Čím nahradiť chemické prípravky v domácnosti?

kafulienka
9. mar 2010

Ahojte,

mozno mi tuto temu "admini" zrusia, ale...

...rada by som sa v blizkej buducnosti dopracovala vo vlastnej domacnosti k tomu, ze sa v nej nebude nachadzat ziadna chemia - ziadne savo, cif, cilit, vanish, okena..atd
Raz som citala velmi zaujimavy postreh - ze zeny, ktore nemozu "bez priciny" otehotniet, mali by si urobit doma poriadok a vyhodit vsetku chemiu, ktorou su obklopene...
Mozno extrem, ale sama viem, ze hoci hygiena "nasich starych mam" nebola na takej vysokej urovni, ako ju mame dnes my, nepoznali vtedy ziadne alergie...

Chcela by som sa opytat vas vsetkych, ktori v domacnosti pouzivate na udrziavanie poriadku "prostriedky starych mam" na tipy a triky...a vlastne skusenosti, proste, ci badate aj ucinky zmeny atd...s cim ste spokojne, naopak, cim sa "chemia" neda nahradit atd...
(Napr ja pouzivam na cistenie hrncov obycajnu jedlu sol, ide to super...alebo na umyvanie tela obycajne neparfumovane mydlo...)

Vdaka,

😉

juju
10. mar 2010

ocot klasicky a naozaj porozmyslajte nad tym lakom - ved aj detske hracky sa tym lakuju a mozu to deti pchat do pusy a ma to najrisnejsi certifikat

inak som dnes obzerala detsky olej od weledy a ten obsahuje len sezamovy olej a extrakt z nechtika - preco sa ti to zda nevhodne pre mimco - mne sa to zda v pho, hlavne nechtik je velmi dobry na pokozku?

kafulienka
autor
10. mar 2010

juju,
opravujem a ospravedlnujem sa, nebol to olej (ten obsahuje fakt len sezam.olej a extrakt z nechtika), ale mliecko, ktore sa mi zdalo "moc" komplikovane (co do obsahu), ale co mi vadilo boli etericke oleje, tie miminko nemusi dobre znasat (niektore sposobuju zase "tie" alergie ☹ )

babula90
10. mar 2010

kafulineky, aj roky používam tento šalviový deo, neobsahuje alumínium, je unisex, krásne vonia po šalvii
http://www.just.sk/produkty/pestici_rada/k5175

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz