Chodia vám emaily, že ste dedič po mŕtvom, ktorého nepoznáte?

martina374
28. sep 2016

Ahojte, chcem sa spytat ci aj vam prisli poslednych par mesiacov dozadu emaily o tom, ze ste dedic po mrtvom XY-nejake anglicke meno, pise to vlastne ten advokat zosnulej osoby, ktora mala havariu a teraz on hlada dedicov a nasiel prave mna. Ze mu mam poslat kontaktne udaje aby mohol previest peniaze-dedicstvo na moj ucet. Cely email je sice po slovensky ale pisany anglicanom cize preklad je hrozny. Neodpovedam na taketo emaily a aj tak ma uz asi 5x kontaktoval. Myslim si ze je to nejaky podvrh a chce sa dostat k mojmu uctu,preto nic neposielam ziadne kontaktne udaje. Lebo ako podla nicku mohol zistit ze ja som dedic ked meno sa absolutne nezhoduje a nick je vymyslena prezyvka kde som svoje meno a priezvisko neuviedla. Mate niekto s tymto skusenost, co ste robili?

stardust
28. sep 2016

nigerijske listy. Nastastie mi take nechodia. Asi sa len potesit, ze bez namahy prides k peniazom a potom si povzdychnut, ze je to zase len podvod. A zit dalej. Hlupaci, ktori tomu uveria sa najdu, inak by take veci nikto hromadne neposielal.

monicm
28. sep 2016

Občas sa také objavia. Krásne ich ignorujem.

vydrnik
28. sep 2016

Ignorovat,ide o spam,ja uz take hned hadzem do kosa,a potom nekto vyplakava ze pridiel o velke peniaze

stanqa123
29. sep 2016

@martina374 ahoj s tymto skusenost mam a presne s tou istou situaciou, kamaratovi tiez tak prisiel mail a jemu sa dokonca meno zhodovalo resp.priezvisko, deda mal mat v amerike..nechapem ako to zladili :D ale kazdopadne naletel povytahovali z neho asi 4000eur..konkretne pisali akoze z indickej Canara bank...takze fakt ignorovat

sibalka21
29. sep 2016

No hadam by si tomu neverila? :D Kedze pises tuto diskusiu predpokladam ze nad tym rozmyslal... Heckeri sa chcu dostat k tvojim udajom, tvojmu bank. uctu a o vsetko ta obrat... Vedia ze niektori ludia su tak chamtivi za peniazmi ze im s raodstou poslu vsetko co oni od nich chcu a potom si buchaju hlavu o stenu :D

bosoriak
29. sep 2016

@martina374 Ano, chodia rovno do foldra Spam. Ani sa mi verit nechce, ze to po vsetkych medializaciach este niekto cita.
Az ti pride domov list s oficialnou peciatkou s apostilou, potom ries dedicstvo americkeho pribuzneho 🙂