Chudnutie. Tipy na diéty. Ako to prežívate?

erikasadek
9. aug 2011

Ahojte zakladam tuto temu pretoze chudnem ako cely svoj zivot stale na dietach tento krat to ide lahsie ako v minulosti ale predsa potrebujem aj inych na debatu ... poznatky ako sa citite co vsetko prezivate a podobne ake su vase vysledky , ake sklamania vsetko co mozte tak sem napiste.. bolo by dobre aby som neboal nato sama...
osoben ma problem nevidim sa kriticky v zrkadle, len stare oblecenie ukazuje ze som vazne zhodila kila no zrkadlo , stalke ukazuje staru vahu teda stary obraz... mate podoben skusenosti???

erikasadek
autor
9. aug 2011

nikto nic?? nikto nechudne nechudol??? skoda potreboval som sa porozpravt ale vidim ze ste asi vsetky kocky!! 😅

utte
10. aug 2011

ahoj erika! ja som prave v obdobi, kedy uz citim, ze by som naozaj potrebovala schudnut, no akosi mi stale chyba motivacia. ked som sa pred piatimi rokmi vydavala, mala som 60 kg a pripadalo mi to vela. dnes mam 74 😖 ! mam malo pohybu a nepravidelny stravovaci rezim - robim 12-ky a do prace si vela jedla nenosim. cvicenie ako take ma velmi nebavi, skor turistika ci bicykel. potrebovala by som nejako "nakopnut..." co pomaha tebe?

zivika
10. aug 2011

@erikasadek ahoj, tak ja som prave v chudnucej etape, uz som sa na seba nemohla pozerat 🙂 pocas tehu a po porode som dokopy pribrala 14 kil...co mna najviac motivuje ku chudnutiu je to, ze chcem byt peknou a zdravou maminou 🙂 dost mi pomaha aj muz, jeho poznamky su sice niekedy neprijemne, ale ako nakopnutie to potrebujem 🙂 aj usetrit chcem, lebo skrinu mam plnu peknych veci, do ktorych sa nezmestim a vyhadzovat peniazky za o dve cisla vacsie veci su pre mna strasnym plytvanim penazi 🙂
snazim sa chudnut nie drasticky, ale zdravym stravovanim a celkom sa mi to zatial dari, sice momentalne nemam vahu, ale centimetre pomalicky ubudaju, ani veci uz nie su take tesne 🙂
so zrkadlom mam podobny problem ako ty, dokonca uz aj v minulosti, ked som chudla, vzdy pri pohlade do zrkadla som mala pocit, ze cim dalej, tym horsie vyzeram 😖 ale snazim sa to neriesit...muz mi po mesiaci chudnutia povedal, ze uz su vidiet vysledky, tak sa tesim a vlastne dojmy z odrazu v zrkadle neriesim, lebo my zeny sa vzdy vidime sraaasne kriticky 🙂

zivika
10. aug 2011

a este jedna velka motivacia: predbehla som vo vahe vlastneho muza!!!! 😀

erikasadek
autor
10. aug 2011

@utte
@zivika ahojte baby som rada ze ste napisali. budem najprv odpovedat na vas... utte to obdobie poznam ktore opisujes.. len u mna to bolo viac... 😀 ked robis 12 viem si predstavit ze to poriadne urobi sarapatu v tele co sa spanku tyka, a jedla. 😅 nemas to lahke....
@zivika tak sme dve v chudnucej etape.. utte sa urcite prida.. 😉

som rada ze nie osm sama s tym skreslenym pohladom .. uz som sa mal aza blazna. 😀 mas pravdu ze blbe poznamky su dobry nakopavaci motor na chudnutie..

baby trocha sa predstavim tiez, moj pribeh no proste cely zivot diety vaha hore dolu, proste pro diet!!!
moja vaha sa stabilzovala ked som mala 24 rokov a tu som dokazala udrzat tazko krvopotne az do tehotenstva 28 rokov ked som sa vydavala mala som 55 kil prve tehotenstvo ked osm prisla do porodnice mala som 97 kil!!!!!

tie som po porode krvopotne rychlo stratila na 75 kg za par mesiacov vdaka proteinovej dieta dalsej v poradi , len som neurobila stabilizaciu, a tak jojo efekt bol hned pritomny:: 🙄

nato som znova otehotnela neskor a tak vaha zaciatku tehu bola 90 kil bala som sa ko skoncim na konci tehotenstva!!!! jedno moje stastie cele tehotesntvo som bola ako to povedat no trepela som nechutenstvom a chutou vracat , ako prve 3 mesiace tehotenstva!!!! takze vaha ked som isla znova do porodnice 110 kil zisla vaha po porode na ç_ a to bolo vsetko potom prisli problemy s mojim synom a ja psychicky brzda nemohla som vobec schudnut , napriek vsetkej mojej namaha horsie!! vaha isla hore!!!!!

moja najvyssia vaha bola 115 kil a to uz bolo fakt vela kolena ma boleli mala som pocit stareny a nie mladej zeny.. najhorsie bolo asi najviac kde osm chcela ist na kolotoc , a hydraulicky sa neala kvoli mne zavriet!!!! s hanbou som musel aist dolu!!!! pamatam sa na tento den ako vcera vtedy sopm povedal a dost teraz idem na vec tvrdo!!!!

asi vas prekvapim ale isla som na vec radikalne!! al etu je to dost bezne moja lekarka ma poslala ku profesor?? a veci sa dali do pohybu aby ste chapali , moja posledna sanca bola operacia!!!!!! tu som podstupila ako symbolicky inak v den mojich narodenin 10 marca!!!!! tohto roku.. velmi som sa bala anestezie ani nie tak operacie ale anestezie , kvoli detom!!

vsetko dobre dopadlo prve dni trapenia su uz davno za mnou a aj prve kila; od 10 marca som dala dolu 36 kg!!! velmi jednoducho este nikdy predtym som tak lahko nedaval dolu kila a pritom nemal depku ze to alebo to nemozem jest , a stale pozerala na vahu!!! nie j eto az take lahke, ale znovu zijem , moj muz sa znova na mna pozera ako ked sme spolu chodili proste zacinam byt znova zena...
takze asi v skratkle o mne....
to ze ma operaciu neznamena, ze nepotrebujem pokec!! potrebujem vas potrebujem aby sme pokecali a vymienali si rady anazory.. budem sa tesit.. 🙂

zivika
10. aug 2011

@erikasadek uplne poznam ten pocit ako stara zena, hlavne pri dlhsej aktivite...no hroza 🙂

co sa tyka mojej vizitky, uz od detstva som bojovala s vahou, no nie moc rozumne...ked som mala sladkych 16 a hlupu hlavu zacala som s prvym chudnutim...dopadlo to tak, ze som jedno pekne rano pri ceste na wc odpadla a prebrala som sa pri prijazde zachranky...priznala som, ze som vsetky jedla vyhadzovala a v poslednom case som jedla jablko denne...tak ma zobral tatko do parady a pri kazdom jedle so mnou sedel, kym som nedojedla 🙂 aspon som sa vyhla tomu psychologovi 🙂 vtedy som vazila 60 kil...

v 18 som opustila rodne mesto a zacalo studium na vysokej skole a byvanie na intraku...a to mi bol cert dlzen...strava na internate sa velmi rychlo podpisala na mojej vahe a ustalila sa na 70kg...tuto vahu som si drzala az kym som sa zoznamila s mm...ale nase spolocne byvanie a vyvaranie samych dobrot sa skoncilo tym, ze som pribrala na 80 kil 😖 s touto vahou som otehotnela a vysplhala na 94 a tuto vahu som mala este minuly mesiac...teraz po mesiaci mojho usilia mam 91 a pevne verim, ze to takto pojde postupne cele dole...
bude to tazke... 🙂

erikasadek
autor
10. aug 2011

@zivika nebude Ti klamat bude to tazke ale ak sa raz rozhodnes tak to dokazes...!!! musis kvoli sebe, ja som si to tiez dala ako podmienku ze kvoli sebe musim najprv kvoli sebe, muzovy , pretoz ejeho pohlad anrazky zacali boliet!!!! a boal som len priesvitna stena pre ostatnych a kvoli detom!!! pretoze nechcem aby sa im deti smiali kvoli mne, parizanky su utle a chudunke tazke fakt nemusim kazit priemer detom!!

zivika
10. aug 2011

@erikasadek jej, az teraz som si vsimla, ze zijes vo francuzsku 🙂 mam to presne tak, ako pises...v prvom rade chcem mat sama so seba dobry pocit, chcem byt pre muza taka ako ked sme sa zoznamili, aj ked viem, ze ma miluje aj takuto, ale sem tam mi povie, ze by som mohla schudnut, nech som zase kocka a presne tak ako ty, chcem byt aj prikladom pre maleho, ked si to zacne uvedomovat a chcem ho uchranit od poznamok inych deti, ze aku ma tucnu maminu 🙂 rozhodnuta som pevne, len to pojde tazko, lebo metabolizmus mam zniceny po roznych dietach a nasledovnych obzieraniach... nad operaciou ani neuvazujem, za poslednych 6 rokov som mala styri anestezy, posledna pri akutnom cisaraku, takze pokial nebude nutne, pod noz nepojdem ani bohovi 🙂

erikasadek
autor
10. aug 2011

@zivika tak ta presne chapem a viem co prezivas neboj aj ja som po dvoch cisarskych a teda najviac som sa bala anestezie pri operacii a ni je tak operacie, ale ver mi u mna tolko uz znicene telo dietami ze naozaj inak som nemohla, a moj muz mozno ako tvoj blbe poznamky si nenechal pre seba a pravdu poviem doslovne som sa hanbila vzdy ked som s nim isla alebo s detmi ani fotit som sa nechcela!!!

erikasadek
autor
12. aug 2011

takze ja sa hlasim uz tyzdne vaha stoji a zatial 😀 😠 nedepkujem ale nebudem klamat stve mato!!!!!!!!

stelluska1
12. aug 2011

asi sa pridam k Vam 🙂 ako inak od pondelka sa chystam chudnut🙂 uz ani nepamatam kolkatykrat v zivote. Tiez mam v genoch po mamicke, ze piberiem aj zo vzduchu. Moja motiviacia je 1. chcem to robit pre seba, aby som sa lepsie citila, 2. a na druhom mieste je manzel - napriek tomu, ze ma neprijemne narazky, davam ho az na druhe miesto, lebo v prvom rade sa chcem pacit sama sebe.
Ale teraz aj vazne, samozrejme ma to uraza ked ma pripomienky, lebo psychicky musim tak ci tak bojovat so sebou a on mi este nalozi, ale uz som v takom stave, ze sa mi nechce chodit ani do spolocnosti, nehovoriac kupovat na seba saty, tak to je totalna katastrofa 😖
V podstate si za to mozem sama, vzdy som mala problem s vahou, ale pred par rokmi sa mi podarilo schudnut z 83 na 69 - bola to sice drina, cvicenie + zdrave stravovanie - ale citila som sa uzasne.
Pred dvoma rokmi som sa prihlasila externe na VS, chodim do prace a k tomu este staviame dom, odvtedy nemam cas na kazdodenne cvicenie a extra vyvaranie specialnych dietnych jedal. Podarilo sa mi za tie dva roky pribrat na 94kg, citim sa totalne na dne, ako
@zivika pisala plna skrina krasnych veci a do nicoho sa nezmestim. Manzel ma cele leto prehovara, aby sme isli na nejake kupalisko, uz sme sa aj pohadali kvoli tomu, lebo ja jednoducho nemozem ☹

erikasadek
autor
12. aug 2011

@stelluska1 ahoj vitam ja teraz musim ist ale vecer napisem.... 🙂

zivika
12. aug 2011

@stelluska1 ahoj, vitaj v klube 🙂 pripomienky k postave sice bolia a nie su prijemne, ale myslim, ze nam pomahaju v motivacii a uprimne, keby sa mi muz vyzral do vacsich rozmerov, tiez by som ho skritizovala 🙂
a co sa tyka kupaliska, uplne ta chapem, tiez sa mu vyhybam velkym oblukom, jedine stastie mam, ze maleho este na kupko brat nechceme, tak ma ani muz nevola 🙂 dufam, ze do buduceho leta budem mat maximalne 75, to by som uz isla 😀
mojim najvacsim problemom je, ze sa ani zdaleka nestravujem pravidelne, rano sa najem, cely den som s drobcom a ku jedlu sa dostanem az vecer, ked ho ulozim a to do seba pcham jedno cez druhe a v noci sa mi to pekne uklada 😖 teda takto to bolo asi mesiac dozadu, ked som si povedala, ze uz naozaj dost...odvtedy sa snazim jest pravidelne a po veceroch sa nenapchavat, vyhodou mi je to, ze sme aj s muzom nauceny jest zdrave jedla, takze som aspon nemusela radikalne menit jedla, ktore varim 🙂 len mi chyba cokolada 😀

erikasadek
autor
28. aug 2011

ahojte boli sme na dovolenke a vidim ze to tu neako zmlklo tak ako ste na tom?? ako ?
ja som sa vratial s dovolenky a na mpoje velke prekvapenie vaha ukazala o 2 kg dolu!!!! 😵

zuzkazivcak
30. aug 2012

@erikasadek
Ahoj. Len tak si tu obzeram forum a narazila som na tuto temu. Viem ze je to uz davno co tu niekto nieco pridal ale mam tiez problem s nadvahou a neveim ako sa jej zbavit. Skusala som uz kopec diet no zatial nic. Odhodlanie mam len potrebujem nejaku prirucku ako toto odhodlanie zuzitkovat. Tak ta/vas chcem poprosit ci neviete nejaku celkom slusnu dietu po ktorej by sa mi podarilo schudnut par kil. Piste do IP. Za kazdu malickost budem vdacna....Ďakujem 😉

zuzanka21
10. sep 2012

🙂 Ahojte dievčence, ktoré ste z BA (bohužiaľ zatiaľ iba v ba) máte čas jednu hodinu do týždňa a chcete chudnúť tak mi napíšte 😉 Mám veľmi dobrú skúsenosť so skupinovým chudnutím Je to kurz zdravia, výživy a zdravého chudnutia, žiadne tabletky na chudnutie ak chcete vedieť viac tak IP Je to naozaj účinné ja som takto zhodila už 10kíl.
Alebo ak by ste chceli pribrať pár kíl a vyformovať si postavu tiež vám viem pomôcť

visage1974
30. nov 2012

ja po druhom dietati vyzeram hrozne dalsie nebude tak som zacala pit kokteil z Wellness na cvicenie som leniva tak ze toto mi vyhovuje