Používanie čistiacich prostriedkov Cif a Citra v tehotenstve

verbe
2. jún 2015

Baby, používali ste v tehotenstve v 1. trimestri čistiace prostriedky na čistenie domácnosti? Párkrát som umývala vaňu s Cifom a potom som sa pozrela, že sa môžu uvoľňovať nebezpečné výpary (chlór). Teraz mám strach. Môže to ublížiť dieťatku?

lucya2
2. jún 2015

@verbe Asi nie, to by si musela umývať od rána do večera.

monicm
2. jún 2015

@verbe Neboj, určite nie. To by potom žiadna žienka nemohla umývať v domácnosti nič. 😉 🙂

mawka
2. jún 2015

@monicm ani chodit do bazena ani nikam. najlepsie skafander, bublinu a nikam nechodit, nic nerobit, nedychat. uplne idealne 😀

majaxy
2. jún 2015

no ja som použila domestos, prišlo mi zle a potratila som,ale či to bolo z toho domestosu iba pan boh vie:(

lilimoni
2. jún 2015

@verbe neboj. Mozes kludne. To by si musela inhalovat cely den 🙂 kludne vsetko mozes pouzivat, len mne srdeli veci do wc ako domestos a pod 🙂

karamel
2. jún 2015

Sak pouzivaj prostriedky bez chloru a mas vybavene....

majaxy
2. jún 2015

tu na Mk najdeš kopec vybornych ekologickych prostriedkov na upratovanie domacnosti 🙂

verbe
autor
2. jún 2015

baby, ďakujem za povzbudenia. Ja som umývala vaňu tým Cifom, no v tom istom čase som v kúpelni máčala prádlo Vanishom. A na Vanishe píše, aby sa nemiešal s prostriedkami obsahujúcim chlór :( Nemala som rukavice pri práci (ani s jedným ani s druhým).
Tak teraz som už dostala depku.
Lenže v tej chvíli som nemala nervy všetko študovať, čo sa s čím môže.

verbe
autor
2. jún 2015

@majaxy po akej chvíli ti prišlo zle?

verbe
autor
2. jún 2015

to prádlo je ešte stále namočené v tom Vanishe a už nemám chuť sa ho ani dotknúť :(

majaxy
2. jún 2015

Ked som čistila, nevladala som dychat, v brušku som pocítila ako keby padnutie, vedela som že je zle

moni244
2. jún 2015

@verbe kľud a nestresuj, máš hermeticky uzavretú izbu? nemáš, oni všade všetko píšu, aby sa chránili, keď takto stresuješ teraz, čo budeš robiť potom?

verbe
autor
2. jún 2015

@majaxy to takto hneď? Fúúha. V koľkom to bolo týždni?

verbe
autor
2. jún 2015

@moni244 ja viem, viem, aj pri prvom tehotenstve som bola zo všetkého vyklepaná. Už som si hovorila, že takto to ďalej nemôže ísť, veď ja som sa ešte aj bála otehotnieť, že opäť prídu tie strachy a stresy pre všetko. No a chvíľu sa držím a potom sa stále nájde niečo, čo ma znepokojí.
Pustila som pri práci vetrák v kúpelni.

majaxy
2. jún 2015

12, ale cif je slabučký s tým problém msť určite nebudeš, ale aj tak by som volila pre buducnosť tu ekologiu

verbe
autor
2. jún 2015

@majaxy Cif a Vanish. Teda nezmiešala som ich dokopy, ale používala v tej istej miestnosti v tom istom čase.

monicm
2. jún 2015

@mawka Na druhej strane, nečudujem sa žienkam, že sa dnes viac boja, ako kedysi naše mamky. Toľko chémie, čo je všade okolo nikdy nebolo. A nevie sa, čo má aký účinok na čo. Radšej sa opýtať a mať istotu, ako držať jazyk za zubami a potom ľutovať.

verbe
autor
2. jún 2015

@monicm áno, to je pravda, ale zase, je to veľmi otravné všetko študovať, čo sa smie, čo sa nesmie, čo zjesť, čoho sa môžem chytiť, aby to nebolo nebezpečné. Už mám z toho veľkú hlavu.

majaxy
2. jún 2015

@verbe zas nemožeš zo všetkého stresovať, treba len robiť veci uvažene a naozaj sa chemii vyvarovať, my žienky podcenujeme negat učinky čistiacich prostriedkov na naše zdravie a myslím tým aj tie netehotné

verbe
autor
2. jún 2015

@majaxy tak ale asi ide aj o mieru. Domácnosť nečistí tými prostriedkami každý deň, ale tak ktovie kde je miera.

majaxy
2. jún 2015

@verbe no ja som to dosť prehanala, mala som pocit že čo nesmrdi od chloru nie je čisté,a klučky a sanitarne zariadenia, kuchynu som čistila každy den, paradoxne, aby nam neuškodili baktetie

monicm
2. jún 2015

@verbe Verím ti. Chýba nám taký ten inštinkt, resp. aj ho máme, ale nepoužívame ho.

bonaqa2013
2. jún 2015

@verbe prosím ťa, kým sa toho nenapiješ je všetko OK

verbe
autor
3. jún 2015

@monicm tak v tomto naozaj inštinkt nemám, a nedokážem uvážiť vážnosť/nevážnosť toho, čo som urobila. Len paniku a strach, do ktorého sa pomaličky priplieta snaha o povzbudenie samej seba, že snáď to nemuselo byť také zlé.

aber
11. júl 2015

Kúp si rušky na tvár v lekárni, stoja pár centov

sardinka333
11. júl 2015

Ty kks...ako to už hraničí z uzkostonou poruchou tato otazka ako pardon 🙂 Ty ešte len zažiješ stresov ked sa dieťa narodí lebo čo ked v byte bude lietať mucha, ktorá pred tým lietala vonku a čo ked si vonku sadla na psie hhovno a teraz s takými ,,nohami,, doletela k tebe domov a niekde si sadla...vieš kolko možných nákaz mala na tých ,,čongáloch,,? A teraz bez srandy..

Pokial pripravky na čistenie nepijete, pri práci s nimi vetráte, máte rukavice - napr. chlor ale zase si myslím že tak zasajrajtené domácnosti nemáte aby ste s tým umývali denne tak nie je problém. Naozaj Cif je ,,neškodný,, ako žiadna ,,ťažká chemia,, nehovorím Savo, Fixinela...ale Cif...tak nepoužívaj Cif ale sodu bikarbonu na vanu ked si taka ,,nervná,,.
Problémom je uzkostnosť, ktorá sposobuje vyplavovanie adrenalínu z nadobličiek a ten sa dostava do krvi a prichadza aj k dieťaťu, zvyšuje tep srdca a ked u matky tak aj u dieťaťa.

jardia
12. aug 2019

@lilimoni ahoj . Ja som v 8tt a jeden krát do týždňa som používala domestos a fixinelu . Umývala som vaňu , wc a umývadlo . Mohla som nejako babetku uškodiť týmito čistiacimi prostriedkami ?

zuz02
12. aug 2019

@jardia ak si ich nepila, tak nie.

jardia
12. aug 2019

@zuz02 nie nepila 😊 takze sa nemusím obávať ?

zuz02
12. aug 2019

@jardia nie. Nemusíš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre