Chov vodnej korytnačky

kaja502
8. júl 2022

dobry den zakupila som si vodnu korytnacku vie mi niekto povedat daco o chove a co potrebuje?Ako to je v zime?Mozem ju chovat jednu dve ?Mam len jednu Nemozem sa viac docitat o chove dakujem...

bessie12
8. júl 2022

@kaja502 https://terarka.net/ najprv si nastudovat a az potom kupovat. Vela ludi to robi naopak a potom to tak aj vyzera 🙄

diamond007
8. júl 2022

@kaja502 Čo o chove?
Kupuješ granule a sušene červy pre korytnačky.
Keď je voda špinavá tak menis ( cca raz za 5-7dni) ak kŕmis mimo akvarko.
Môže byť aj len jedna. Vodu musí mať stále k dispozícii v zime, v lete občas vieš na pol dňa vyložiť a dať pochodit ale asi už veľkanked bude, aby si ju našla.

judar
8. júl 2022

🤦 nikdy nepochopim ludi co kupa zver bez toho aby nieco vobec nastudovali...korytnacka nieje len o tom ze kupis susene cervy a granule, a menis vodu podla spinavosti, potom sa vacsina divi ze im ako male zdochnu...treba tomu aj spestrovat stravu od mala ....napr. moja uz odrastena 30cm velka znesie v pohode sezonny pobyt v jazierku cez leto, v pohode zozerie aj ulovenu rybu ci zabu, kuracie pecienky ,varene vajce, salat, sepiu a mnoho dalsieho, plus nema vobec infekcie hlavne na oci a nozdry co je dolezite vytvorit u korytnacky dostatocnu imunitu aby dokazala zniest aj zmenu prostredia lebo keby sa hodi taka v akvarku roky odchovana a na biednej strave do dajme tomu jazierka ci ineho prostredia...bezmala casom zdochne

bessie12
8. júl 2022

@judar mala som takeho kolegu. Zmyslel si, ze chce mat akvarium, tak si kupil akvarium. Upozornovala som ho, aby si to najprv nastudoval a az potom kupoval, ale nie. Neskor mu to tam smrdelo, ryby hore bruskom, vsetko zarastene od rias. No proste katastrofa. Vyhodil za to viac ako 1000€. 🤦‍♀️🤦‍♀️

viestta
8. júl 2022

@judar alebo nezdochne a stane sa z nej invazny predátor, ktorý likviduje všetko živé co stretne. Písmenko e korytnačky už sú problémom aj v našich vodách a to vďaka nezodpovedným chovateľom.

judar
8. júl 2022

@viestta to je omyl..oni boli aj su invazny druh len ludia si z nich skrz zajatie a geneticke pohravanie zrobili domacich milacikov ...tak samozrejme ze sa niektore "prebudia"...ale vacsina aj tak proste uhyne a tych co sa adaptuju je naozaj malinko lebo ako som uz spominala,....vyhodene z cisteho akvaria s obmedzenou stravou vacsinou podochnu lebo su prisposobene na sterilnejsie prostredie a nie prostredie plne vselijakych bakterii atd

miselar
8. júl 2022

@kaja502 no vidím že si dostala zdrba 🤣🤣🤣tak ako to na modrom koníku múdrych mamičiek býva 👍😬.Ale ja som tiež bola taký chovateľ že som kúpila vodnú korytnačku a až potom riešila chov.Kuoila.som ju dcére ktorá túžila po zvieratku ale kvôli alergií iné nemohla .Takže moja korytnačka má 9 rokov a mala som ju v plastovej obdĺžnikové nádobe .Spravila som mu tam mostík a aj sušinu kde sa mohol vyhrievat.Pre korytnačku je dôležité svetlo takže u nás bola lampicka zasvietena od rána do večera pekne sa vyhrieval na susine .No ďalej je dôležité okrem lampy tu musí mať ...aj vápnik do vody v zverochove ti povedia ,a ešte sme kúpili aj vitamin na pancierik.Papa granule raciky a sem tam dávam mäso .A ľúbi aj muchy jesť ....Takže nieje až taká na chov náročná no a voda tak tá sa v teple mení aj každé dva dni ináč to smrdí .Ak sa ti nechce meniť tak treba kúpiť filter .

viestta
8. júl 2022

@judar viem o jednej lokalite, kde sa už množia. Na, Slovensku.

kaja502
autor
8. júl 2022

@bessie12 hm nieco mi uz povedali v chovprodukte a podla nich som sa zariadila ...

kaja502
autor
8. júl 2022

@diamond007 Vodu?Aku vodu ?Ma ostrovcek a tam mam dat vodu hej?

bessie12
8. júl 2022

@kaja502 precitaj si niečo na nete. Ja by som sa už tym co by mi povedali v obchode neriadila. Dala som ti link, tak teraz studuj.

kaja502
autor
8. júl 2022

@miselar hehe no ste zlata no dostala som pekny zdrba ludia tu strasne vedia podrypnut neriesim ked nemienia poradit nech radsej ani neodpovedaju 😅😅mineralny kamen ma a aky vitamin na pancier ved som sa ich oytala co vsetko a dali mi len mineralny kamen a som citala vraj udrzuje ten pancier tak nvm ,A chcela som sa soytat v zime to je ako?Pretoze slm citala ze musi mat niaky termistat na udrzanie teploty v zime hej..Hm ona je este malinka a dali nam granule hej aj mi povedali ako casto krmit a tak hej neviem stale kedy mozem davat ine veci kaudy mi hovori az ked bude vacsia😂dakujem za radu 🙂

kaja502
autor
8. júl 2022

@judar ale ona je mladatko este pochybujem ze moze jest take veci...ved to je malinke strasne

katus226
8. júl 2022

Musi mat moznost vyjst na sus a pancier dobre vyschnut aj zospodu. Ked sa dobre staras, rychlo rastu, dufam ze ju teraz nemas v tom malickom akvarku s palmickou, jak ich predavaju 🙈

kaja502
autor
8. júl 2022

@katus226 mam akvarko aj zo susou urcite nemam mini akvarko mam dostacujuce ako mi vvchovprodukte poradili take som kupila...lenze ona nechce vyjst na sus ani sa nechce vysusit tak kde je problem?Stale plava a obcas je na tych schodikoch ale na sus nejde

katus226
8. júl 2022

A ma dost vody? Cast schodikov musi byt pod hladinou, ked je vody menej, nedokáže vyjst

kaja502
autor
8. júl 2022

@katus226 ano ma urcite dost vody aby mohla vyjst tak nechapem tomu ...vcera mi muz hovori ze uz bola na susi a to len 1 x a mam ju uz dva tyzdne

katus226
8. júl 2022

Ma lampicku? Prip slnko na tej susi?

kaja502
autor
8. júl 2022

@katus226 Nema v chovprodukte mi povedali zevraj v tomto obdobi netreba takze ju pojdem hned kupit ...vraj hlavne v zimnom obdobi treba vidim ze tam vedia hovno ..Netreba sa riadit predavackami

miselar
8. júl 2022

@kaja502 no lampicku určite hneď je jedno či je zima alebo leto .to boli niake vitamíny na pancier presne si to nepamätám ale dávala som to až keď bol väčší a cez zimu ja som žiadne teploty nerisilia proste mal lampicku a hotovo ani žiadne zazimovanie ani nič .

macalau
9. júl 2022

@miselar my presne,tiež syn alergik chcel zvieratko tak korytnačka vyhrala,má už 21 rokov a nevymenila by som ju,v lete je aktívna a zimu prespí.

kaja502
autor
9. júl 2022

@miselar hm a v superzoo maju tu lampu?Obehala som celu zilinu skoro a maju len ziarovky ...

kaja502
autor
9. júl 2022

@miselar a chcem sa opytat v zime je aktivna ci?ako to v zime prebieha

miselar
9. júl 2022

@kaja502 ja som mala normálnu lampicku na písací stôl ....v zime väčšinou spi ...

kaja502
autor
10. júl 2022

@miselar a to nie uv lamlu pre plazy?

kaja502
autor
10. júl 2022

@miselar a co sa tyka vody to tiez musi mat zvlast ci?

heymissg
10. júl 2022

@kaja502 tiež som sa sa pobavila na "zdrbe". Ja mám korytnačku 28 rokov a vtedy bola jedna kniha o všetkých korytnačkách a info len veľmi všeobecné a stručné.. žije doteraz.. lampa je naozaj dobrá, my sme mali klasickú stolovú, ale mrkla by som možno na net do akvária... teraz máme bez lampy, máme ju vo veľmi slnečnej a teplej obývačke a chodí sa slniť🙂 nestresuj, ono na veľa vecí prídeš sama

miselar
10. júl 2022

@kaja502 tak možno je lepšia s UV ale ja som mala klasickú .a čo myslíš s tou vodou?

kaja502
autor
11. júl 2022

@miselar ze ci musi mat vodu asi nie ked je vodna nie😃😃😃

bessie12
11. júl 2022

@kaja502 napr. https://www.korytnacky.sk/117-terarium-pre-vodn...
https://terarka.net/forum/s6
za tych par dni si uz mohla mat nieco nastudovane.