sa toho, kto tam bude, kedy je najbližšia omša. Potom môžete aj na tú ísť. Kostoly odporúčam, strašne dobrá atmosféra, dobré pocity, dobro.

januska20
17. máj 2018
nadu345
17. máj 2018

@bibka44 to je krasne citat, ze mas takuto tuzbu 😊 myslim si, ze tu tuzbu ti dal Boh do srdca a chce si ta pritiahnut blizsie k sebe 😊 cakaju ta s nim krasne veci, staci hlavne otvorit srdce a pocuvat a on ta privedie aj do cirkvi, tam kde patris...drzim palce 😊 A este taky dotaz-neviem odkial si, ale su rozne krestanske cirkvi. Ja osobne som chodila od mala do katolickej cirkvi, avsak Boh mi dal spoznat inu cestu zivsich spolocenstiev, kde som sa realne obratila a zacala zit zivot s Nim 🙂

lilyianka
17. máj 2018

@bibka44 do kostola môžeš ísť kedykoľvek ( ak je otvorený samozrejme), na omšu tiež môžeš ísť kedy chceš.. .popozeraj sa a uvidíš čo sa kedy a ako robí a postupne to už bude automatika...nikto sa ta nič pýtať nebude..

ibrunova
17. máj 2018

@bibka44 a hlavne, či chceš ísť do katolíckeho alebo evanjelického, alebo iného..

ema234
17. máj 2018

@bibka44 ja chodim do kostola s malym len ked tam nikto nieje 🙂

jessica83
17. máj 2018

@bibka44 je tu sukromna skupina Veriace mamicky. odporucam

le4
17. máj 2018

O Bohu sa vela dozvies v Bozom slove, Biblii. Radostna sprava - evanjelium je, ze hriesnik je spravodlivym Bohom prijaty vdaka tomu, ze Pan Jezis uz zobral jeho hriechy na seba a odtrpel trest za ne na krizi. Slobode, ktoru som nasla v Bozom odpusteni a Jeho milosti, sa nic nevyrovna. Ked som spoznala evanjelium, ze naozaj su mi moje viny odpustene, stala som sa najslobodnejsim clovekom 🙂 (poznate pravdu a pravda vas oslobodi) a uz mozem prichadzat k Bohu kedykolvek a kdekolvek.

0100
20. máj 2018

Viete mi povedat ci v Liptovskom Mikulasi su drevene kostoliky chcela by som ist pozriet mali by byt vo velkosti cloveka pocula som to chcem sa uistit dakujem

katharines
20. máj 2018

Zaujimave svedectvo z klinickej smrti
http://mojpribeh.sk/zahranicne-pribehy/i9/

katharines
20. máj 2018

A tiez pribeh lekarky Glorie Polo
http://mojpribeh.sk/zahranicne-pribehy/i8/

samanta44
20. máj 2018

@bibka44 podľa toho kde bývaš niekde je kostol otvorený celý deň len tak na pomodlenie sa v tichosti.pizri kedy máte omše zájdite tam a pokukaj a rob čo iný v laviciach sú aj modlitebné knizky

ankakovacova
20. máj 2018

Poviem ti ze sa tvoja starka za teba zbytocne nemodlila ..... lebo urcite sa modlila ked pises ze bola veriaca. Tesim sa z toho ze nastupujes novu etapu zivota drzim palce a ked sa Pana Boha chytis uz si ho nepusti aj ked on nas drzi stale akokolvek sme od neho daleko.

bibka44
autor
21. máj 2018

Ďakujem všetkým za príspevok, radu, za každú správu.. Musím povedať, že som sa troška aj bála reakcií, že tu budú komenty typu, prečo tak neskoro alebo že to nejde len tak hore dole vstupovať alebo keby som naozaj chcela, už tam som .. Naozaj som rátala aj s negatívnymi reakciami.. ale wuaaau.. takú podporu a krásne slová, správy.. z vás všetkých ide také dobro .. ochota pomôcť.. krásne... ešte raz všetkým zo srdca ďakujem ❤

bibka44
autor
21. máj 2018

@mikella912
@janinah
@jessica83
Ahojte, prosím Vás neviem nájsť skupinu Veriace mamičky, nepomozete mi s tym prosím ?

livlika
21. máj 2018

@bibka44 Začať chodiť do kostola je jednoduché. Zdvihneš sa a ideš. Chodenie do kostola ešte nikoho nespasilo. Zložitejšie je priznať si pred Bohom, že si hriešna a potrebuješ Jeho odpustenie a požiadať oň. Potom nastáva obrátenie a keď Boh uvidí, že to myslíš z celého srdca, získaš spasenie a pečať Svätého Ducha. Potom sa modli za svojich blízkych.

evkamotka
21. máj 2018

Ahoj autorka. Drzim ti palce. Ja som zacala mat podobne myslienky v 19tich /som z neveriacej rodiny/ a v 21 som sa dala pokrstit v rkc. Medzicasom som si o tychto veciach dost citala, rozpravala sa s ludmi, rozmyslala, modlila, prve pokusy do kostola...teraz mam 29 a nelutujem, je to super. V cirkvi je velke bohatstvo, ked si o tom zacne clovek viac zistovat....okrem samotneho nabozenstva vela velkych ludi, ktori dokazali uzasny charakter a silu, aj vdaka viere. Mimochodom, ma to aj skvely ludsky rozmer, zvycajne v kostoloch patriacich nejakej reholi /saleziani, kapucini, frantiskani.../ su aj spolocenstva a to je uzasna podpora a sila. My takto tiez chodime s manzelom do kostola, kde to nie je len "omsa a domov", ale kde sa veriaci stretavaju, robia spolocne vylety, tabory pre deti, den deti, gulase, nacvicuju divadla, vedu kruzky pre deti.....rodina tak v cirkvi komplexne zije, nas syn bude vyrastat v peknom prostredi s kamaratmi rovnakych hodnot. ja sa velmi tesim, ani som nevedela ako to cele dobre dopadne. ak by si sa chcela blizsie porozpravat, nejake tipy atd, napis ip 🙂 mozeme sa skontaktovat na fb

jessica83
21. máj 2018

@bibka44 napisala som moderatorke. bude ta kontaktovat

evkamotka
21. máj 2018

@jessica83 aj ja by som chcela prosim patrit do skupiny

suf
21. máj 2018

" Pán Ježiš, som hriešnik. Potrebujem Ťa. Ďakujem Ti, že si za mňa zomrel. Pán Ježiš, odpusť mi. Očisti ma od všetkých mojich hriechov. Verím, že si vstal z mŕtvych. Prijímam Ťa práve teraz, ako svojho Spasiteľa a svoj nový život. Naplň ma Svojím životom! Pán Ježiš, odovzdávam sa Ti pre Tvoj zámer."
Túto modlitbu sa môžeš pomodliť kdekoľvek a kedykoľvek 🙂 vďaka Pánovi za to že nás privádza bližšie k Sebe.
(Keby niečo, hocičo, môžeš mi napísať správu 🙂 )

zuzana1404
21. máj 2018

Ahojte dievčatá, kto z úprimného srdca túži svoju vieru prežívať viac a má túžbu aj po nejakom spoločenstve, ponúkam možnosť stať sa členom súkr. skup. Veriace mamičky. Sme tam prevažne katolíčky, ale aj evanjeličky, alebo pravoslávne.
Kto má takú túžbu a myslí to úprimne, ozvite sa mi cez ip, rada vás pridám.